یادگیری بیت کوین

ساخت وبلاگ

بحران مالی سال 2008 توجه نیاز به شفافیت و پاسخگویی در دنیای مالی را به خود جلب کرد. از آنجا که بانک ها و دولت ها در حال تلاش برای ماندن در حلال بودند در حالی که به دنبال یک برنامه پایدار بودند ، یک فناوری قدرتمند جدید و انعطاف پذیر پدیدار شد.

بیت کوین که بر روی یک فناوری اساسی جدید به نام "blockchain" ساخته شده است ، وعده یک سیستم مالی جدید را ارائه می دهد که در آن معاملات مستقیماً بین دو طرف بدون نیاز به کنترل مرکزی ارسال می شود.

بیت کوین به عنوان یک سیستم مالی باز و شفاف بدون بانک ، دولت یا پشتیبانی شرکت وجود دارد. به عبارت ساده ، بیت کوین "پول قابل برنامه ریزی" است که پتانسیل تغییر جهان را در همان مقیاس خود اینترنت دارد.

این کتاب شما را با دانش بی نظیری از بیت کوین به خود جلب می کند و به شما کمک می کند تا فناوری را در امور پول خود پیاده سازی کنید و معاملات ایمن را امکان پذیر کنید.

ما ابتدا از اصول بیت کوین قدم می زنیم ، نشان می دهیم که چگونه این فناوری کار می کند و نمونه ای از نحوه تعامل با این فناوری قدرتمند و جدید مالی را نشان می دهد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه کیف پول بیت کوین آنلاین خود را تنظیم کنید ، در خرید و فروش بیت کوین افراط کنید و ذخیره سازی آنها را مدیریت کنید. سپس با قدرتمندترین الگوریتم همه زمان ها به دست می آییم: blockchain ، و یاد می گیریم که چگونه ارزهای رمزنگاری می توانند خطر کلاهبرداری برای بازرگانان تجارت الکترونیکی و مصرف کنندگان را کاهش دهند.

با یک پایه محکم از blockchain ، معاملات سفارشی خود را می نویسید و اجرا می کنید. از همه مهمتر ، شما می توانید با کمک راه حل های مؤثر ارائه شده در کتاب ، بیت کوین خود را محافظت و ایمن کنید. با تصاویر زیادی که دارای تصاویر زیادی است ، یادگیری بیت کوین یک راهنمای ساده و بدون درد برای کار با بیت کوین است.

فصل 1. تنظیم کیف پول

"هنگامی که ارز بیت کوین از ارز به پول نقد تبدیل می شود ، این رابط باید تحت برخی حفاظت های نظارتی باقی بماند.

پتانسیل بیت کوین به سرعت در دنیای به سرعت در حال تغییر در امور مالی اینترنت آشکار می شود. فقط در چند سال کوتاه از زمان راه اندازی آن ، ما شاهد انفجار علاقه به این پول جدید و تا حدودی مرموز اینترنتی هستیم. با این حال ، چندین سوال به سرعت به ذهن خطور می شود: چگونه کار می کند؟از کجا آمده است؟چگونه آن را بخرم؟

در این فصل ، ما ، به زبان ساده ، بیشتر آنچه را که هر کسی جدید برای بیت کوین برای شروع کار باید بداند ، نشان خواهیم داد. ما با پوشش موضوعات اصلی زیر شروع خواهیم کرد:

خرید اولین بیت کوین ، در 15 دقیقه

توضیح آدرس های بیت کوین

ارسال و دریافت

کلیدها و کیف پول خصوصی

معاملات و تأییدات

مقایسه کیف پول بیت کوین

تاریخچه مختصری از پول

انسان هزاران سال است که اشکال مختلفی از پول را معامله می کند. بسیاری از انواع اشیاء گرانبها ، که به عنوان یک واسطه مبادله عمل می کنند ، استفاده شده است. در سنین اولیه ، ما برای سایر کالاها و خدمات دانه ، گاو ، پوسته و سنگهای قیمتی معامله کردیم. این نوع پول ، که می توانیم لمس کنیم و ببینیم ، می تواند پول فیزیکی در نظر گرفته شود.

با پیشرفت تمدن ، سیستم های سیاسی ما نیز چنین شد. سرانجام ، قبایل و روستاهای پراکنده در پادشاهی ها ، ایالت ها و امپراتوری ها ادغام شدند. از طریق تحول ، ما دیدیم که پول ما به پول سیاسی تغییر می کند. پولی که توسط یک نهاد مرکزی مانند پادشاه ، امپراتور یا مانند جامعه امروز یک بانک مرکزی اداره و صادر شده است. ایالت سکه ها ، قبض ها و یادداشت ها و همچنین مالیات ، مقررات و سیاست های پولی صادر کرد - همه از این تغییر پدید آمد.

امروزه ، فناوری اینترنت ما را مستقیماً به یکدیگر متصل می کند و طیف گسترده ای از امکانات را باز می کند. با حل کردن مرزهای جسمی و سیاسی از قبل موجود ، برای اولین بار در تاریخ ، کل سیاره به همان اطلاعات دسترسی دارد. این سطح دسترسی با طراحی غیر متمرکز اینترنت تضمین می شود. بدون یک مرکز متمرکز ، هیچ نقطه ای از شکست یا کنترل وجود ندارد.

Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، از این شبکه قدرتمند برای اجرای یک سیستم همتا (P2P) برای تبادل پول نقد مجازی استفاده کرد. این نوع پول جدید که بر روی یک طراحی غیر متمرکز ساخته شده و توسط رمزنگاری قدرتمند محافظت می شود ، دیگر فیزیکی و در عین حال مقاومت در برابر فساد و دستکاری نیست.

هیچ گروهی از افراد ، از جمله دولت ها ، بانک ها و شرکت ها ، بیت کوین را کنترل نمی کنند زیرا همه همسالان بازیگران برابر هستند و از طریق همان پروتکل شرکت می کنند. سیاست پولی آن توسط شبکه باز رایانه های خود تعریف و خود تنظیم می شود. بنابراین ، با بیت کوین شاهد ظهور مرحله جدیدی از پول هستیم. این پول P2P پول رمزنگاری یا به سادگی ارز رمزنگاری نامیده می شود.

ما قصد داریم با خرید مقدار کمی ، دنیای بیت کوین را بررسی کنیم.

خرید اولین بیت کوین در 15 دقیقه

خرید بیت کوین شبیه به خرید ارزهای خارجی است. هنگامی که یک آمریکایی در پاریس به سر می برد ، مشتی که او ممکن است نیاز به انجام آن داشته باشد ، تبادل دلار برای یورو است. در حالی که در فرودگاه است ، به احتمال زیاد او قادر خواهد بود برای کمک به مبادله ارزی بپردازد. درست همانطور که مبادلات زیادی برای مبادله ارزهای دولتی وجود دارد ، مبادلات زیادی برای تبادل بیت کوین وجود دارد.

امروز بازارهایی برای تبادل بیت کوین با بیشتر ارزهای اصلی جهان وجود دارد. بیشتر آنها بازارهای آنلاین هستند که از طریق آنها می توانید حساب بانکی یا کارت اعتباری خود را وصل کنید. برخی از بازارها وجود دارد که خریدار و فروشنده به صورت حضوری برای مبادله با دست ملاقات می کنند. برای کاربران فنی تر ، بازارهای خصوصی در انجمن های چت وجود دارد که کاربران ناشناس بر اساس اعتبار آنلاین خود با سایر کاربران تجارت می کنند.

از بین تمام راه های متنوع برای خرید بیت کوین ، استفاده از یک مبادله آنلاین معتبر ممکن است گزینه احتمالی برای اکثر کاربران باشد. مبادلات آنلاین به طور کلی مشابه سیستم های بانکی آنلاین معمولی عمل می کنند و راه اندازی آن آسان است.

ما قصد داریم 25 دلار ارزش بیت کوین را با استفاده از کارت اعتباری با مبادله آنلاین به نام Circle خریداری کنیم. در سال 2013 ، دایره توسط تیمی که در فناوری و دارایی صلاحیت دارد راه اندازی شد. علاوه بر این ، آنها به عنوان فرستنده پول با Fincen ، یک آژانس دولتی ایالات متحده که مسئول حفاظت از سیستم مالی از مصارف غیرقانونی است ، ثبت شده اند. برای شهروندان ایالات متحده ، آنها با یک سرویس کیف پول کاربر پسند ، یک مبادله فوری ارائه می دهند. برای خرید بیت کوین با دایره ، به موارد زیر نیاز دارید:

آدرس خانه یا تجاری ایالات متحده

یک حساب بانکی یا کارت اعتباری ایالات متحده

تلفن هوشمند iOS یا Android

15 دقیقه وقت آزاد

خرید و فروش بیت کوین در دایره فقط با آدرس ایالات متحده در دسترس کاربران است. به عنوان یک فرستنده پول ثبت شده ، Circle باید از شیوه های استاندارد بانکی مانند Know Customer Customer (KYC) و قوانین ضد پولشویی (AML) پیروی کند. این الزامات برای پذیرش نقل و انتقالات بانکی از سیستم بانکی ایالات متحده است.

بیشتر مشتریان اروپایی و کانادایی می توانند از Coinbase (http://coinbase.com) برای انتقال مستقیم سیم استفاده کنند. ما در مورد خرید و فروش با Coinbase بعداً در فصل 2 ، خرید و فروش بیت کوین بحث خواهیم کرد.

آنچه در مورد بیت کوین مهم است این است که ارز مستقل از نیاز دولت برای هویت یک فرد وجود دارد. بیت کوین ها را می توان با پول نقد ، دستی به دست مبادله کرد ، بنابراین با عبور از فرآیند ثبت نام که در این فصل شرح خواهیم داد.

خدماتی مانند بیت کوین های محلی (http://localbitcoins.com) وجود دارد که کاربران می توانند بیت کوین را از طریق مبادله مستقیم با سایر کاربران خریداری و بفروشند. اگرچه انجام این کار به طور کلی بی خطر است ، برخی از کاربران ممکن است از مقررات محلی در معرض خطر باشند. تحقیق در مورد قوانین ارز محلی قبل از معامله از طریق این خدمات ، به ویژه با مقدار زیادی پول نقد ، مهم است.

ثبت نام برای کیف پول - پنج دقیقه

برای شروع فرآیند ثبت نام ، http://circle.com را در مرورگر وب خود باز کنید و پیوندهای ثبت نام را دنبال کنید. از شما خواسته می شود نام ، نام ، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید. پس از ارسال جزئیات خود ، دایره تأیید نامه الکترونیکی را برای شما ارسال می کند. به سادگی دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید. اگر ایمیل را دریافت نکردید ، پوشه هرزنامه آدرس ایمیل که ارائه کرده اید را بررسی کنید.

پس از تأیید آدرس ایمیل خود ، از شما خواسته می شود تا با استفاده از تلفن همراه خود ، تأیید اعتبار دو عاملی را فعال کنید. این سیستم امنیتی از کدی ارسال شده از طریق پیام کوتاه یا از طریق Google Authenticator برای دسترسی به حساب شما و تأیید اقدامات غیر قابل برگشت ، مانند ارسال بیت کوین استفاده می کند. این به شما کمک می کند تا با ترکیب رمز عبور خود با چیزی که از نظر جسمی نگه دارید ، یعنی تلفن شما ، حساب شما را ایمن تر کنید.

سرانجام ، دایره شما را وادار می کند تا دو سؤال امنیتی ارائه دهید. در صورت از دست دادن رمز عبور خود ، این سؤالات قبل از تنظیم مجدد آن پرسیده می شود.

شکل 1. 1 - برای خرید بیت کوین با دایره ثبت نام کنید

اضافه کردن منبع بودجه - ده دقیقه

برای خرید بیت کوین ، دایره به منبع بودجه نیاز دارد. می توانید یک حساب بانکی ایالات متحده یا کارت اعتباری پیوند دهید. برای این منظور ، ما گزینه کارت اعتباری را انتخاب خواهیم کرد زیرا سریعترین راه اندازی است.

برای برآورده کردن نیازهای KYC Circle ، باید یک عکس شخصی به همراه یک نسخه اسکن شده از گواهینامه یا گذرنامه رانندگی خود ارسال کنید.

در صفحه حساب ، که باید مانده شما را به عنوان صفر نشان دهد ، روی دکمه Add Funds کلیک کنید.

Circle شما را وادار می کند تا آدرس پستی خود را به همراه تاریخ تولد و چهار رقم آخر شماره تأمین اجتماعی خود تأیید کنید. این اطلاعات برای کمک به تأیید شناسایی شما استفاده می شود.

در مرحله بعد ، دایره از شما می خواهد برنامه تلفن همراه خود را (موجود برای iOS یا Android) نصب کنید. با استفاده از برنامه تلفن همراه آنها ، از شما خواسته می شود از خود و شناسه عکس خود عکس بگیرید. اطمینان حاصل کنید که برای روشنایی مناسب ترتیب داده اید تا تصویر به وضوح جزئیات هر رقم را نشان دهد. پس از ارسال ، تأیید ظرف چند دقیقه داده می شود.

اگر برنامه شما را وادار به تأیید شناسه عکس خود نمی کند ، می توانید تصاویر را به صورت دستی بارگذاری کنید. برنامه تلفن همراه را در زیر جدول حساب باز کرده و روی نماد تنظیمات کلیک کنید. در زیر تنظیمات ، روی حساب های پیوند کلیک کنید. با رعایت دستورالعمل ها ، از شما خواسته می شود عکس های اسناد و کارت اعتباری خود را بارگذاری کنید.

در هر مرحله ، اگر در حال تجربه مشکلات هستید ، Circle از طریق پیام رسانی آنلاین پشتیبانی می کند. همچنین برای مشکلات فوری پشتیبانی تلفنی رایگان دارد.

پس از تأیید شناسایی شما ، شما آماده اضافه کردن کارت اعتباری خود به عنوان منبع بودجه هستید. به صفحه حساب Circle خود برگردید و روی Add Funds کلیک کنید. Circle شما را وادار می کند تا اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کنید و آن را برای استفاده در آینده ذخیره می کنید.

شکل 1. 2 - اضافه کردن کارت اعتباری به عنوان منبع بودجه

خرید بیت کوین - کمتر از یک دقیقه

پس از افزودن ، شما آماده خرید بیت کوین هستید! به سادگی مبلغ دلار (25 دلار برای مثال ما) وارد کنید و مبلغ بیت کوین را مرور کنید. می توانید پیش نمایش و تأیید هرگونه هزینه یا هزینه اضافی در زیر را تأیید کنید. پذیرش سفارش ، یک سپرده فوری را به کیف پول بیت کوین آنلاین شما آغاز می کند.

شکل 1. 3 - بیت کوین را فوراً با دایره بخرید

به تعادل بیت کوین خود نگاه می کنید

در صفحه حساب Circle خود ، می توانید تعادل دقیق بیت کوین را در زیر مانده دلار خود پیدا کنید ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

شکل 1. 4 - حساب و مانده بیت کوین شما

همچنین در صفحه حساب شما ، تحت مانده ، نرخ ارز فعلی USD به BTC برای Circle است. بسته به عرضه و تقاضا ، نرخ ارز بین خدمات متفاوت است.

همچنین ، در شکل 1. 4 ، می بینید که مانده حساب ما در حال حاضر 25. 05 دلار است ، کمی بالاتر از آنچه که ما برای اولین بار خریداری کردیم - 25. 00 دلار بیت کوین. این به دلیل تغییر زمان واقعی در نرخ ارز است.

مهم

فقط پول را که در اختیار شماست تبادل کنید. نرخ ارز بیت کوین می تواند کاملاً بی ثبات باشد.

مقدار بیت کوین معمولاً با مخفف BTC ذکر می شود. این شبیه به سایر ارزها ، مانند دلار و یورو است. چند نماد دیگر وجود دارد که به طور کلی توسط جامعه بیت کوین پذیرفته شده است. ذکر شده در جدول زیر دو مورد رایج است:

اولین نماد استفاده شده است. توسط فرزندخواندگان اولیه منتشر شد و به عنوان یک تصویر در دسترس است. فقط به عنوان یک تصویر یا از طریق فونت جذاب موجود است.

پیشنهاد شده توسط جامعه به عنوان بهبود آرم اصلی بیت کوین. در اکثر دستگاه ها به عنوان یک شخصیت استاندارد یونیکد موجود است.

جدول 1 - آرم های ارز بیت کوین

هنگام بیان مقدار بیت کوین در متن ساده ، استفاده از BTC ساده ترین نوع برای تایپ و پذیرفته شده جهانی است. با این حال ، اگر می خواهید از شخصیت منفرد استفاده کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دسترسی به نماد ، نماد بیت کوین (http://bitcoinsymbol.org) را بررسی کنید.

در صفحه حساب نشان داده شده در شکل 1. 3 ، حساب تعادل دقیق بیت کوین به عنوان یک عدد اعشاری ارائه شده است:

مقدار بیت کوین می تواند تا هشت رقم دقت داشته باشد. در حالی که هر کیف پول بیت کوین باید هر رقمی از دقت را به خود اختصاص دهد ، حداقل مبلغی که می توانید ارسال کنید ممکن است متفاوت باشد. حداقل مبلغ ارسال دایره 0. 00005460 BTC است که با مبلغی که توسط جامعه بیت کوین پیشنهاد شده است ، جاری است.

واحدهای بیت کوین از سیستم متریک استاندارد پیروی می کنند. پیشوندهای زیر را می توان هنگام بیان مقدار بیت کوین استفاده کرد: < pan> هنگام بیان مقدار بیت کوین در متن ساده ، استفاده از BTC ساده ترین نوع برای تایپ و پذیرفته شده جهانی است. با این حال ، اگر می خواهید از شخصیت منفرد استفاده کنید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دسترسی به نماد ، نماد بیت کوین (http://bitcoinsymbol.org) را بررسی کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:01