افزایش سرمایه گذاری

ساخت وبلاگ

سرمایه گذاری پایه و اساس رشد اقتصادی و اشتغال است. جاده های مدرن ، اینترنت سریع ، مدارس جذاب ، مدارس و دانشگاه های حرفه ای و شرایط مطلوب برای سرمایه گذاری های خصوصی سعادت و شغل - همچنین برای نسل های آینده.

با این حال ، فعالیت سرمایه گذاری برای مدتی در آلمان لاغر بوده است. در مقایسه با سایر کشورها ، افزایش سرمایه گذاری عمومی زیر متوسط بوده است. در زمینه سرمایه گذاری در بخش خصوصی ، نسبت شرکت های جوان که در آلمان سرمایه گذاری در آلمان انجام می دهند ، چندین سال است که کاهش می یابد (2017 مانیتور SME KFW).

بنابراین یکی از اهداف سیاست مرکزی اقتصادی دولت فدرال برای تقویت سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی است.

چهار رقم در مورد استراتژی سرمایه گذاری

5

میلیارد یورو بیشتر برای توسعه شهری و ساخت مسکن تا سال 2020.

26

میلیارد یورو توسط دولت فدرال تأمین می شود تا امداد مالی را به شهرداری ها برساند. این کمک می کند تا بخشی از عقب ماندگی سرمایه گذاری آنها را کاهش دهد

4

میلیارد یورو (در ارقام گرد) تا سال 2020 توسط دولت فدرال در گسترش باند پهن سرمایه گذاری می شود.

2

میلیارد یورو در هر سال کمتر در هزینه های انطباق برای صنعت پس انداز است که با قطع مداوم نوار قرمز حاصل می شود

اهداف و اقدامات

سرمایه گذاری در آینده آلمان

دولت فدرال رویکرد کاملی برای تحریک نرخ سرمایه گذاری در دست دارد و از این طریق رشد در آلمان و اروپا را تقویت می کند. این اقدامات کلیدی سیاست را در این دوره در دوره 18 قانونگذاری تعیین کرده است

با ارائه کمک مالی تقریباً. 26 میلیارد یورو برای شهرداری ها در دوره 2013-2018 ، به ویژه برای خدمات مراقبت از کودکان ، مدارس ، مؤسسات آموزش عالی و برنامه ریزی شهری ، دولت فدرال نقش مهمی در اطمینان از اجرای پروژه های سرمایه گذاری برنامه ریزی شده دارد-با وجود چالش های موجود دراین مناطق

تسکین بار مالی بر لاندر و شهرداری ها

این اقدامات شامل کمک های مالی در مجموع 3. 5 میلیارد یورو از صندوق ارتقاء سرمایه گذاری شهرداری برای ارتقاء سرمایه گذاری توسط شهرداری های ضعیف مالی است. در محدوده تجدید نظر در روابط مالی آنها ، دولت فدرال و لاندر در اکتبر 2016 موافقت کردند که با استفاده از اصلاح قانون اساسی ، دولت فدرال مجاز به ارائه پشتیبانی مالی از شهرداری های ضعیف مالی برای سرمایه گذاری در مدارس و مدارس استمدارس حرفه ای. برای این منظور ، حجم صندوق با 3. 5 میلیارد یورو دیگر افزایش یافته است.

تسهیل سرمایه گذاری در آموزش و زیرساخت های اجتماعی و بهبود تقسیم وظایف و مسئولیت ها

مسکن مقرون به صرفه پیش شرط انسجام اجتماعی و مشارکت در جامعه است. بودجه ای که برای توسعه شهری و ساخت و سازهای مسکن به Länder تأمین می شود ، بیش از 5 میلیارد یورو تا سال 2020 در صدر قرار گرفته است. این همچنین به مقابله با چالش فعلی ادغام پناهندگان جدید در جامعه کمک می کند. علاوه بر این ، دولت فدرال با فراهم آوردن تسکین بیش از 7 میلیارد یورو در سال 2017 ، به لاندر و شهرداری ها برای مقابله با اوضاع پناهندگان کمک کرده است.

به منظور اطمینان از کیفیت بالای زیرساخت های شهرداری ، از بودجه موجود برای پروژه های سرمایه گذاری باید تا حد امکان به طور مؤثر و اقتصادی استفاده شود. تعداد زیاد و ماهیت متفاوت پروژه های ساختمانی شهرداری نیاز به مهارت ها و ظرفیت های اداری دارد که به اندازه کافی در دسترس مقامات در کلیه شهرداری ها نیست.

پشتیبانی هدفمند از شهرداری ها

به همین دلیل ، دولت فدرال آژانس مشاوره ای تازه تأسیس را با عنوان "Partnerschaft Deutschland - Berater der öffentlichen Hand GmbH (به زبان آلمانی)" راه اندازی کرده است که یک سرویس مشاوره ویژه برای شهرداری ها برای کمک به آنها در اجرای پروژه های سرمایه گذاری ارائه می دهد.

به منظور تسهیل سرمایه گذاری های بهتر و سریعتر ، دولت فدرال و Länder موافقت کرده اند که سیستم موجود مدیریت قرارداد برای جاده های تنه فدرال را به عنوان بخشی از بازسازی روابط مالی بین دولت فدرال و Länder اصلاح کنند. در این زمینه ، بزرگراه ها ، جاده ها و شرکت زیرساخت خود تنها دارایی دولت فدرال خواهند بود.

گسترش مسیرهای حمل و نقل و ترویج بهره وری انرژی

اولویت های بیشتر سرمایه گذاری شامل ساخت مسیرهای حمل و نقل فوق منطقه ای کارآمد و تقویت استفاده کارآمدتر از انرژی است. به عنوان مثال ، سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل و نقل در سال 2017 حدود 25 درصد به نزدیک به 14 میلیارد یورو افزایش یافته است. برای نوسازی بیشتر و گسترش سیستم انرژی ، سرمایه گذاری های حداکثر 50 میلیارد یورو در گسترش شبکه در سالهای آینده ضروری خواهد بود. مقررات بهتر ، اقدامات بودجه و کمپین های حمایتی ، محیط تجاری لازم را برای فعال کردن این سرمایه گذاری های خصوصی ایجاد می کند.

ارتقاء تحقیق ، توسعه و نوآوری

از سال 2005 ، دولت فدرال بیش از 60 درصد هزینه های خود را برای تحقیق و توسعه افزایش داده است. به این ترتیب ، این کمک می کند تا از موقعیت آلمان به عنوان یک پایگاه رقابتی بین المللی برای نوآوری و فناوری محافظت کند.

علاوه بر این ، دولت فدرال تا سال 2020 یک میلیارد یورو برای کمک های مالی برای میکروالکترونیک ها تأمین می کند. این کمک هزینه ها برای ایجاد سرمایه گذاری بیش از 3. 9 میلیارد یورو در آلمان در نظر گرفته شده است. پروژه های شرکت ها به همراه سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا درگیر خواهند شد.

حمایت از کمپین سرمایه گذاری اروپا

با توجه به ادغام نزدیک اقتصادی در اروپا ، هدف افزایش سرمایه گذاری در آلمان به روشی پایدار فقط در یک محیط مرفه اروپا قابل دستیابی است.

بنابراین آلمان پشتیبانی قابل توجهی از کمپین سرمایه گذاری اروپا ارائه می دهد و تقریباً 8 میلیارد یورو از طریق KFW برای تأمین مالی پروژه ها تحت صندوق اروپا برای سرمایه گذاری های استراتژیک (EFSI) ، که در نوامبر 2014 راه اندازی شد ، در دسترس است. گسترش و گسترش EFSI فراتر از آنسال 2019 که در پاییز 2016 توافق شد ، به احیای پایدار سرمایه گذاری در اروپا کمک خواهد کرد.

گزارش ماهانه (به زبان آلمانی) (PDF ، 193 KB) اطلاعات بیشتری در مورد ابتکار سرمایه گذاری اروپا ارائه می دهد.

Consultation on energy efficiency

"آلمان آن را کارآمد می کند"

بهبود محیط سیاست

تقویت سرمایه گذاری خصوصی

نزدیک به 90 ٪ کل سرمایه گذاری در آلمان از بخش خصوصی است. بنابراین علاوه بر تقویت سرمایه گذاری های عمومی ، دولت فدرال قصد دارد یک محیط تجاری دوستانه تر از رشد را ایجاد کند.

وزارت امور اقتصادی و اقدامات آب و هوایی فدرال ، اقدامات کلیدی سیاست را در جریان هجدهمین دوره قانونگذاری برای تقویت سرمایه گذاری کلی در اقتصاد تعیین کرده است. این امر به بهبود محیط برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی و رفع موانع سرمایه گذاری کمک می کند.

تنظیم دوره برای آینده: انتقال انرژی ، دستور کار دیجیتال و تحرک برقی

انتقال انرژی یکی از بزرگترین پروژه های زیرساخت و کارآیی زمان ما است و به ویژه فرصت های خوبی را برای تجارت باز می کند. اصلاح قانون منابع انرژی تجدید پذیر قوانین حاکم بر انتقال انرژی و گسترش مداوم تجدید پذیر را بهبود بخشیده است. همچنین ، می توان روند صعودی هزینه های سالهای اخیر را قطع کرد و برنامه ریزی برای ذینفعان را برای توسعه قیمت انرژی آسانتر کرد.

زیرساخت های دیجیتال ، کارخانه های متصل ، حاکمیت داده ها (کنترل داده های شخصی) ، آموزش طراحی شده برای پاسخ به مطالبات جدید ، مدل ها و فناوری های جدید تجاری-دستور کار دیجیتال 2014-2017 و استراتژی دیجیتال 2025 (به زبان آلمانی) دولت فدرالو وزارت امور اقتصادی فدرال و اقدامات آب و هوا اولویت های مهمی را برای آلمان دیجیتال تعیین می کند. از طریق دستورالعمل های مربوط به بودجه باند پهن ، دولت فدرال در مجموع 4. 0 میلیارد یورو برای تأمین بودجه گسترش باند پهن تأمین می کند. دیجیتالی شدن فرصت های بسیار خوبی را برای صنعت فراهم می کند ، اما چالش هایی را نیز ایجاد می کند. وزارت امور اقتصادی ، کمپین دیجیتالی سازی SME را برای حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط (SME) در دیجیتالی کردن فرآیندهای تولید و کار خود راه اندازی کرده است.

توسعه تحرک برقی یک مسئله مهم آینده نگر برای صنعت آلمان است. به همین دلیل ، دولت فدرال مجموعه ای از اقدامات را با بودجه حدود 1 میلیارد یورو اتخاذ کرده است. این اقدامات شامل کمک هزینه خرید برای وسایل نقلیه برقی ، گسترش زیرساخت های شارژ و یک برنامه تهیه عمومی برای خرید وسایل نقلیه برقی توسط مقامات دولتی است.

ترویج روح کارآفرینی و تسکین بار اقتصاد

دولت فدرال با هدف تسهیل دسترسی به سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری های نوآورانه ، اقداماتی را برای بهبود محیط سیاست برای سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در آلمان اتخاذ کرده است. این موارد شامل حفظ معافیت مالیاتی عمومی برای فروش سهامداران شناور و معرفی معافیت مالیاتی برای جبران خسارات توسط شرکت ها است. به این ترتیب ، موانع مالیاتی از بین رفته است که دسترسی به شرکت ها به سرمایه مورد نیاز خود را دشوار کرده است ، به ویژه گزینه های تأمین مالی برای شرکت های جوان ، به ویژه. در اینجا ، گسترش برنامه موفقیت آمیز سرمایه گذاری یک مؤلفه مهم است. به طور کلی ، بودجه عمومی در کل حدود 2 میلیارد یورو برای کلیه اقدامات بودجه سرمایه گذاری از جمله برنامه های مختلف ERP در دسترس است.

به منظور ایجاد محدوده بیشتر به شرکتها ، دولت فدرال همچنان به کاهش نوارهای قرمز ادامه می دهد. این دو عمل برای کاهش بوروکراسی اتخاذ کرده است و قانون تهیه آن را برای این منظور ساده تر کرده است. این اقدامات به کاهش هزینه های انطباق برای صنعت کمک کرده و 2 میلیارد یورو برای شرکت ها به شرکتها آورده است. شاخص هزینه بوروکراسی برای اولین بار سال گذشته پایین تر از سطح اولیه 100 (2012) کاهش یافت و سال 2015 را در 99. 1 به پایان رساند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 20 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:07