سرمایه گذاری حرکت چیست؟

ساخت وبلاگ

اگر تازه وارد دنیای تجارت سهام هستید ، احتمالاً از اصطلاح "سرمایه گذاری حرکت" شنیده اید. و ممکن است خودتان را بپرسید ، دقیقاً چیست و آیا سرمایه گذاری یک استراتژی مناسب است؟

این مقاله آنچه را که باید در مورد سرمایه گذاری حرکت و نحوه قرار گرفتن در یک استراتژی معاملاتی سهام آنلاین بدانید ، توضیح می دهد. در پایان این ، شما درک کاملی از سرمایه گذاری حرکت و نحوه تجارت سهام با موفقیت با استفاده از این رویکرد خواهید داشت.

سرمایه گذاری حرکت چیست؟

سرمایه گذاری Momentum استراتژی است که شامل سرمایه گذاری در شرکت هایی است که پس از اوج و پایین آمدن آنها به ارزش خود می روند و آنها را می فروشند. همانطور که از نام آن پیداست ، همه چیز در مورد سرمایه گذاری در جهت حرکت قیمت سهم است. بر این اساس کار می کند که حرکت قیمت می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد و با پیروی از این روندها می توان سود بزرگی را کسب کرد.

تجارت حرکت به طور معمول به پایان می رسد که یک سهام از دست می دهد و به عقب می افتد. سپس یک سرمایه گذار می تواند از آن سهام خارج شود و سرمایه را در سهام جدید با استفاده از همان رویکرد سرمایه گذاری کند.

برخی از افراد نگران این هستند که یک استراتژی حرکت خالص اصول شرکت را در نظر نمی گیرد. اما دقیقاً مانند شما نیازی به درک هیدرولیک و مهندسی برای بهره‌مندی از یک ماشین ندارید ، سرمایه گذاران حرکت نیازی به درک عملکرد درونی یک شرکت ندارند تا به طور بالقوه از افزایش قیمت سهام سود ببرند.

گفته می شود ، برخی از سرمایه گذاران از یک رویکرد ترکیبی استفاده می کنند. آنها از استراتژی های حرکت برای شناسایی فرصت ها استفاده می کنند ، و سپس تجزیه و تحلیل اساسی را برای صفر در سهام که معتقدند بیشترین پتانسیل را دارند استفاده می کنند.

اگر به اصول اولیه می پردازید ، می توانید در مورد عوامل مؤثر بر قیمت سهم در این پست در 7 عامل اصلی مؤثر بر قیمت سهام اطلاعات بیشتری کسب کنید.

عناصر اصلی سرمایه گذاری حرکت چیست؟

چند عنصر کلیدی وجود دارد که مفهوم سرمایه گذاری حرکت را تشکیل می دهند.

اول ، استفاده از این رویکرد در یک چرخه کامل بازار مهم است. این امر به این دلیل است که ، مانند همه استراتژی ها ، سرمایه گذاری حرکت همیشه کار نمی کند. به عنوان مثال ، استراتژی های حرکت غالباً وقتی بازار (یا قیمت سهم سهام) در حال تجارت است ، تلاش می کند.

با پیروی از فرآیند در مدت طولانی ، شانس شرایط مناسب برای سرمایه گذاری را افزایش می دهد. استراتژی های حرکت برای خرید سهام به طور معمول در مراحل صعودی بازار به بهترین وجه کار می کنند.

ثانیا ، استراتژی های حرکت می تواند با سهام رشد بسیار مؤثر باشد. این امر به این دلیل است که شرکت هایی با جذابیت منحصر به فرد مانند AfterPay ، Apple و Tesla به طور بالقوه می توانند صدها درصد افزایش یابد. و استراتژی های حرکت به خوبی برای شناسایی این حرکات نسبتاً زودتر مناسب است و سپس با افزایش بیشتر از آنها سود می برید.

سرمایه گذاری حرکت چگونه کار می کند؟

سرمایه گذاری حرکت اغلب شامل مجموعه ای از قوانین است که سطح ورود و خروج را برای یک سهام یا بازار خاص مشخص می کند (به عنوان مثال کلیه احکام). این قوانین ممکن است شامل شاخص های فنی مانند میانگین حرکت یا شکستن قیمت باشد.

Motion Trader از دو میانگین متحرک (50 روز و 100 روز) استفاده می کند. سهام یک خرید بالقوه است که میانگین مدت کوتاه تر از میانگین طولانی مدت عبور کند. همچنین یک استراتژی برک آوت برای زمان بندی سیگنال ورود واقعی اعمال می شود. این بر اساس این اصل عمل می کند که حرکت نشانگر مسیر کمترین مقاومت است.

بسته به بازه زمانی آنها ، سرمایه گذاران حرکت می توانند از میانگین های متحرک کوتاه مدت یا طولانی مدت برای اهداف سیگنالینگ استفاده کنند.

مزایای سرمایه گذاری حرکت

ماهیت سرمایه گذاری حرکت به گونه ای است که شما به طور بالقوه می توانید در دوره های کوتاهتر سود قابل توجهی کسب کنید ، زیرا فقط متعهد به سهام هستید تا زمانی که آنها معیارهای حرکت را رعایت کنند. این متفاوت است برای خرید و نگه داشتن سرمایه گذاران که ممکن است در مدت زمان طولانی در هنگام عملکرد سهام با سهام خود بچسبند.

سرمایه گذاری حرکت همچنین با هدف این است که بیشترین بازارهای بی ثبات را کسب کند و به دنبال سهام باشد که ارزش خود را افزایش می دهد و هنگام تغییر بازار آنها را می فروشد.

به عنوان یک استراتژی ، سرمایه گذاری حرکت به طور معمول بر اساس قوانین است. ماهیت سیستماتیک این رویکرد به جلوگیری از تصمیمات عاطفی در مورد زمان خرید و فروش کمک می کند. و با پیروی از قوانین به طور مداوم ، یک سرمایه گذار حرکت می تواند به افزایش شانس دستیابی به موفقیت قابل تکرار کمک کند.

آیا سرمایه گذاری حرکت واقعاً کار می کند؟

پاسخ کوتاه بله است - این یک رویکرد ساده است که ده ها سال است که در قرن ها وجود ندارد. نکته اصلی استفاده از استراتژی با قوام به مرور زمان است.

این تئوری با توصیه های اساسی به اشتراک گذاشته شده در این پست در 3 مهارت برای سرمایه گذاری برای بازی کودک مبتدی مطابقت دارد: وقتی قیمت ها در حال افزایش است ، برای به حداکثر رساندن شانس سودآوری ، بخرید.

نکته قابل توجه دیگر این است که افزایش قیمت سهام می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد کلی یک شرکت داشته باشد. حرکت صعودی اغلب آگاهی بیشتری ایجاد می کند که ممکن است سرمایه گذاران جدیدی را به خود جلب کند و قیمت سهم را حتی بیشتر کند. این مفهوم به عنوان "انعطاف پذیری" شناخته می شود - وقتی اتفاقات خوبی رخ می دهد ، اتفاقات خوبی را در پی آن می کند تا در پی آن اتفاق بیفتد. و استراتژی های حرکت به خوبی برای سودآوری از این حلقه بازخورد مثبت مناسب هستند.

انتخاب های تحصیل کرده در مورد سرمایه گذاری های خود

اگر در دنیای سهام شروع کرده اید و تجارت را به اشتراک می گذارید و از نحوه تجارت سهام در استرالیا تعجب می کنید ، ممکن است سرمایه گذاری حرکت مکان مناسبی برای شروع باشد.

و لازم نیست این کار را به تنهایی انجام دهید. Motion Trader یک سرویس مشاوره معاملاتی سهام است که می تواند به شما در تسریع در منحنی یادگیری و درک رویکردهای سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری حرکت کمک کند.

الگوریتم های Motion Trader حرکت قیمت سهم را مشخص می کنند و سپس سطح خرید و فروش دقیق را برای سهام ASX محاسبه می کنند. بنابراین ، به جای تکیه بر "Hunches" ، شما بینش واقعی دارید تا به شما در انتخاب های تحصیل کرده در مورد سرمایه گذاری های خود کمک کند.

به دنبال یک دوره آموزش رایگان بازار سهام هستید؟

بیاموزید که چگونه می توانید برخی از بهترین سهام را برای خرید در این آموزش ویدیویی رایگان شناسایی کنید. شما یک استراتژی کامل معاملات سهام برای خرید و فروش سهام با اعتماد به نفس خواهید آموخت. ما همچنین نمونه های زندگی واقعی را برای کمک به شما در استفاده از دانش و ایجاد یک سبد سهم سودآور به اشتراک خواهیم گذاشت.

حالا کجا سرمایه گذاری کنیم؟

آیا به دنبال سهام ASX برای خرید هم اکنون و همچنین ایده های رادار هستید که اکثر مردم نمی دانند؟الگوریتم های ما روزانه بازار سهام را برای روند سرمایه گذاری میان مدت اسکن می کنند. سپس ما به اعضای خود می گوییم دقیقاً چه موقع سهام خریداری کنیم. و از همه مهمتر ، ما به آنها می گوییم چه موقع بفروشند.

اگر آماده شروع کار هستید ، هیچ آزمایشی 14 روزه از معامله گر را امتحان کنید و ببینید که یک رویکرد تجارت الگوریتمی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:17