نمودار نوار گروهی

ساخت وبلاگ

نمودار نوار گروهی در اکسل مقادیر چند دسته (یا گروه ها) را در دوره های زمانی مختلف نشان می دهد. داده های هر گروه در قالب نمودار نوار قرار گرفته و ارائه شده است.

فهرست مطالب

Grouped Bar Chart

شما می توانید از این تصویر در وب سایت ، الگوهای و غیره خود استفاده کنید ، لطفاً پیوند انتساب را در اختیار ما قرار دهید که چگونه می توان انتساب را ارائه داد؟لینک مقاله برای لینک برای مثال: منبع: نمودار نوار گروهی (Wallstreetmojo.com)

چگونه می توان نمودار نوار گروهی را در اکسل ایجاد کرد؟(گام به گام)

ما یک نمودار برای این شماره ها می خواهیم.

Grouped Bar Chart Example 1.0

  1. داده ها را انتخاب کرده و نمودار ستون Clustered (زیر برگه درج) را وارد کنید.

Grouped-Bar-Chart-Example-1.0.1

Grouped-Bar-Chart-Example-1.0.1.5

Grouped-Bar-Chart-Example-1.2.0

Grouped-Bar-Chart-Example-1.3.0

Grouped-Bar-Chart-Example-1.4.0

Grouped-Bar-Chart-Example-1.5

Grouped-Bar-Chart-Example-1.6.0

Grouped-Bar-Chart-Example-1.7

Grouped-Bar-Chart-Example-1.8

Grouped-Bar-Chart-Example-1.9.0

تبدیل از نمودار ستون خوشه ای به نمودار نوار خوشه ای

بگذارید نمودار ستون خوشه ای (ایجاد شده در مثال قبلی) را به نمودار نوار خوشه ای تبدیل کنیم. مراحل تغییر نوع نمودار به شرح زیر است:

سوالات متداول

نمودار نوار گروهی یا نمودار نوار خوشه ای دو یا چند مجموعه داده را در زیر دسته بندی ها قرار می دهد. میله های موجود در هر گروه در رنگ های مختلف نمایش داده می شوند. این مقایسه مقایسه متغیرها یا سری های متعدد را تسهیل می کند.

نمودار نوار گروهی می تواند عمودی یا افقی باشد. مقادیر عددی به جای یک برای دو متغیر ترسیم می شوند. افسانه نام سری داده های مختلف را نشان می دهد.

در شرایط زیر استفاده می شود: • برای نشان دادن توزیع نقاط داده • برای تسهیل مقایسه در گروه و بین گروه ها • تجزیه و تحلیل تغییرات یک متغیر با توجه به دیگری • مطالعه میله ها در دوره های زمانی مختلف

مراحل ایجاد نمودار نوار با چندین گروه به شرح زیر است:

1. اولین کار این است که متغیرهای اولیه و ثانویه را بفهمید. متغیر اصلی به تصمیم گیری در مورد محور خوشه (یا گروه) کمک می کند. متغیر ثانویه به تعیین تعداد میله های ترسیم شده در خوشه کمک می کند. مهمتر از این دو متغیر به عنوان متغیر اصلی انتخاب می شود. 2. وظیفه بعدی جمع آوری اطلاعات مربوط به متغیرهای مختلف طبقه بندی است. معمولاً متغیر اصلی محدود به زمان (داده های ماهانه یا سالانه) است. متغیر ثانویه یک مقدار عددی مانند رتبه ، امتیاز ، گروه سنی و غیره است. 3. آخرین مرحله این است که نمودار را در نظر داشته باشید و اهداف تجسم را در نظر داشته باشید. ترتیب متغیرها را می توان برای تصمیم گیری در مورد بهترین روش ممکن برای انتقال داده ها آزمایش کرد.

غذای اصلی

  • نمودار نوار گروهی مقادیر چند دسته (یا گروه ها) را در دوره های زمانی مختلف نشان می دهد.
  • نمودار نوار گروه بندی شده نیاز به تنظیم داده ها به ترتیب خاص دارد در حالی که هیچ گونه ترتیب برای نمودار نوار ساده لازم نیست.
  • "عرض شکاف" 0 ٪ (وارد شده در جعبه "سری داده های قالب") میله های یک گروه را در یک مکان ترکیب می کند.
  • "رنگ های مختلف به نقطه" هر نوار نمودار را با رنگ دیگری نشان می دهد.
  • نوع نمودار را می توان با کمک گزینه "تغییر نوع نمودار" در برگه طراحی تغییر داد.

مقالات توصیه شده

این یک راهنمای برای نمودار نوار گروه بندی شده است. در اینجا ما در مورد نحوه ایجاد یک نمودار نوار گروهی در اکسل به همراه یک مثال عملی و یک الگوی قابل بارگیری بحث می کنیم. ممکن است از مقاله های زیر درباره اکسل اطلاعات بیشتری کسب کنید -

  • نمودار انیمیشن در نمودار Excelanimation در انیمیشن اکسلچارت در اکسل هم با و هم بدون استفاده از VBA امکان پذیر است. در حالی که VBA یک تکنیک پیشرفته تر است ، شما همچنین می توانید با استفاده از فرم های کنترل مانند دکمه گزینه و دکمه های چرخش ، یک نمودار متحرک با اکسل ایجاد کنید. بیشتر بخوانید
  • منابع مختلط در مراجع اکسپلیکار شده در مرجع مخلوط اکسل نوعی مرجع سلولی است که با مرجع سلول مطلق و نسبی متفاوت است. در مرجع سلول مخلوط ، ما فقط به ستون سلول یا ردیف سلول مراجعه می کنیم. بیشتر بخوانید

دوره بانکی سرمایه گذاری رایگانپایه و اساس بانکداری سرمایه گذاری ، مدل سازی مالی ، ارزیابی ها و موارد دیگر را بیاموزید.

به Wallstreetmojo YouTube بپیوندید

دوره اکسل رایگانخانم اکسل را از ابتدا بیاموزید. فرمول های مستر اکسل ، نمودارها ، میانبرها با 3+ساعت ویدیو.

به اینستاگرام Wallstreetmojo بپیوندید

دوره مدل سازی مالی رایگانیادگیری مدل سازی مالی در اکسل با این راهنمای گام به گام (مطالعه موردی Colgate)

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 26 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:11