ارتباط

ساخت وبلاگ

black bear communication

ارتباط Ursine برخلاف برقراری ارتباط با سگ حیوان خانگی شما نیست. خرس ها برای نگه داشتن توله ها و مادران ، پیدا کردن همسران و تسکین تنش های اجتماعی ارتباط برقرار می کنند. خرس ها به زبان تسلط و تسلیم ، پرخاشگری یا درخواست صحبت می کنند. آنها به همان روشی که نسبت به خرس دیگری واکنش نشان می دهند به مردم واکنش نشان می دهند. توجه به آنچه خرس ها باید بگویند باید شما را از دردسر دور کند.

بیشتر اوقات ، رفتار خرس تفسیر می شود. مردم غالباً از نظر ترس خود آنچه خرس انجام می دهد ، تفسیر می کنند. به گفته دکتر لین راجرز ، متخصص رفتار خرس سیاه ، افراد ترسنده هر صدایی را به عنوان یک صدای بزرگ ، ظاهری به عنوان یک تابش خیره کننده و در حال قدم زدن به سمت آنها به عنوان "آمدن برای من" تفسیر می کنند.

بهترین توصیه ای که هرکسی می تواند به شما ارائه دهد این است که تا حد امکان در مورد خرس ها و نحوه برقراری ارتباط آنها بیاموزید. رفتار خرس می تواند قابل پیش بینی باشد. هرچه بیشتر می توانید در مورد خرس ها و نحوه رفتار آنها بیاموزید ، احتمال برخورد منفی یا تعامل نادرست کمتر احتمال دارد.

خرس اطلاعات را از طریق طیف متنوعی از زبان بدن ، آواز و سیگنال های بو منتقل می کند.

زبان بدن

وضعیت بدن یک خرس می تواند روحیه خود را برقرار کند. راه رفتن یا فرار ، نشستن و دراز کشیدن ، نشان می دهد که خرس تابع خرس یا شخص دیگری است. خرس می گوید که او نمی خواهد برای تسلط ، یک مکان ماهیگیری یا یک زن بجنگد. برعکس ، یک خرس می تواند با نزدیک شدن به پیاده روی یا دویدن ، تسلط را منتقل کند.

خرس ها یکدیگر را تهدید می کنند. اگرچه خرس ها حیوانات بزرگ و قدرتمندی هستند که قادر به آسیب دیدگی به یکدیگر هستند ، اما ترجیح می دهند از تهدیدها و نمایشگرهای آیینی به عنوان جایگزینی برای جنگ استفاده کنند. یک خرس همچنین ممکن است از همین رفتارهای مشابه با افراد استفاده کند - و آنها می توانند بسیار قانع کننده باشند.

یک خرس ممکن است بنشیند یا دور شود تا احترام بگذارد. او ممکن است به دور نگاه کند ، و خمیازه می کشد تا از عدم تمایل غرق شود. او ممکن است "نادیده گرفتن" رفتار را نشان دهد - بی تحرک یا شاید چرا ، نشان می دهد که او هیچ نیت ندارد و فقط می خواهد تنها بماند. هنگامی که یک خرس سیاه از یک درخت صعود می کند ، او تسلیم خود را نشان می دهد. یک خرس سیاه مادر نیز برای ایمنی توله های خود را درخت می کند.

یک خرس ممکن است ناگهان به سمت یک تهدید بچرخد و در زمین یا پوشش گیاهی اطراف آن سیلی بزند. تفسیر این رفتار به این بستگی دارد که آیا این یک خرس سیاه است یا گریزلی. اگر این یک خرس سیاه باشد ، صرفاً یک بلوف است به این معنی که خرس احساس عصبی و دلهره می کند ، اما بنا به دلایلی ممکن است تمایلی به ترک آن نداشته باشد. پیام خرس گریزلی باید بسیار جدی تر شود. بیشتر جراحات و حملات جدی به مردم نتیجه ای از احساس تهدید و عمل به شکلی است که تهدید را از بین می برد.

یک خرس از حرکات سر و دهان و همچنین جهت گیری بدن استفاده می کند. یک خرس ممکن است یک دشمن را با سر بلند دور کند ، سپس آن را رها کند و یک سری از لنگ های کوتاه باز را شروع کند زیرا چالش برانگیز تر می شود. خرس که بسیار آشفته است و ممکن است در حال برقراری ارتباط باشد ، ممکن است گوش آنها در برابر سر آنها صاف شود. این ممکن است اهداف خرس را نشان دهد ، اما همچنین گوش ها را از نیش محافظت می کند. نزدیک شدن خرس ها اغلب گوش های خود را به جلو می کشند ، احتمالاً به سیگنال ها گوش می دهند.

خط اول دفاع برای خرس ممکن است این باشد که Bluff رقیب خود را شارژ کند-یک حرکت شیب کامل و در آخرین لحظه متوقف می شود. درست قبل از شارژ ، او ممکن است گوش های خود را به عقب دراز بکشد و بدن خود را به زمین نزدیک کند و چشم خود را به موضوع ترس خود برطرف کند. Bluffs به طور کلی برای ارسال پیام واضح و ارعاب حریف استفاده می شود!

سه نوع بلوف متداول است ، و همه شامل دمیدن ناگهانی و انفجاری با دندانهای چاقو است - نمایش دفاعی یک خرس ترسناک یا شگفت زده. نمایش دیگر با یک لنگه کوتاه دمیده و سیلی زدن زمین یا یک شیء است - یک روش خرس سیاه ناخوشایند برای گفتن "دور شدن". نسخه برجسته تر دمیدن و شارژ بلوف است. این نمایشگرهای پرشور ممکن است هنگامی رخ دهد که یک خرس احساس شلوغ کند اما تمایلی به ترک غذا یا توله ها ندارد. با این حال ، نمایشگرها معمولاً با چرخش و عقب نشینی خرس خاتمه می یابد ، شاید برای تکرار عملکرد ، شاید نه. تحقیقات نشان داده است که چنین نمایشگرهای خرس های سیاه مقدماتی برای حملات نیستند و رفتار پرخاشگرانه توسط مردم (فریاد زدن ، تکان دادن اسلحه ، ایجاد عجله کوتاه ، پرتاب چیزهایی برای ترساندن خرس سیاه) تقریباً مسلم است که یک خرس سیاه را در عقب نشینی قرار می دهد.

به گفته دکتر لین لین راجرز ، در 34 سال مطالعه خرس های سیاه ، او بلوف ها را چیزی غیر از اعمال پرشکوه مشاهده کرده است."من هرگز ندیده ام که Bluster به یک حمله تبدیل شود. اتهامات بلوف توسط خرس های سیاه با لکه های اغراق آمیز و دمیدن انفجار ، پرشکوه است. وقتی شاهد بلستر هستم ، دور می شوم و به خرس فضای بیشتری می دهم. من حتی با توله ها به درون یک خرس بسیار شفاف خزیده ام ، و او کاری را انجام نداده است که جز بد بو باشد. "

Grizzlies فرمان احتیاط شدید. یک خرس گریزلی که رفتار دفاعی را نشان می دهد باید جدی گرفته شود. یک گریزلی دفاعی در حال ارسال پیام واضح به یک انسان مزاحم است تا بلافاصله خود را به عنوان یک تهدید حذف کند. گریزلی ممکن است از توله ها ، منبع غذایی یا خودشان دفاع کند. هر یک از این شرایط می تواند به یک وضعیت بالقوه خطرناک منجر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش مربوط به برخوردهای خرس مراجعه کنید.

در یک شرایط بسیار نادر ، یک خرس ممکن است در واقع تماس جسمی برقرار کند.(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در صورت حمله باید انجام دهید اینجا را کلیک کنید). بیشتر اوقات ، خرس ها فقط می خواهند به تجارت زندگی روزمره بپردازند.

مراقب باشید: خرس ها ، به ویژه خرس های سیاه ، گاهی اوقات از نیش پیام برای برقراری ارتباط استفاده می کنید که خیلی نزدیک هستید! اگر یک خرس گرسنه را نزدیک تر از احساس راحتی در غذا فریب می دهید ، ممکن است سیلی زده یا حتی گاز گرفته شوید. اگر خرس بسیار گرسنه باشد ، او بر ترس طبیعی خود از انسان برای به دست آوردن غذا غلبه خواهد کرد. تا زمانی که تمرکز خرس روی غذا باشد ، ممکن است همه چیز خوب به نظر برسد. با این حال ، پس از اتمام غذا ، خرس ممکن است توجه خود را به شخص جلب کند ، و ممکن است احساس شلوغی و ناراحت کننده کنند.

به طور معمول ، خرس جرات نمی کند که برگردد و فرار کند ، زیرا دفاع آن ضعیف تر است و پشت آن به طرف مقابل خود تبدیل شده است. درعوض ، خرس ها ترجیح می دهند که فرد از آن دور شود ، بنابراین پنجه خود را می چرخاند و به شخص سیلی می زند. در سردرگمی ، خرس ممکن است عقب نشینی عجولانه ای ایجاد کند. صدمات ناشی از سیلی نمی تواند چیزی بیش از خراش و جوش بر روی پوست باشد تا برش های عمیق تری که از پنجه های بلند یک گریزلی تحمل می شود. نیش ها (به ویژه نیش های "پیام") معمولاً با دقت محدود می شوند و فقط ممکن است باعث کبودی شوند.

در هر صورت ، این وضعیتی است که باید از آن جلوگیری کنید. هنگامی که مردم به خرس ها خیلی نزدیک می شوند ، این امکان را برای وضعیت درگیری ایجاد می کند و خرس معمولاً به عنوان بازنده به پایان می رسد (زیرا آنها توسط مقامات به عنوان یک خطر ایمنی انسان شلیک می شوند). همیشه فاصله ایمن و راحت از خرس ها (یک طول زمین فوتبال) داشته باشید.

یک خرس ممکن است با "شکاف" اطلاعات را باز کند ، و آرواره های خود را در مجاورت چهره خرس دیگری که او سعی در تحت تأثیر قرار دادن دارد ، باز می کند. یک ورزش مورد علاقه خرس ها کشتی و فک است - با دهان باز آنها تقریباً لمس می شود. سگها این کار را تمام وقت بازی می کنند.

خرس ها همچنین از طریق بازی ارتباط برقرار می کنند. اگرچه خرس ها ممکن است از حالت های توهین آمیز برای برقراری ارتباط تسلط استفاده کنند ، اما تبادل صلح آمیز و غیر تهدیدآمیز نیز دارند. یکی از این تعامل ها بازی است. یک مسابقه کشتی بین دو خرس شامل بسیاری از اقدامات و وضعیت هایی است که در یک مبارزه بالقوه آسیب دیده دیده می شود ، اما انگیزه ها و شدت ها متفاوت است.

پیوندی که بین یک مادر و توله وجود دارد ، دائماً از طریق بازی ، لمس کردن و پرستاری تقویت می شود. خواهران و برادران دائماً با هم لمس می کنند و بازی می کنند. خرس های رتبه اجتماعی مشابه ، تبریک های مفصلی از مالش و خرخر کردن دارند. مردان و زنان در فصل جفت گیری از همین سیگنال های اجتماعی استفاده می کنند.

صدا

برخلاف خرس ها در فیلم هایی با موسیقی متن فیلم دوبله شده ، خرس ها معمولاً آواز نمی شوند. هنگامی که نیاز به وجود می آید ، آنها با بیرون کشیدن هوا به روش های مختلف یا با "صدای طنین انداز" با ناراحتی ها ارتباط برقرار می کنند. خرس ها از همان آواز و زبان بدن نسبت به افرادی که نسبت به یکدیگر انجام می دهند استفاده می کنند و دانستن این صداها می تواند به افراد کمک کند تا نسبتاً نسبت به خرس هایی که با آنها روبرو می شوند واکنش نشان دهند. برای گوش دادن به صداهای خرس سیاه اینجا را کلیک کنید.

خرس های سیاه نسبت به خرس های قهوه ای بیشتر به صدا در می آیند. بیشتر آوازهای خرس نسبت به مردم نتیجه تهدیدهای درک شده است ، که تحمل آنها در هنگام واکنش به یک وضعیت استرس زا یا ترسناک است. آنها برای پخش اوضاع از آواز استفاده می کنند و تقریباً هرگز منجر به تماس فیزیکی نمی شوند.

خرس های سیاه در سه سطح شدت آواز می شوند. پایین ترین سطح یا رایج ترین صداهای خرس ، کلیک و ناراحتی در زبان است که در موقعیت های دوستانه مورد استفاده قرار می گیرد ، هنگام آواز خواندن برای شرکا ، همسران ، کابین ها و گاهی اوقات افراد.

سطح بعدی بیرون کشیدن هوا (دمیدن) در الگوهای مختلف مرتبط با برخی از زبان های بدن همانطور که در بالا توضیح داده شد و معمولاً با باریک شدن پوزه و لب فوقانی بیرون زده است. اینها اساساً بیانگر ترس ، عصبی و دلهره است. خرس معمولاً بعد از اینکه این صدا را ایجاد می کند عقب نشینی می کند.

صدایی دیگر که اغلب توسط مردم به عنوان تهدید کننده تفسیر می شود ، چرت زدن یا لکه دار کردن دندان ها است. باز هم ، این صرفاً بیان ترس است. این تلاش برای تهدید نیست و این یک مقدمه برای حمله نیست. به عنوان مثال ، یک خرس سیاه که چنگال خود را در یک درخت از دست داده و تقریباً سقوط کرده است ممکن است بدون تهدید در این نزدیکی منفجر شود. خرس های سیاه که می وزد و Chomp آماده عقب نشینی هستند.

Huffing صدای دیگری است که یک خرس ترسیده می کند. آنها بعد از فرار یا صعود از درخت ، این صدا را می سازند. آنها آن را در همان زمینه ای قرار می دهند که یک شخص می گوید ، "واو ، شما مرا ترساند."آنها هنگام متوقف کردن عقب نشینی ، آن را می سازند.

بالاترین آوازهای شدت با صدای انسانی مانند آنها بیان می شود ، که از آنها برای بیان طیف وسیعی از احساسات استفاده می کنند."صدای" رزونانس خرس سیاه برای احساسات قوی محفوظ است و به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد ، مگر اینکه مردانی که بر سر یک همسر یا یک زن می جنگند که از یک مرد از توله خود دفاع می کند. اما ، کابین ها نیز به راحتی در پریشانی فریاد می زنند ، هنگام نزدیک شدن به مادرشان ، ناله می کنند و یا هنگام پرستاری یا گرم و گرم ، یک هوس لرزان می دهند.

بزرگسالان از این صدا هنگام درد (بوییدن) ، از ترس (ناله کردن) ، در جنگ (غرق شدن) یا هنگامی که به طور جدی مورد تهدید قرار می گیرند ، استفاده می کنند. بر خلاف گربه ها و سگ ها ، خرس های سیاه به ندرت ، اگر همیشه ، رشد می کنند ، گرچه ترس از خرس های Treed یا به دام افتاده غالباً در مورد رشد ها اشتباه می شود. حملات پیشگیرانه ساکت است ، همانطور که تغذیه طبیعی و حتی بازی است.

یک خرس سیاه مادر می تواند توله های خود را در حال کلاهبرداری از درخت با یک ضربه محکم و ناگهانی بفرستد ، و بعد از آن که خطر گذشت ، چند ناله دوباره توله ها را احضار می کند.

گریزلی های رتبه اجتماعی نزدیک از آوازهای سطح پایین برای برقراری ارتباط در نزدیکی یکدیگر استفاده می کنند. آواز ممکن است بیش از یک هدف خدمت کند. یک خرس قهوه ای زن آشفته با آوردن هوا ، کلیک کردن روی دندان های او و حرکت گونه های او ، صداهای ظاهر شده را ایجاد می کند. هنگامی که او "ظاهر می شود" او عطر و بوی را ترسیم می کند ، هشدار می دهد که او آشفته است و در عین حال به توله های خود هشدار می دهد. گریزلی های مبهوت ممکن است دندان های خود را به هم بزند ، به پهلو بچرخد تا اندازه بدن خود را نشان دهد یا عجله های کوتاه ناگهانی را در مدعی خود انجام دهد. این هشدارها باید جدی گرفته شود!

بوی

بو برای سایر اعضای جمعیت خرس پیام ارسال می کند. بو از ادرار ، مدفوع و عطر بدن می تواند چیزهای زیادی در مورد خرس نشان دهد. آنها می توانند یک فرد را شناسایی کنند ، جنس و سن آن را فاش کنند ، یا اینکه از نظر جنسی پذیرش هستند. نرها از ادرار برای تبلیغ حضور خود در فصل پرورش ، هم به عنوان جذاب برای سایر زنان و هم به عنوان هشدار برای سایر مردان استفاده می کنند.

خرس ها اغلب با علامت گذاری درختان با رایحه خود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. این کار معمولاً با ایستادن روی دو پا و مالیدن پشت ، شانه ها و به خصوص پشت سر روی یک درخت ، قطب تلفن یا شیء دیگر انجام می شود. آنها ممکن است درختان را نیش زده و پنجه کنند. عطر هویت فردی ، وضعیت تولید مثل و احتمالاً خلق و خوی را آشکار می کند. علامت گذاری توسط مردان بالغ قبل و در طول فصل جفت گیری (از اواخر ماه مه تا اوایل ژوئیه) بیشتر است ، اما برخی از مارک ها توسط همه خرس ها در تمام فصول فعالیت انجام می شود. هر خرس که یک درخت مشخص را پشت سر می گذارد تقریباً مسلم است که متوقف شود و بو کند و شاید رایحه خود را اضافه کند.

هنگامی که در کشور خرس ، علائم زیادی وجود دارد که شما را به یک منطقه خرس به شدت مورد استفاده هشدار می دهد - وجود آهنگ های تازه. یک تختخواب روزانه ؛scat ؛یا یک درخت پنجه یا جویده شده. آگاهی بهترین خط دفاع در کشور خرس است. درک ارتباطات خرس می تواند به شما در جلوگیری از برخورد منفی کمک کند. نسبت به محیط اطراف خود هوشیار باشید و از علائم خرس مراقبت کنید. بخش بازی ما را هنگام بازآفرینی در زیستگاه خرس مشاهده کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:25