انواع تبلیغات دیجیتال

ساخت وبلاگ

تبلیغات دیجیتالی در دهه گذشته صنعت بازاریابی را به دست گرفته است و فقط به رشد و تسلط خود ادامه خواهد داد. به همین دلیل برای مشاغل ، تبلیغ کنندگان و بازاریابان ضروری است که از روندها پیروی کنند! اما طیف گسترده ای از انواع مختلف تبلیغات دیجیتال وجود دارد ، چگونه قرار است کسی روی زمین همه چیز را حفظ کند؟با انجام مداوم تحقیق و اطمینان از درک انواع مختلف. خبر خوب برای شما این است که شما در راهنمای ما به انواع مختلف تبلیغات دیجیتال گیر افتاده اید!

شش نوع اصلی تبلیغات دیجیتال وجود دارد: نمایش ، رسانه های اجتماعی ، بومی ، جستجو ، فیلم و بازاریابی ایمیل. بسیاری از انواع مختلف تبلیغات دیجیتال در خصوصیات خود با هم همپوشانی دارند یا حتی می توانند به عنوان ابزارهای مکمل مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال ، تبلیغات اجتماعی ، بومی و نمایشگر می توانند در یک خبرنامه فیس بوک نشان داده شوند ، اما هر یک توسط کاربر متفاوت دیده می شود. مثال دیگر این است که چگونه تبلیغات ویدیویی نیز می تواند به عنوان یک آگهی صفحه نمایش استفاده شود. چگونه هر تبلیغ می تواند در کنار هم کار کند ممکن است در حال حاضر کمی گیج کننده به نظر برسد ، اما بعد از صحبت در مورد هر نوع تبلیغات دیجیتال ، همه این معنی خواهد بود.

نمایش تبلیغات

نمایش تبلیغات اساسی ترین شکل تبلیغات دیجیتال است و در درجه اول از تصاویر و متن تشکیل شده است. این موارد معمولاً به عنوان آگهی ها ، صفحات فرود ، پنجره ها یا تبلیغات فلش در وب سایت ها و بیشتر در وبلاگ ها ظاهر می شوند. تفاوت اصلی بین تبلیغات نمایش و انواع دیگر این است که تبلیغات نمایش در نتایج جستجو نشان نمی دهند. تبلیغات نمایش به طور معمول بسیار مقرون به صرفه و ساده برای اجرای آن است.

می توان تبلیغات نمایشگر را تقریباً در همه جای اینترنت پیدا کرد. این نوع تبلیغات به احتمال زیاد برای اکثر کاربران بی ربط است زیرا معمولاً فقط یک فضای تبلیغاتی در وب سایت است که هیچ هدف گیری در آن وجود ندارد. با این حال ، از آنجا که مقرون به صرفه تر از سایر انواع تبلیغات است ، افراد بیشتری وجود خواهند داشت که تبلیغ را می بینند. به عنوان مثال ، بسیاری از تبلیغ کنندگان از تبلیغات نمایش برای تبلیغ هتل ها ، بازی ها ، رویدادها و نمایش ها و لباس ها استفاده می کنند که همه اینها می توانند همزمان در وب سایت نشان داده شوند. این تبلیغات لزوماً به معنای دستیابی به مخاطبان خاص نیستند ، برخلاف اینکه تعداد زیادی از مردم دیده می شوند.

تبلیغات بومی

تبلیغات بومی شبیه به تبلیغات نمایشگر است. با این حال ، آنها وقتی صحبت از قرار گرفتن و هدف قرار دادن مخاطبان می شوند ، استراتژیک تر و عمدی تر هستند. آنها لیست های حمایت مالی هستند که یکپارچه و استتار در خوراک هستند. چهار زیرگروه از تبلیغات بومی وجود دارد: در خوراک (همانطور که در بالا مشاهده می شود) ، تبلیغات جستجو ، ابزارک های توصیه و لیست های تبلیغاتی. تبلیغات بومی مبتنی بر عادات و تاریخ آنلاین مخاطبان است و تبلیغاتی را نشان می دهد که ممکن است برای آنها مرتبط باشد.

به عنوان مثال ، وینا به دلایل احتمالی یک تبلیغ بومی از Google دریافت کرد. اول ، او Google را در فیس بوک دوست داشت. این یک روش آسان برای تبلیغ کنندگان است که او را هدف قرار دهند زیرا او تصمیم به دیدن پست هایی از صفحه Google گرفت و تبلیغات در خبرنامه وی متفاوت ظاهر نمی شود! ثانیا ، تاریخچه جستجوی وی و کوکی ها نشان می دهد که او به Google FI علاقه مند است. به همین دلیل است که وب سایت های تجارت الکترونیکی یا وبلاگ ها "چیزهایی را که ممکن است بر اساس ..." ، "موارد مشابه ..." یا "مردم نیز خریداری کرده اند ..." را نشان می دهد.

تبلیغات بومی کمترین مزاحمت برای کاربران است زیرا آنچه می بینند به احتمال زیاد برای آنها مرتبط است. بیشتر اوقات ، کاربران تبلیغات بومی را مفید می دانند زیرا بسیار مرتبط هستند. در آمازون ، هنگامی که کاربران یک مورد را جستجو می کنند ، چند گزینه اول به احتمال زیاد محصولاتی است که به آنچه کاربر ممکن است بخواهد مربوط می شوند. تبلیغات بومی توسط وب سایت یا پلتفرم تحت حمایت مالی قرار می گیرد.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی صرفاً به دلیل تعداد زیادی از کاربران و سهولت هدف قرار دادن مخاطبان به بزرگترین قطب تبلیغات دیجیتال تبدیل شده اند. همانطور که گفته شد ، بسیاری از انواع مختلف بازاریابی دیجیتال با تبلیغات اجتماعی به دلیل ماهیت این سیستم عامل. دیدن تبلیغات نمایشگر ، بومی و ویدیویی در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی بسیار معمول است.

با این حال ، دو زیرگروه وجود دارد که مخصوص رسانه های اجتماعی است ، خواه در اینستاگرام (همانطور که در بالا مشاهده می شود) ، فیس بوک ، یوتیوب یا سایر سیستم عامل ها. تبلیغات رسانه های اجتماعی پرداخت شده اساساً تبلیغات بومی هستند. آنها به منظور استفاده از پست های تبلیغاتی و دستیابی به افراد خاص از طریق استفاده از مخاطبان هدف هستند. آنها با "حمایت مالی" یا "تبلیغات" توسط سکوی رسانه های اجتماعی برچسب گذاری می شوند.

تبلیغات رسانه های اجتماعی ارگانیک نوعی بازاریابی از دهان به دهان است. تأثیرگذار ، همانطور که در مثال مشاهده می شود ، کسانی هستند که در مورد یک محصول یا خدمات در پست ها ، فیلم ها یا داستان های خود به اشتراک می گذارند. تأثیرگذار ، نه بستر اجتماعی ، کسانی هستند که نشان می دهند این یک تبلیغ است. تبلیغات اجتماعی ارگانیک برای ساختن یک برند وفادار در زیر بسیار عالی است و مارک ها می توانند به راحتی در مورد تجارت خود بازخورد دریافت کنند.

بازاریابی موتور جستجو (SEM)

بازاریابی موتور جستجو شاید قابل اعتمادترین نوع تبلیغات دیجیتال باشد زیرا این مبتنی بر کلمات کلیدی است که کاربران از قبل به دنبال آن هستند. دو زیرگروه اصلی SEM به ازای هر کلیک (PPC) و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) پرداخت می شود. محبوب ترین سیستم عامل SEM شامل Google و Bing است. حتی اگر موتورهای جستجو بتوانند هزاران نتیجه را نشان دهند ، 90 ٪ از کاربران جستجوی خود را در صفحه اول پایان می دهند. به همین دلیل استفاده از SEM و استراتژیک بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که لیست شما در اولین صفحه نمایش داده می شود.

کمپین ها و تبلیغات PPC به مشاغل اجازه می دهد تا به عنوان اولین و/یا آخرین نتایج در صفحه اول ظاهر شوند. همانطور که در مثال بالا مشاهده می شود ، ما در "تاسیسات چمن نزدیک من" تایپ کردیم و سه نتیجه اول همه به عنوان "تبلیغ" مشخص شده اند. تبلیغ کننده فقط در هنگام کلیک روی پیوند شارژ می شود. موقعیت و قرار دادن آگهی به مناقصه ای که در مشاغل یا مکان های تبلیغ کننده و همچنین کیفیت و نمره ارتباط توسط Google بستگی دارد بستگی دارد.

از طرف دیگر ، سئو برای ورود به صفحه اول زمان و استراتژی زیادی می برد ، اما ارزش آن را خواهد داشت. موتورهای جستجو نتایج را بر اساس ارتباط نشان می دهند ، بنابراین با بهینه سازی یک وب سایت برای کلمات کلیدی خاص ، مشاغل شانس بالاتری برای نمایش در صفحه اول و دریافت بازدید به صورت رایگان دارند. بهینه سازی وب سایت ها به طور معمول مستلزم پیوند ، هدف قرار دادن کلمات کلیدی و توصیف متا و همچنین ایجاد مداوم محتوای بالایی هستند.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی ساده ترین نوع تبلیغات دیجیتال است زیرا دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد. این به سادگی یک ویدیو است که به نوعی تجارت یا محصول را تبلیغ می کند. تبلیغات ویدیویی می تواند قبل از تماشای فیلم های دیگر در YouTube ، Hulu یا Facebook به عنوان یک تبلیغ تجاری نشان داده شود ، یا می توانند به عنوان تبلیغات بومی یا نمایشی ادغام شوند. مثال بالا قبل از تماشای یک فیلم YouTube و یک آگهی بومی ویدیویی در Facebook ، یک آگهی هوشمند است.

چالش برانگیزترین بخش ایجاد تبلیغات ویدیویی زمان و تلاش لازم برای برنامه ریزی و ایجاد یک فیلم جذاب است که از نظر بصری جذاب است ، پیام را به اشتراک می گذارد ، برند صحبت می کند و از نظر عاطفی موسیقی یا صدا را جذاب می کند. علیرغم اینکه بیشترین وقت تبلیغات دیجیتالی است ، اثبات می شود که مؤثر است. بینندگان می توانند محتوا را جذب کرده و بدون تلاش زیاد در مورد برند اطلاعات بیشتری کسب کنند و تبلیغ کنندگان زمان بیشتری را برای جلب توجه مخاطبان خود خواهند داشت.

بسیاری از فیلم ها برای نشان دادن محصول جدید و نحوه عملکرد و عملکرد محصولات استفاده می شوند. احتیاط این است که اطمینان حاصل کنید که این فیلم هنوز بدون صدا منطقی است زیرا موارد بسیاری وجود دارد که کاربران نمی توانند به دلیل زمان و مکانی که ممکن است شاهد تبلیغ باشند ، به صدا گوش دهند. وقتی صحبت از صدا در تبلیغات ویدیویی می شود ، بسیاری از تبلیغ کنندگان از موسیقی استفاده می کنند که به جای گفتگو ، با فیلم خوب پیش می رود.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیل راهی آسان برای دستیابی موثر به مخاطب هدف است که از قبل به تجارت علاقه مند است. چگونه؟زیرا کاربران باید به لیست ایمیل انتخاب کنند! برای ساخت یک لیست ایمیل هزینه ای ندارد و مدیران بازاریابی ایمیل معمولاً بسیار مقرون به صرفه هستند. لیست ایمیل مجموعه ای از مشتریان وفادار یک برند است که تضمین می کنند تا حدودی علاقه مند باشند. این لیست ها معمولاً هنگام بازدید از یک وب سایت جمع آوری می شوند و یک پنجره بازشو وجود دارد که از ایمیل درخواست می کند (که معمولاً کاربر در عوض تخفیف یا تبلیغ دیگری دریافت می کند).

پس از جمع آوری لیست ایمیل ، کمپین های ایمیل به دلایل مختلف می توانند برای مشتریان ارسال شوند. آنها می توانند در مورد تبلیغات یا تخفیف ها ، وبلاگ های مختلف یا سایر مطالب یا اطلاعیه های مهم تجاری باشند. بهترین خبرنامه های ایمیل کوتاه و شیرین هستند. پیام های مختصر برای دستیابی به نقطه و افزایش تبدیل آسانتر است.

نتیجه

دو تجارت یکسان نیستند و بازاریابی هر مشاغل همیشه متفاوت است. ما امیدواریم که این امر برای شما مفید بوده است تا انواع مختلف بازاریابی دیجیتال را درک کنید و چگونه هر نوع می تواند از شما و تجارت شما سود ببرد. دنیای تبلیغات دیجیتال پر از خلاقیت و امکانات بی پایان است. چه نوع تبلیغات برای شما بهتر است؟

اگر در استراتژی بازاریابی و تبلیغات دیجیتال خود به کمک نیاز دارید ، دریغ نکنید که با ما تماس بگیرید! در اینجا در تبلیغات IDG ، ما در انواع بازاریابی دیجیتال تخصص داریم و فرصتی را برای کمک به شما در رسیدن به اهداف تجاری خود دوست داریم.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:53