چرا طلا سرمایه گذاری خوبی نیست

ساخت وبلاگ

بر خلاف سهام یا اوراق قرضه یا سپرده ، پولی که در آن سرمایه گذاری می کنید ، طلا به هیچ نوع رشد اقتصادی کمک نمی کند.

ET همکار

توسط Dhirendra Kumar

خرید طلا قدیمی ترین نوع فعالیت سرمایه گذاری و موردی است که درباره آن قطبی ترین است. دیدگاه سنتی هند از طلا وجود دارد - این یک سرمایه گذاری منفعل عالی است ، محافظت در اوقات بد و خانوارها باید روی آن سرمایه گذاری کنند. در اینجا ، طلا به عنوان یک دارایی به راحتی خریداری شده و به راحتی مایع دیده می شود که می توان به آن اعتماد کرد تا از آن قدردانی شود. دیدگاه دوم این است که طلا کالایی است که مانند سایر کالاها معامله می شود. این دیدگاهی است که توسط متقاضیان و بازرگانان گرفته شده است اما کمترین اهمیت را برای صرفه جویی در فرد دارد. دیدگاه سوم ، که من فکر می کنم بیشترین حس را دارد ، این است که در حالی که مطمئناً طلا می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری تلقی شود ، اما این فقط خیلی خوب نیست. نه تنها بازده ها نسبت به سایر سرمایه گذاری ها فقیرتر هستند ، بلکه دلایل اساسی وجود دارد که چرا همیشه اینگونه خواهد بود.

دلیل این که طلا نمی تواند یک سرمایه گذاری باشد این است که متعلق به یک کلاس از سرمایه گذاری ها است که هرگز چیزی تولید نمی کند. هرگونه رشد در ارزش آن کاملاً به این عقیده بستگی دارد که در نهایت شخص دیگری هزینه بیشتری را برای آن بپردازد. طلا یک دارایی غیرمولد است. بر خلاف سهام یا اوراق قرضه یا سپرده ، پولی که در آن سرمایه گذاری می کنید به هیچ نوع رشد اقتصادی کمک نمی کند. یک تکه طلا بدون توجه به اینکه چقدر زمان می گذرد ، همان شمع طلا باقی می ماند. مبلغ معادل پول مستقر در یک تجارت یا هر فعالیت اقتصادی تولیدی دیگر ، ثروت واقعی ایجاد می کند و به روشی بسیار اساسی بزرگتر می شود. تنها استفاده از طلا برخی از کاربردهای صنعتی است اما فقط با بخش کوچکی از تولید آن راضی هستند و این تقاضا هیچ نقشی در قیمت آن ندارد. ارزش طلا همیشه با ترس از اینکه سایر کلاسهای دارایی ارزش خود را از دست می دهند ، هدایت می شود.

آیا این بدان معنی است که هیچ کس نباید در طلا سرمایه گذاری کند؟من می گویم هرکسی که این روزنامه را بخواند هرگز نباید چنین کاری کند. اگر به یک سیستم مالی مدرن با تمام گزینه های آن در مورد انواع مختلف دارایی دسترسی دارید ، پس نباید در طلا سرمایه گذاری کنید. طلا فقط برای کسانی که به سیستم مالی دسترسی یا اعتماد ندارند ، معقول است. طلا به بهترین وجه به عنوان یک ارز جایگزین مشاهده می شود. شما باید به یاد داشته باشید که چگونه در طول شیطنت ، داستانهای زنان خانه دار وجود داشتند که مخفیانه مقادیر زیادی پول نقد را دور می زدند. من از کسی می دانم که بیش از 10 روپیه لخ را از یک شوهر بدون هیچ چیز در امان نگه داشته است. این نوع شخصی است که می توانست به جای پول نقد با طلا بهتر عمل کند. این ارزش بهتر از پول نقد را حفظ می کرد ، و همانطور که معلوم شد ، از شیطنت شدن در امان بود.

این یک گسترش دلیل "زمان بد" برای نگه داشتن طلا است. در 100 سال گذشته ، بسیاری از نقاط جهان به نوعی طغیان شده اند که منجر به تجزیه جامعه و نهادها شده است. در این شرایط ، طلای فیزیکی ارز است که می تواند در صورت عدم انجام ارزهای کاغذی زنده بماند. این در اصل ارز است که از بعضی جهات تا حدودی بهتر از ارزهای واقعی است. البته ، در هند طلای فیزیکی هدف دیگری را ارائه داده است ، یعنی دور نگه داشتن ثروت از مالیات.

در ساعاتی بلافاصله پس از اعلام نخست وزیر ، جمعیتی که در مغازه های جواهرات تحقق یافته اند ، شهادت این امر است. من می گویم که در هند ، خرید مقادیر زیادی از طلا فقط به کسانی که دارای پول نقد برای پنهان کردن هستند محدود می شود.

اگر قادر به غلبه بر فریب طلا نیستید و می خواهید روی آن سرمایه گذاری کنید ، اشکال مدرن تر و بدون دردسر "طلای کاغذ" موجود است.

وجوه متقابل طلایی وجود دارد که از بسیاری از خانه های صندوق موجود است که ارزش طلا را از نزدیک ردیابی می کنند. با این حال ، اگر فکر نمی کنید تا هشت سال پول را قفل کنید ، پس اوراق قرضه طلای هند گزینه بسیار خوبی است. اینها هر از گاهی صادر می شوند و ارزش آنها دقیقاً با طلا افزایش می یابد ، به علاوه علاقه اضافی 2. 5 ٪ در سال وجود دارد. علاوه بر این ، برخلاف وجوه متقابل طلا ، دستاوردهای اوراق قرضه طلایی بدون مالیات است. این باعث می شود آنها معادل دقیق نگه داشتن طلا باشند ، مگر با 2. 5 ٪ پاداش در سال.

برای مردم دشوار است که بپذیرند که طلا سرمایه گذاری خوبی نیست. هزاران سال فرهنگ انسانی طلا را به عنوان ثروت ، به عنوان ارز که از همه مجاورت تاریخ و اقتصاد جان سالم به در می برد ، تأیید می کند و نه بدون دلیل. طلا نوعی سازه اجتماعی است - این ارزش دارد زیرا همه فکر می کنند ارزش دارد. با اشاره به اینکه چنین اعتقادی غیر منطقی است یا اینکه میزان بازده آن ضعیف است ، در چنین عقایدی قرار نمی گیرد. با این حال ، این چیزی است که ارزش آگاهی از آن را دارد ، و امیدوارم که در مورد آن فکر کنید.

نویسنده بیش از دو دهه در مورد امور مالی شخصی نوشته است. او بنیانگذار و مدیرعامل تحقیقات ارزش است (سلب مسئولیت: حقایق و عقاید نوشته شده در این ستون از نویسنده است و بازتاب نظرات Economyictimes.com نیست.)

داستان های ET Prime را از دست ندهید! دوز روزانه به روزرسانی های تجاری خود را در WhatsApp دریافت کنید. اینجا کلیک کنید!< Pan> برای مردم دشوار است که بپذیرند که طلا سرمایه گذاری خوبی نیست. هزاران سال فرهنگ انسانی طلا را به عنوان ثروت ، به عنوان ارز که از همه مجاورت تاریخ و اقتصاد جان سالم به در می برد ، تأیید می کند و نه بدون دلیل. طلا نوعی سازه اجتماعی است - این ارزش دارد زیرا همه فکر می کنند ارزش دارد. با اشاره به اینکه چنین اعتقادی غیر منطقی است یا اینکه میزان بازده آن ضعیف است ، در چنین عقایدی قرار نمی گیرد. با این حال ، این چیزی است که ارزش آگاهی از آن را دارد ، و امیدوارم که در مورد آن فکر کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:14