بیت کوین نصف چیست؟

ساخت وبلاگ

یادداشت تحریریه: مشاور مشاور Forbes ممکن است کمیسیون فروش ساخته شده از پیوندهای شریک در این صفحه کسب کند ، اما این بر نظرات یا ارزیابی های ویراستاران ما تأثیر نمی گذارد. ما اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری و پس انداز ارائه می دهیم ، اما هیچ توصیه یا توصیه شخصی ارائه نمی دهیم. اگر مطمئن نیستید که سرمایه گذاری برای شما مناسب است یا اینکه کدام سرمایه گذاری برای شما مناسب است ، لطفاً با یک مشاور مالی مجاز مشورت کنید.

عرضه موجود ارزهای معمولی با توجه به چشم مراقب بانکهای مرکزی ملی افزایش می یابد و سقوط می کند ، اما کل عرضه بیت کوین ثابت و تغییر ناپذیر است.

فقط 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. در حال حاضر کمی بیش از 19 میلیون استخراج شده است و فقط کمتر از 2 میلیون نفر باقی مانده است تا ایجاد شود. پروتکل بیت کوین به طور خودکار تعداد سکه های جدید صادر شده با هر بلوک جدید را در فرآیندی به نام Halving کاهش می دهد.

بروس فنتون ، مدیرعامل شرکت FinTech Labs Labs می گوید: "یکی از مهمترین ویژگی های بیت کوین ، مکانیسم عرضه و صدور آن محدود است."بیت کوین در دنیای نامشخص اطمینان را ارائه می دهد. کد ، نه مردم ، تصمیم می گیرند که چگونه صادر می شود. "

کنترل شفاف و اتوماتیک بیت کوین یکی از دلایلی است که هواداران محبوب ترین رمزنگاری جهان آن را به عنوان فروشگاهی از ارزش می دانند که شبیه به طلا است تا یک ارز فیات.

پیشنهاد شریک زندگی

با یک مارک رمزنگاری که به میلیون ها نفر اعتماد دارد سرمایه گذاری کنید

خرید و فروش 70+ Cryptoosts را در یک بستر ایمن و آسان برای استفاده

در وب سایت Etoro

رمزنگاری ها در انگلستان بسیار بی ثبات و کنترل نشده هستند. بدون محافظت از مصرف کننده. مالیات بر سود ممکن است اعمال شود.

نصف بیت کوین توضیح داد

نصف بیت کوین زمانی است که پاداش استخراج بیت کوین به نصف کاهش می یابد. هالوینگ هر چهار سال یکبار انجام می شود.

خط مشی هالوینگ در الگوریتم استخراج بیت کوین برای مقابله با تورم با حفظ کمبود نوشته شده است. از نظر تئوری ، کاهش سرعت صدور بیت کوین بدان معنی است که اگر تقاضا یکسان باشد ، قیمت افزایش می یابد.

دیوید ویزبرگر ، مدیر عامل شرکت سکوهای تجاری CoinRoutes می گوید ، در حال حاضر ، بیت کوین نرخ تورم کمتر از 2 ٪ را دارد که با هالوینگ بیشتر کاهش می یابد. این در مقایسه با نرخ تورم سالانه 9. 1 ٪ در شاخص قیمت مصرف کننده ژوئن (CPI) بسیار خوب به نظر می رسد.

کریس کلاین ، مدیر ارشد عامل بیت کوین IRA می گوید: "کمبود تولید بیت کوین همان چیزی است که ظرافت آن را تعریف می کند ، و وقتی پاداش کاهش می یابد ، عرضه محدود می شود.""افزایش تقاضا در زمانی که عرضه محدود است تأثیر مثبتی بر قیمت دارد ، که می تواند بیت کوین را برای سرمایه گذاران جذاب کند."

چگونه بیت کوین کار می کند؟

یک شبکه غیرمتمرکز از اعتبار سنج ها کلیه معاملات بیت کوین را در فرآیندی به نام معدن تأیید می کند. به آنها 6. 25 BTC پرداخت می شود که اولین کسانی هستند که از ریاضیات پیچیده برای اضافه کردن گروهی از معاملات به blockchain بیت کوین به عنوان بخشی از مکانیسم اثبات کار خود استفاده می کنند.

با قیمت فعلی بیت کوین ، 6. 25 BTC حدود 87،000 پوند ارزش دارد ، انگیزه مناسبی برای معدنچیان برای افزودن بلوک های معاملات بیت کوین که به راحتی انجام می شود.

این بلوک های معاملات تقریباً هر 10 دقیقه اضافه می شوند و کد بیت کوین حاکی از آن است که پس از ایجاد هر 210،000 بلوک ، پاداش برای معدنچیان به نصف کاهش می یابد. این اتفاق تقریباً هر چهار سال در دوره هایی رخ می دهد که اغلب با افزایش نوسانات قیمت بیت کوین همراه است.

اولین بیت کوین کی هال شد؟

اولین نصف بیت کوین در نوامبر 2012 رخ داد. نیمه بعدی در ژوئیه 2016 بود و آخرین نصف در ماه مه 2020 بود.

پاداش یا یارانه برای معدن ، هنگامی که بیت کوین در سال 2009 منتشر شد ، از 50 BTC در هر بلوک شروع شد. این مقدار در هر بار که یک نیمه جدید انجام می شود ، به نصف کاهش می یابد. به عنوان مثال ، پس از نیمه اول ، پاداش معدن بیت کوین به 25 BTC در هر بلوک کاهش یافت.

آخرین نصف در سال 2140 رخ خواهد داد. در آن مرحله ، 21 میلیون BTC در گردش خون وجود خواهد داشت و هیچ سکه دیگری ایجاد نمی شود. از آنجا ، معدنچیان فقط با هزینه معاملات پرداخت می شوند.

ریچارد بیکر ، مدیر عامل شرکت Miner و ارائه دهنده خدمات blockchain TAAL فن آوری های اطلاعاتی را توزیع کرد ، خاطرنشان کرد: معدنچیان ممکن است پس از انجام نصف بعدی ، قدرت پردازش معاملات را از BTC دور کنند ، زیرا آنها به دنبال هزینه های معامله بیشتری در جای دیگر هستند تا درآمد گمشده بیت کوین را جبران کنند.

کارشناسان می گویند کمتر معدنچی به معنای شبکه کمتری است.

از طرف دیگر ، در حالی که نیمی از پاداش برای معدنچیان را کاهش می دهد ، به همان اندازه عرضه سکه های جدید را بدون کاهش تقاضا کاهش می دهد ، اما Patricia Trompeter ، مدیرعامل Cryptocurrency Miner Sphere 3D Corp.

او می گوید: "اگر نظریه اقتصادی صادق باشد ، که از لحاظ تاریخی برای بیت کوین موجود است ، قیمت بیت کوین باید در پاسخ به شوک عرضه به طرز چشمگیری افزایش یابد.""اگرچه ، هنوز بحث در مورد اینکه آیا حرکت قیمت تاریخی در اطراف هر نیمه ، محصول مستقیم نصف است."

قیمت های بالاتر انگیزه ای برای معدنچیان برای ادامه پردازش معاملات بیت کوین خواهد بود.

چه زمانی بیت کوین بعدی نصف می شود؟

الگوریتم بیت کوین حاکی از آن است که هالتینگ بر اساس ایجاد خاص از بلوک ها اتفاق می افتد. هیچ کس دقیقاً نمی داند چه زمانی نصف بعدی رخ خواهد داد ، اما کارشناسان تا ماه مه 2024 را به عنوان یک تاریخ پیش بینی شده ذکر می کنند. این تقریباً چهار سال از آخرین سال گذشته است.

کارشناسان می گویند ، ماهیت تا حدودی قابل پیش بینی بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که این یک شوک بزرگ برای شبکه نیست.

اما این بدان معنا نیست که یک دیوانگی تجاری در مورد نصف بعدی بیت کوین وجود نخواهد داشت.

راب چانگ ، مدیرعامل معدن دیجیتال Gryphon ، یک معدنچی خصوصی بیت کوین ، می گوید: "از نظر تاریخی ، نوسانات قیمت بیت کوین زیادی وجود دارد که منجر به و بعد از یک رویداد نیمه می شود."با این حال ، قیمت بیت کوین به طور معمول چند ماه بعد به طور قابل توجهی بالاتر می رود.

در حالی که بسیاری از عوامل دیگر که بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد وجود دارد ، به نظر می رسد که وقایع نصف به طور کلی برای رمزنگاری پس از سهولت نوسانات اولیه صعودی هستند.

بیکر می گوید سرمایه گذاران باید نسبت به نصف بیت کوین بعدی محتاط باشند. اگرچه کمبود می تواند باعث افزایش قیمت شود ، کاهش فعالیت معدن می تواند باعث کاهش قیمت شود.

ویزبرگر می گوید: "نکته اصلی برای در نظر گرفتن سرمایه گذاران ، تاریخ های مشخصی از وقایع نصف نیست بلکه به رشد کلی شبکه توجه می کند.""تا زمانی که شبکه به رشد خود ادامه دهد ، احتمال تحقق بیت کوین پتانسیل خود را به عنوان یک فروشگاه جهانی ارزش افزایش می دهد."

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:36