آموزش مالی

ساخت وبلاگ

Woman with computer showing investment portfolio growth

تحصیلات دانشگاهی می تواند شما را در یک مسیر شغلی موفق قرار دهد ، اما آنچه اغلب از برنامه درسی آموزش سنتی خارج می شود ، مشاوره عملی در مورد امور مالی شخصی است - به ویژه چگونگی سرمایه گذاری پس انداز خود برای آینده.

بنابراین چگونه باید شروع به سرمایه گذاری کنید؟آیا باید در بورس سهام ، اوراق بهادار ، طلا یا املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید؟چقدر باید پول نقد نگه دارید؟تهیه یک سبد سرمایه گذاری متفکرانه نیاز به درک سرمایه گذاری و چگونگی کمک به شما در مالی دارد. پس از دانستن این موضوع ، می توانید نیازهای شخصی خود را برای یافتن بهترین استراتژی های سرمایه گذاری موجود برای خود مرور کنید.

چرا به یک سبد سرمایه گذاری نیاز دارید؟

سرمایه گذاری و شرایط استفاده شده در ابتدا می تواند کمی مرعوب کننده باشد ، اما از آن بازدارنده نشود. شما سریع خواهید گرفت. ابتدا ، نیاز به یک سبد سرمایه گذاری را درک کنیم. یک نمونه کارها سرمایه گذاری گروهی از سرمایه گذاری ها است که می تواند شامل سهام ، اوراق بهادار ، کالاها ، املاک و مستغلات ، پول نقد و موارد دیگر باشد. وقتی یک سبد سرمایه گذاری را جمع می کنید ، سعی می کنید دارایی هایی را که با گذشت زمان رشد می کنند جمع کنید. اوراق بهادار سرمایه گذاری به عنوان راهی برای حفظ قدرت خرید پس انداز شما و ارائه رشد است.

اما چرا سرمایه گذاری می کنیم؟هنگام نگاه به پس انداز خود ، در نظر بگیرید که امروز 1 دلار بیش از 1 دلار ارزش دارد. با افزایش هزینه های کالا ، پول نقدی که در بانک می گذارید هر روز با ارزش کمتری می شود. فدرال رزرو نرخ تورم سالانه هدف 2 ٪ را تعیین می کند و از سرمایه گذاری می توان برای مقابله با آن تورم استفاده کرد.

یکی از راه های دیدن این تورم این است که هزینه زندگی شما می تواند 2 ٪ در سال افزایش یابد. اگر سبد سرمایه گذاری شما نیز حداقل 2 ٪ افزایش یافته است ، می توانید هزینه های افزایش یافته را پوشش دهید. یک نمونه کارها موفق باعث بازده پس انداز شما می شود و ضمن محافظت از پول خود در برابر خطر تورم.

اجزای نمونه یک نمونه کارها سرمایه گذاری چیست؟

بازارهای مالی مجموعه ای از سرمایه گذاری ها را برای انتخاب ایجاد کرده اند. در اینجا دو مورد از متداول ترین گزینه ها و روش های سرمایه گذاری مردم در این کلاس های دارایی آورده شده است.

عدالت

خرید سهام بیشتر به عنوان داشتن سهام شناخته می شود. به طور معمول ، شما سهام سهام یک شرکت را با قیمت ذکر شده در بورس سهام خریداری می کنید ، به علاوه هرگونه هزینه ای که توسط کارگزار خود پرداخت می شود. در خرید سهام شما در یک شرکت با تجارت عمومی به یک مالک جزئی تبدیل می شوید.

به عنوان یک سهامدار ، شما به طور کلی حقوق رأی یا سود سهام دارید. اگر شرکت تصمیم به پرداخت سود سهام منظم بگیرد ، شما به طور منظم پرداخت نقدی دریافت می کنید.

اوراق قرضه

داشتن اوراق قرضه به این معنی است که شما پول خود را به یک نهاد دیگر وام می دهید ، با این توافق که وام گیرنده علاقه اصلی شما را به علاوه بهره خود بازپرداخت می کند. دو نهاد اصلی که بدهی (اوراق بهادار) صادر می کنند دولت ها و شرکت ها هستند. هر اوراق قرضه دارای شرایط مالی است که قبل از صدور توافق می شود ، به عنوان مثال زمان و میزان پرداخت بهره و دوره بازپرداخت.

اوراق قرضه به طور کلی به عنوان سرمایه گذاری های کم خطر نسبت به سهام دیده می شود. جریان های نقدی برنامه ریزی شده وجود دارد ، و طلبکاران می توانند در صورت متوقف کردن پرداخت شرکت ، به دنبال مراجعه به دارایی های شرکت باشند. با این حال ، به خاطر داشته باشید که میزان بازده اوراق قرضه از نظر تاریخی پایین تر از سهام است.

صندوق های متقابل در مقابل صندوق های معامله شده مبادله (ETFS)

استراتژی های سرمایه گذاری مشترک برای مبتدیان اغلب شامل صندوق های متقابل یا صندوق های مبادله ای (ETF) می شوند.

صندوق های متقابل پول سرمایه گذاران را جمع می کنند و در اوراق قرضه ، سهام و سایر انواع اوراق بهادار مالی سرمایه گذاری می کنند. صندوق های متقابل به طور معمول دارای یک استراتژی سرمایه گذاری تعریف شده هستند که ممکن است روی یک کلاس دارایی خاص یا نوع استراتژی متمرکز شود. تحت این محدوده ، مدیر نمونه کارها صندوق سرمایه گذاری های مناسب را انتخاب می کند. شما به طور موثری به یک متخصص سرمایه گذاری اعتماد دارید تا بفهمید کدام اوراق بهادار فردی برای نمونه کارها شما مناسب است.

مشابه صندوق های متقابل ، صندوق های مبادله ای مجموعه ای از اوراق بهادار فردی است که در یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری جمع می شوند. ETF یک وسیله نقلیه محبوب برای سرمایه گذاری در یک شاخص گسترده تر بازار است که یک نمونه کارها بزرگ از سهام است. به عنوان مثال ، شاخص S& P 500 سبد پانصد سهام در ایالات متحده است که توسط Standard & Poor's انتخاب شده است. سرمایه گذاران از شاخص S& P 500 پیروی می کنند تا بتوانند بازار بالا یا پایین بروند. سرمایه گذاری در یک شاخص بازار یک استراتژی است که به عنوان سرمایه گذاری منفعل شناخته می شود ، جایی که سرمایه گذاری عملکرد یک شاخص را ردیابی می کند. هزینه ها به طور کلی باید نسبتاً کم باشد و ETF ها به طور معمول روشی ارزان تر برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند.

چند تفاوت قابل توجه بین صندوق های متقابل و ETF وجود دارد. در حالی که ETF ها به طور معمول یک شاخص بازار گسترده مانند S& P 500 را آینه می دهند ، وجوه متقابل دارای مدیرانی هستند که در مورد اوراق بهادار تصمیمات فعال می گیرند. ETF ها همچنین توانایی تجارت در تمام ساعات بازار (9:30 بامدا د-4: 00 بعد از ظهر EST) را دارند ، در حالی که صندوق های متقابل فقط بر اساس پایان روز خود تجارت می کنند.

چگونه یک سبد سرمایه گذاری ایجاد می کنید؟

پس از درک انواع مختلف کلاس های دارایی ، می توانید سرمایه گذاری های فردی را برای نمونه کارها خود انتخاب کنید. وضعیت شخصی شما ترکیب مناسب سرمایه گذاری ها را برای سبد سرمایه گذاری شما دیکته می کند ، بنابراین داشتن یک برنامه بسیار مهم است.

تحمل ریسک خود را در نظر بگیرید

یک مفهوم مهم برای در نظر گرفتن تحمل ریسک شماست. چه مقدار ریسک سرمایه گذاری برای کسب بازده حاضر به مصرف آن هستید؟از لحاظ تئوریکی ، باید بین ریسک و بازگشت رابطه مثبت برقرار شود. ریسک بالاتر می تواند منجر به بازده بالاتر شود ، در حالی که ریسک پایین ممکن است منجر به بازده پایین تر شود ، اگرچه هیچ یک از آنها تضمین نشده است. به طور کلی ، افرادی که می خواهند سرمایه گذاری های کمتری داشته باشند ، پول کمتری را به سمت سهام و پول بیشتر به سمت درآمد ثابت/محصولات اوراق قرضه اختصاص می دهند.

سن و زمان عوامل مهمی هستند که باید هنگام بررسی خطر در نظر بگیرند. به طور گسترده ، افراد مسن تمایل دارند سرمایه گذاری های کم خطر کمتری داشته باشند زیرا زودتر به جریان نقدی نیاز دارند یا سالهای کمتری برای سرمایه گذاری درآمدی دارند. سرمایه گذاران جوان اغلب هنوز در حال ساخت ثروت خود هستند و این توانایی را دارند که از بازارهای بی ثبات سوار شوند.

اهداف آینده خود را در نظر بگیرید

برنامه ریزی رویدادهای زندگی آینده نیز بخش اساسی در ایجاد یک نمونه کارها سرمایه گذاری است. هر فرد باید هزینه ها و نیازهای برنامه ریزی کل خانواده خود را در نظر بگیرد. اهدافی مانند رفتن به مدرسه فارغ التحصیل ، ازدواج یا فرزند داشتن می تواند تصمیمات سرمایه گذاری را تغییر دهد. والدین همچنین ممکن است حسابهای پس انداز یا پس انداز کالج ایجاد کنند ، بنابراین مهم است که این موارد را در خاطر داشته باشید.

نتیجه

ساختن یک سبد سرمایه گذاری برای برنامه ریزی زمان لازم است ، اما پس از انجام اقدامات لازم ، می تواند مزایای بسیاری برای شما و امور مالی شما داشته باشد. اگر ایجاد یک سبد سرمایه گذاری بسیار زیاد به نظر می رسد ، دریغ نکنید که به ما دسترسی پیدا کنید. تیم اعتماد و خدمات مالی ما می تواند شما را در این راه راهنمایی کند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:28