واژه نامه

ساخت وبلاگ

یک کلاس واحد که به جای پرداخت آن به سرمایه گذار به عنوان درآمد ، هرگونه درآمد را دوباره به صندوق بازگرداند. تمام صندوق های T. Bailey واحدهای تجمع را ارائه می دهند.

واحدهای تجمع را می توان با نامه های "ACC" به دنبال نام صندوق شناسایی کرد.

مدیریت فعال

مدیریت فعال یک استراتژی است که معمولاً به آن اشاره می شود که مدیران سرمایه گذاری قصد دارند با استفاده از موقعیت ها برای دستیابی به یک هدف خاص یا با سرمایه گذاری متفاوت در منابع بازار مانند شاخص ها ، از بازار بهتر عمل کنند. مدیریت فعال شامل تجزیه و تحلیل فعال ، تحقیق ، پیش بینی بازار و قضاوت متخصص است. این بدان معناست که هزینه ها به طور کلی بالاتر از صندوق های مدیریت شده منفعلانه یا صندوق های ردیاب شاخص هستند که فقط به دنبال پیگیری منهای بازار هستند.

الفا

آلفا اصطلاحی است که به اندازه گیری عملکرد یک صندوق بیش از آنچه که شما از بازار به طور کلی انتظار دارید اشاره دارد. این دیفرانسیل بین بازده بازار و بازده در واقع به دست آمده است. آلفا اغلب به عنوان معیار مهارت مدیر صندوق استفاده می شود.

هزینه مدیریت سالانه (AMC)

بخشی از کل هزینه داشتن صندوق که توسط مدیر صندوق برای مدیریت صندوق شارژ شده است. این شامل مواردی مانند تخصیص دارایی ، تحقیقات صندوق و هزینه تیم سرمایه گذاری است. AMC به طور معمول به عنوان درصد بیان می شود.

نرخ بازده سالانه

معمولاً به عنوان نرخ درصد بیان می شود ، نرخ بازده سالانه بازده خالص در طی یک دوره معین (به عنوان مثال 3 سال) است که نشان می دهد بازده "مستقیم" در طی آن دوره چه بوده است.

تخصیص دارایی ها

تخصیص دارایی فرایند تصمیم گیری در مورد کلاسهای دارایی (به عنوان مثال سهام ، اوراق قرضه ، پول نقد) برای سرمایه گذاری و در کدام نسبت ها است. تخصیص دارایی می تواند فرصتی برای محدود کردن ریسک با متنوع سازی وجوه بین کلاسهای خاص دارایی باشد. در کلاسهای دارایی (به عنوان مثال سهام) ، تصمیمات تخصیص دارایی نیز در رابطه با جغرافیا ، بخش صنعت یا موضوع یا سرمایه بازار اتخاذ می شود.

کلاسهای دارایی

کلاس های دارایی دسته های مختلف سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری است. سهام ، اوراق قرضه ، دارایی و کالاها نمونه هایی از کلاس های دارایی مختلف است که هر یک از ویژگی های مختلف سرمایه گذاری دارند.

ارزش دارایی

ارزش دقیق دارایی های متعلق به صندوق.

دارایی صندوق

دارایی یک صندوق سرمایه گذاری هایی را که در یک صندوق متعلق به آن است ، توصیف می کند.

صندوق مجاز

وجوه مجاز به طور معمول اعتماد واحدی یا شرکت های سرمایه گذاری باز (OEIC) هستند که مطابق مقررات مقرر برای محافظت از منافع سرمایه گذار هستند.

مدیر صندوق مجاز

هر واحد اعتماد به نفس در انگلیس باید توسط یک شرکت سرمایه گذاری تنظیم شده مدیریت شود و توسط یک متولی نظارت شود. مدیر صندوق مجاز شرکتی است که این صندوق را مدیریت می کند.(به "صندوق مجاز" مراجعه کنید).

معیار

معیار نقطه مرجع است که می توان عملکرد یک صندوق را با آن مقایسه کرد. برای صندوق پویا T. Bailey ، این معیار تورم انگلیس به علاوه 3 ٪ در طی دوره 5 ساله است.

بتا راهی برای سنجش چقدر حساسیت یک سرمایه گذاری برای حرکات عمومی بازار به بالا یا پایین است. یک صندوق با بتا بالا نسبت به حرکات بازار بسیار حساس خواهد بود در حالی که یک صندوق با بتا کم حساس تر خواهد بود.

قیمت مناقصه

برای صندوق های با قیمت دوگانه ، قیمت پیشنهاد قیمت هنگام فروش یا بازپرداخت سهام یا واحدهای موجود در صندوق است. این امر در مورد صندوق های T. Bailey قابل اجرا نیست زیرا صندوق های T. Bailey "با قیمت واحد" هستند.

پیشنهاد/پیشنهاد گسترش

گسترش پیشنهاد/پیشنهاد تفاوت بین قیمت فروش واحدها و سهام در یک صندوق و قیمت خرید است. به طور معمول ، قیمت خرید (پیشنهاد) برای سرمایه گذاران بیشتر خواهد بود و قیمت فروش (پیشنهاد) پایین تر خواهد بود تا این واقعیت را نشان دهد که دارایی های اساسی (به عنوان مثال سهام) نیز پیشنهاد/پیشنهاد را گسترش می دهند. صندوق های T. Bailey دارای پیشنهاد/پیشنهاد نیستند ، زیرا وجوه ما با قیمت واحد است.(رقت را ببینید)

اوراق قرضه

اوراق قرضه IOO توسط شرکت ها و دولت ها صادر می شود ، زیرا آنها از افراد وام می گیرند ، که پس از آن درآمد ثابت را در فواصل منظم بازپرداخت می کند. سازماندهی شده در مدت زمان مشخصی ، در پایان دوره ، کل مبلغ به وام دهنده بازپرداخت می شود.

سرمایه، پایتخت

سرمایه مبلغ پولی است که در یک واحد یا سهام سرمایه گذاری می شود. هنگام بحث در مورد وجوه ، سرمایه همچنین می تواند به معنای ارزش بازار دارایی های موجود در صندوق (به استثنای درآمد) باشد.

سود سرمایه

سود سرمایه ، یا سود سرمایه تحقق یافته ، جایی است که سود با قیمت بالاتر از آنچه در ابتدا خریداری شده بود ، در دارایی حاصل می شود. سود غیرقابل تحقق سرمایه به سادگی جایی است که دارایی با قیمت فروش بالاتر ارزش دارد ، اما هنوز فروخته نشده است.

مالیات بر سود سرمایه (CGT)

این مالیات پرداخت شده در سود حاصل از فروش دارایی است. مگر در مواردی که واحدها و سهام از طریق یک برنامه بازنشستگی ، ISA یا سیستم معیار مالیات نگهداری شوند ، هرگونه سود (بالاتر از کمک هزینه سالانه) که از طریق فروش دارایی ها انجام می شود ، مشمول مالیات است. هیچ CGT در معاملات درون یک صندوق مجاز قابل پرداخت نیست و سرمایه گذاران فقط هنگام فروش واحدهای خود در صندوق ، فقط باید CGT را در نظر بگیرند.

درمان مالیاتی به شرایط فردی هر سرمایه گذار بستگی دارد و ممکن است در آینده تغییر کند.

رشد سرمایه

رشد سرمایه افزایش ارزش یک سرمایه گذاری از مبلغ اصلی آن است ، به استثنای درآمد. وجوه هدفمند رشد سرمایه با هدف انتخاب سرمایه گذاری هایی است که با گذشت زمان ارزش را افزایش می دهد.

از دست دادن سرمایه

ضرر سرمایه زمانی اتفاق می افتد که دارایی ها با قیمت پایین تر از آنچه در ابتدا خریداری شده بودند فروخته شوند.

بازده سرمایه

این نرخ بازده ، به استثنای درآمد ، بر روی یک سرمایه گذاری است. این افزایش ارزش دارایی ها در یک نمونه کارها است.

پول نقد تمام پول ، کاغذ یا دیجیتال را توصیف می کند. در رابطه با وجوه ، پول نقد معمولاً به درصد صندوق که به جای سرمایه گذاری در یک کلاس دارایی دیگر ، در سپرده است ، اشاره دارد. این می تواند یک تصمیم کوتاه مدت توسط مدیر صندوق باشد که انتظار دارد قیمت دارایی ها سقوط کند و بنابراین فرصتی برای خرید ارزان تر دارایی ممکن است خود را ارائه دهد.

صندوق بسته

یک صندوق بسته به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری با معامله عمومی سازماندهی می شود. این یک صندوق سرمایه گذاری تلفیقی با یک مدیر نظارت بر روی نمونه کارها است. این یک سرمایه ثابت از طریق یک پیشنهاد عمومی اولیه (IPO) جمع می کند. معمولاً از آن به عنوان اعتماد سرمایه گذاری یاد می شود.

طرح سرمایه گذاری جمعی (CIS)

یک طرح سرمایه گذاری جمعی (CIS) ، که گاهی اوقات به عنوان "سرمایه گذاری تلفیقی" گفته می شود ، صندوق است که چندین نفر در آن مشارکت می کنند. یک مدیر صندوق پول جمع شده را در یک یا چند نوع دارایی مانند سهام ، اوراق قرضه یا دارایی سرمایه گذاری می کند.

نگهبان

متولی یک موسسه مالی است که اوراق بهادار مشتریان را برای حفظ امنیت در اختیار دارد تا خطر سرقت یا ضرر آنها را به حداقل برساند. یک متولی اوراق بهادار و دارایی های دیگر را به صورت الکترونیکی یا فیزیکی نگه می دارد.

سپرده

سپرده گذاری یک شرکت مجاز است که مستقل از مدیر صندوق است. این سرمایه گذاری شما را در OEIC محافظت و تضمین می کند و نظارت بر مدیر صندوق را از طرف شما ارائه می دهد. برای اعتماد واحد ، این نقش توسط یک متولی انجام می شود.

مشتق

مشتقات قراردادهای مالی هستند که ارزش آن مربوط به ارزش شاخص مالی یا دارایی اساسی است. اغلب برای اهداف مدیریت ریسک استفاده می شود (به "پرچین" مراجعه کنید) ، می توان از آنها نیز برای تقویت بازده استفاده کرد.

رقیق شدن ، مالیات رقیق سازی یا تنظیم رقیق

برای وجوهی که به جای قیمت دو قیمت یک قیمت دارند ، رقیق شدن کاهش ارزش صندوق در نتیجه معامله ، به دلیل این واقعیت است که دارایی ها با قیمت پیشنهادی خریداری می شوند (یا با قیمت پیشنهادی فروخته می شوند) و ارزشمند هستند. با قیمت متوسط

تعدیل مالیات رقیق یا رقیق می تواند توسط یک مدیر صندوق در معاملات بزرگ برای کاهش یا از بین بردن تأثیر رقت برای سایر سرمایه گذاران قابل اجرا باشد.

توزیع

توزیع درآمد پرداخت شده به یک سرمایه گذار از واحدهای درآمد صندوق را توصیف می کند. این درآمد به طور معمول از سود سهام یا بهره تأمین شده توسط سرمایه گذاری های اساسی صندوق حاصل می شود.

تنوع

متنوع سازی برای به حداقل رساندن ریسک طراحی شده است ، استراتژی است که در آن سرمایه گذاری در انواع دارایی ، بخش های صنعت و مکان های جغرافیایی انجام می شود تا از قرار دادن همه تخم های خود در یک سبد جلوگیری شود. معمولاً توسط مدیران صندوق مورد استفاده قرار می گیرد ، این امر به محافظت از منافع سرمایه گذاران کمک می کند و فرصت بیشتری را برای بازده موفقیت آمیز سرمایه گذاری ارائه می دهد.

سود سهام

سود سهام بخشی یا درصدی از سود یک شرکت است که به طور معمول یک یا دو بار در سال به عنوان پرداخت نقدی یا سهام به سرمایه گذاران پرداخت می شود. به "درآمد" مراجعه کنید.

قیمت گذاری دوگانه

قیمت گذاری دوگانه دو قیمت (پیشنهاد و پیشنهاد) ارائه شده هنگام خرید یا فروش واحدها یا سهام در برخی از بودجه را توصیف می کند. بودجه T. Bailey با قیمت واحد است.

هزینه ورود یا هزینه

در غیر این صورت به عنوان هزینه اولیه شناخته می شود ، هزینه ورود هزینه ای از پول شما قبل از سرمایه گذاری است. T. Bailey Asset Management هیچ هزینه ورود را پرداخت نمی کند اما ممکن است هزینه های اولیه توسط مشاور شما پرداخت شود.

عدالت

سهام نام دیگری برای سهام در یک شرکت است.

قرار گرفتن در معرض عدالت

قرار گرفتن در معرض سهام یک صندوق بخشی از صندوق است که در سهام (و در نتیجه در معرض) سرمایه گذاری می شود.

بودجه عدالت

صندوق که عمدتا در سهام شرکت یا محلی یا جهانی سرمایه گذاری می کند.

وجوه معامله شده ETF یا مبادله ای منفعلانه مدیریت می شوند و در بورس سهام معامله و ذکر می شوند. این صندوق ها به طور معمول سعی در تکرار و ردیابی یک فهرست دارند. هنگامی که از مشتقات برای شبیه سازی یا تقلید از بازده شاخص استفاده می شود ، به جای تکرار با استفاده از سهام فیزیکی ، آنها به عنوان ETF های مصنوعی توصیف می شوند.

صندوق اخلاقی

وجوه اخلاقی به طور معمول از نظر اجتماعی و محیط زیست محور است و در فعالیت های مثبت سازگار با محیط زیست و از نظر اخلاقی سرمایه گذاری می کند. این صندوق ها همچنین با هدف سرمایه گذاری در شرکت های اخلاقی ، مانند کسانی که بازیافت می شوند ، و همچنین می توان به عنوان سرمایه گذاری های مسئول اجتماعی توصیف کرد.

فقط اعدام

هنگامی که یک سرمایه گذار فردی بدون دریافت مشاوره سرمایه گذاری یا راهنمایی از یک مشاور مالی ، اقدام می کند.

اتهام خروج

همچنین به عنوان هزینه بازپرداخت شناخته می شود ، این هزینه ای است که قبل از پرداخت آنها توسط برخی از وجوه از درآمد حاصل از سرمایه گذاری شما گرفته شده است. T. Bailey اتهام خروج را پرداخت نمی کند.

اداره رفتار مالی (FCA)

FCA صندوق های سرمایه گذاری مجاز را تنظیم می کند. FCA تنظیم کننده خدمات مالی انگلیس است و شرکت ها را ملزم به رعایت قوانین ، اصول و راهنمایی های سختگیرانه برای بهزیستی مشتریان خود در هسته اصلی تجارت خود می کند.

سرویس Ombudsman Financial (FOS)

FOS یک نهاد مستقل است که شکایات مربوط به شرکت های سرمایه گذاری و خدمات مالی را بر عهده دارد.

طرح جبران خدمات مالی (FSC)

FSCS به عنوان صندوق آخرین راه حل برای مشتریان شرکت های خدمات مالی انگلیس وجود دارد. اگر یک شرکت خدمات مالی مجاز نتواند یا احتمالاً قادر به پرداخت مطالبات علیه آن نباشد ، می تواند جبران خسارت را به مصرف کنندگان بپردازد.

درآمد ثابت

اصطلاح دیگری برای اوراق قرضه یا گیلت ها به عنوان یک کلاس دارایی که در آن میزان درآمد پرداخت شده ثابت است.

قیمت گذاری به جلو

متداول ترین روش قیمت گذاری صندوق های سرمایه گذاری مجاز. قیمت فروش برای واحدها روزانه همزمان محاسبه می شود. یک سرمایه گذار که دستورالعمل خرید یا فروش را دارد ، قیمت واحد را در نقطه ارزیابی بعدی وجوه دریافت می کند. بودجه T. Bailey روزانه در ظهر ارزش دارد.

مدیر صندوق یا مدیریت صندوق

مدیر صندوق یا شرکت مدیریت ، شرکت مسئول تصمیم گیری در مورد نحوه سرمایه گذاری یک صندوق است. با استفاده از قوانین تعیین شده تنظیم شده توسط تنظیم کننده ، آنها همچنین می توانند به عنوان "ارائه دهنده صندوق" توصیف شوند.

صندوق

صندوق وجوه صندوق است که در یک نمونه کارها از صندوق های دیگر سرمایه گذاری می کند. صندوق وجوه به طور کلی در دو "طعم" قرار می گیرد. در مورد صندوق "صندوق های" ، وجوه اساسی وجوهی خواهد بود که توسط همان شرکت اداره می شود. در مورد صندوق های "بدون سابقه" ، وجوه اساسی از گروه های مختلف مدیریت صندوق خواهد بود. وجوه T. Bailey ، (به استثنای صندوق سهام سرمایه گذاری با مسئولیت پذیر T. Bailey در انگلستان که مستقیماً در شرکت ها سرمایه گذاری می کند و صندوق وجوه نیست) بدون توجه به این بدان معناست که آنها کاملاً مستقل و بدون منافع واگذار هستند.

بستر بستر یا سوپرمارکت

سوپر مارکت صندوق آنلاین خدماتی است که سرمایه گذاران می توانند از طریق یک حساب ، وجوه و سایر محصولات مالی را از چندین پرتفوی خریداری و بفروشند. همچنین ممکن است اطلاعات و سایر مطالب مربوطه را ارائه دهد. یک سوپر مارکت صندوق به طور معمول هزینه خدمات خود را پرداخت می کند. سرمایه گذاری مستقیم با T. Bailey به یک سرمایه گذار اجازه می دهد تا از پرداخت هزینه سکو جلوگیری کند.

تأمین کننده

ارائه دهنده صندوق مسئولیت عملکرد خود را بر عهده دارد و می تواند یک مدیر سرمایه گذاری برای نظارت بر دارایی ها و ارتقاء سرمایه گذاران خود ایجاد کند.

سود حاصل از فروش دارایی ها بیشتر از قیمت اصلی خرید آنها است.

دنده یا اهرم

Gearing به طور معمول برای توصیف وام های طولانی مدت توسط یک صندوق استفاده می شود ، با هدف وام گرفتن پول و سرمایه گذاری آن در دارایی های سود سنگین. چرخ دنده می تواند منجر به بازده بالاتر شود اما همچنین می تواند منجر به خطر بیشتر شود. صندوق های مدیریت دارایی T. Bailey در نظر گرفته نشده است.

امنیت زرق و برق یا زرق و برق دار

اوراق قرضه صادر شده توسط دولت انگلستان به عنوان یک طلاکاری شناخته می شود. یک طلایی را می توان توسط سرمایه گذاران خریداری کرد و درآمد ثابت ثابت را که به عنوان درصدی از ارزش سرمایه بیان می شود ، پرداخت می کند. اصطلاح "لبه زرق و برق" از طلای "طلاکاری" در اطراف لبه های گواهینامه اصلی کاغذ آمده است.

بخش جهانی

وجوهی که حداقل 80 ٪ از دارایی های خود را در سطح جهانی در سهام سرمایه گذاری می کنند. وجوه باید توسط منطقه جغرافیایی متنوع شود.

پیوند دولتی

اوراق قرضه صادر شده توسط دولت.

بودجه رشد

صندوق رشد صندوق است که هدف آن رشد از طریق تقدیر سرمایه است. مدیر صندوق تمایل به هدف قرار دادن دارایی هایی دارد که معتقدند رشد بالاتر از متوسط در طولانی مدت نشان می دهد. صندوق های رشد به طور معمول در تولید بازده نسبت به صندوق های درآمد کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

پرچین

حصار به طور معمول به معنای گرفتن موقعیت در نظر گرفته شده برای جبران خسارات احتمالی است که ممکن است توسط یک سرمایه گذاری دیگر متحمل شود.

صندوق پرچین

صندوق خصوصی که مجاز به ارائه عمومی نیست. این امر به دلیل ساختار ، وام گرفتن یا سرمایه گذاری صندوق است ، زیرا آنها مطابق با الزامات نظارتی صندوق های خرده فروشی نیستند.

بازده تاریخی

عملکرد به طور معمول به عنوان درصد بیان می شود و اندازه گیری سود سهام پرداخت شده در طی 12 ماه گذشته است که بر اساس قیمت فعلی تقسیم می شود.

درآمد

درآمد به طور کلی از سود سهام یا بهره حاصل می شود. درآمد یا به دارندگان واحد پرداخت می شود (به "واحدهای درآمد" مراجعه کنید) ، یا دوباره به صندوق اصلی سرمایه گذاری می شود (به "واحدهای انباشت" مراجعه کنید).

واحدهای درآمد

واحدهای درآمدی واحدهایی هستند که هرگونه درآمد به جای سرمایه گذاری مجدد در صندوق ، به دارندگان واحد پرداخت می شود. در پایان دوره حسابداری ، واحدهای درآمد به "XD" می روند و قیمت واحدها با مبلغی معادل درآمد پرداخت می شود. صندوق پویا T. Bailey و صندوق رشد چند دارایی T. Bailey انتخابی از واحدهای درآمد یا انباشت را ارائه می دهد.

ردیاب شاخص

ردیاب های فهرست صندوق هایی هستند که دارایی های مربوطه را در همان نسبت به یک شاخص معین ، به منظور تکثیر یا پیگیری آنها ، در اختیار دارند. ردیاب ها به طور منفعلانه مدیریت می شوند و این بدان معنی است که آنها بازارها را به بالا و پایین ردیابی می کنند.

فهرست/شاخص ها

یک شاخص یک تدوین پیچیده ریاضی از نرخ ها ، قیمت ها ، کالاها و ارزهای بازارها و بخش ها است. این می تواند به ساخت تخمین حرکات قیمت آن بخش ها کمک کند.

حساب پس انداز فردی (ISA)

ISA نوعی حساب پس انداز است که بدون مالیات است. انواع مختلفی از ISA با هدف انواع مختلف سرمایه گذار وجود دارد. T. Bailey سهام و سهام ISA و همچنین یک ISA جوان را که از طریق آن می توان بودجه T. Bailey را برگزار کرد ، ارائه می دهد.

تورم

تورم با گذشت زمان ، افزایش عمومی در خیابان های بالا و خرده فروشی را توصیف می کند. تورم در انگلستان در حال حاضر توسط شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود.

خطر تورم

خطر تورم به این خطر اشاره دارد که با افزایش قیمت کالاها و خدمات با گذشت زمان ، قدرت خرید پس انداز کاهش می یابد مگر اینکه حداقل با نرخ تورم رشد کنند. صندوق پویا T. Bailey با هدف تحویل حداقل تورم انگلیس به علاوه 3 ٪ اضافی در طول چرخه بازار (5 سال) و صندوق رشد چند دارایی T. Bailey قصد دارد حداقل تورم انگلیس را به همراه 4 ٪ اضافی بیش از یک تحویل دهدچرخه بازار (5 سال).

اتهام اولیه

یکسان با هزینه ورود ، این هزینه ای است که برخی از مدیران صندوق ممکن است قبل از سرمایه گذاری پول شما اعمال کنند. T. Bailey اتهام اولیه را تحمیل نمی کند ، اما ممکن است هزینه های اولیه توسط مشاور شما پرداخت شود.

علاقه

بهره به طور معمول مبلغ اضافی پول دریافت شده برای دارایی های خاص مانند سپرده ها ، اوراق قرضه و طلا و غیره و غیره است.

میانجی

یک واسطه ، مانند یک مشاور مالی یا حسابدار ، ارائه مشاوره یا نظارت به سرمایه گذار اساسی در رابطه با خرید و فروش سهام و سرمایه گذاری.

انجمن سرمایه گذاری (IA)

انجمن سرمایه گذاری نهاد تجارت است که نماینده مدیران سرمایه گذاری انگلیس است. IA گروه های گروه های حاوی وجوهی را که مشابه هستند ، وجوه گروه ها را به دست می آورند.(به "بخش جهانی" ، "سرمایه گذاری مختلط 20 ٪-60 ٪ بخش سهام" "سرمایه گذاری مخلوط 40 ٪ -85 ٪ سهام" و "همه شرکت های انگلیس" مراجعه کنید).

صندوق سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری محصولی است که به شما کمک می کند تا پول خود را با دیگران در انواع دارایی سرمایه گذاری کنید. هر صندوق یک هدف یا هدف خاص دارد.

مدیر سرمایه گذاری

یک مدیر سرمایه گذاری یک فرد یا شرکتی است که مسئولیت مدیریت و سرمایه گذاری پول در یک صندوق را بر عهده دارد.

هدف سرمایه گذاری

این هدف کلی برای یک صندوق است. بسته به صندوق خاص ، هدف ممکن است تولید درآمد ، تأمین رشد سرمایه ، تولید درآمد و رشد سرمایه یا تأمین حمایت از سرمایه باشد.

به حساب پس انداز فردی مراجعه کنید

انتقال

انتقال ISA هنگامی اتفاق می افتد که یک سرمایه گذار از ISA موجود توسط یک مدیر ISA به دیگری منتقل شود. در مورد انتقال سهام و سهام ISA ، این شامل فروش صندوق اصلی و خرید صندوق اداره شده توسط ارائه دهنده جدید خواهد بود. این همه در بسته بندی مالیاتی صورت می گیرد ، بنابراین هیچ پیامدهای مالیاتی وجود ندارد. T. Bailey از پذیرش نقل و انتقالات ISA از سایر ارائه دهندگان ISA خوشحال است.

جونیور عیسی

ISA Junior نوعی ISA است که به عنوان یک حساب پس انداز با کارآیی مالیاتی برای زیر 18 سال طراحی شده است. والدین ، سرپرستان و دوستان می توانند از طرف کودک مشارکت کنند. T. Bailey از ارائه ISA جوان خوشحال است.

اوراق قرضه ناخواسته

اوراق قرضه ناخواسته اوراق قرضه ای هستند که دارای رتبه اعتباری ضعیفی هستند. آنها همچنین به عنوان اوراق بهادار با بازده بالا شناخته می شوند ، آنها به طور معمول بازده بالاتری نسبت به اوراق بهادار با رتبه اعتباری خوب می پردازند اما به احتمال زیاد به طور پیش فرض هستند.

سند اطلاعات کلیدی سرمایه گذار (سند KII)

این سند اطلاعات مهمی در مورد صندوق سرمایه گذاری بالقوه آنها شامل هزینه ها ، خطرات ، عملکرد و اهداف به سرمایه گذار در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد. این یک شرط است که این سند قبل از سرمایه گذاری در دسترس سرمایه گذار باشد. تنظیم کننده هر دو اطلاعات موجود در سند و قالب آن را مشخص می کند.

مایع یا نقدینگی

اگر بتواند به سرعت و به راحتی خریداری و فروخته شود ، سرمایه گذاری به عنوان مایع توصیف می شود. صندوق های T. Bailey می توانند روزانه با تسویه حساب در چهار روز کاری از هر معامله تحت دستورالعمل های معتبر انجام شوند.

طولانی - همانطور که "طولانی" سرمایه گذاری است

برای مدت طولانی سرمایه گذاری به معنای نگه داشتن آن ، پس از خرید ، با این انتظار که ارزش آن با گذشت زمان افزایش یابد.(نگاه کنید به "کوتاه").

گزارش طولانی

گزارش طولانی یک گزارش پیشرفت است که معمولاً هر شش ماه یکبار تولید می شود و از مدیر صندوق به دست می آید. این جزئیات هرگونه تغییر در رویکرد سرمایه گذاری و همچنین به روزرسانی در صندوق از جمله عملکرد و اطلاعات هزینه را نشان می دهد.

جمع

مبلغ پولی که در یک معامله کامل به یک صندوق سرمایه گذاری واریز می شود.

سرمایه گذاری در بازار

سرمایه گذاری در بازار ارزش یک شرکت یا شرکت را توصیف می کند ، جایی که سهام آنها معامله می شود و در بورس اوراق بهادار ذکر می شود. این مقدار با ضرب قیمت بازار سهام خود بر اساس تعداد سهام شرکت در حال حاضر در حال حاضر تخمین زده می شود.

خطر بازار

ریسک بازار یک ریسک سرمایه گذاری است که به طور بالقوه می تواند با افزایش قیمت دارایی و/یا کاهش قیمت دارایی ، بر کلیت یک طبقه دارایی تأثیر بگذارد.

قیمت

قیمت متوسط قیمت بین بهترین قیمت فروشندگان سهام یا کالای پیشنهادی کالا است یا قیمت و بهترین قیمت خریداران سهام یا قیمت پیشنهادی کالا را درخواست می کند. این به سادگی می تواند به عنوان میانگین پیشنهاد فعلی تعریف شود و از قیمت های نقل شده بپرسید.

بودجه دارایی مختلط

صندوق های دارایی مختلط می توانند در طیف گسترده ای از کلاس های دارایی از جمله پول نقد ، اوراق قرضه و سهام سرمایه گذاری کنند. از نظر تئوری ، عملکرد نباید به هیچ کلاس دارایی متکی باشد. صندوق پویا T. Bailey و صندوق رشد چند دارایی T. Bailey صندوق های دارایی مختلط هستند.

سرمایه گذاری مخلوط 20-60 ٪ بخش سهام

انجمن های انجمن سرمایه گذاری به بخش هایی که شامل وجوهی مشابه هستند ، گروه های گروهی را تشکیل می دهند. این در نظر گرفته شده است تا مقایسه وجوه را آسانتر کند. سرمایه گذاری مخلوط 20 ٪ - 60 ٪ شامل وجوهی با 20 ٪ - 60 ٪ دارایی های سرمایه گذاری شده در سهام و حداقل 30 ٪ سرمایه گذاری در اوراق و/یا پول نقد است. صندوق پویا T. Bailey در حال حاضر در این بخش قرار دارد.

سرمایه گذاری مختلط 40٪ - 85٪ بخش سهام

وجوه در این بخش نیاز به سرمایه گذاری های مختلف دارند. با این حال، زمینه ای وجود دارد که وجوه دارای نسبت بالایی در سهام شرکت (سهام) باشند. صندوق باید بین 40 تا 85 درصد در سهام شرکت سرمایه گذاری کند. صندوق رشد چند دارایی تی بیلی در این بخش مستقر است.

سرمایه گذاری ماهانه

سرمایه گذاری ماهانه مقدار پولی است که هر ماه از طریق بدهی مستقیم به صندوق سپرده یا سرمایه گذاری می شود. این می تواند به عنوان یک برنامه پس انداز معمولی مفید باشد. تی بیلی به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا یک سرمایه گذاری منظم ماهانه از 50 پوند در ماه تنظیم کنند.

طرح پس انداز ماهانه

برنامه پس انداز ماهانه یک جدول زمانی یا برنامه زمانی است که سرمایه گذار را تشویق می کند تا مقدار مشخصی پول در ماه واریز کند. تی بیلی به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا یک سرمایه گذاری منظم ماهانه از 50 پوند در ماه تنظیم کنند.

صندوق چند مدیره

صندوق چند مدیره صندوقی است که به جای اینکه مستقیماً در سهام و سهام فردی باشد، در وجوه مدیران دیگر سرمایه گذاری می کند.(به "صندوق وجوه" مراجعه کنید).

ارزش خالص دارایی (NAV) یک صندوق

کل ارزش خلاصه شده بدهی ها و دارایی های یک صندوق. این را می توان به صورت کل اندازه صندوق به صورت پولی یا به عنوان قیمت هر واحد بیان کرد.

طرح خرده فروشی غیر UCITS (NURS)

NURS که برای رعایت استانداردهای مشخصی که توسط تنظیم کننده خدمات مالی بریتانیا تعیین شده است، معمولاً دارایی یا دارایی های چند دارایی هستند که مجوز فروش به عموم در بریتانیا را دارند. آنها توسط مقررات اتحادیه اروپا در مورد وجوه اداره نمی شوند، همانطور که در دستورالعمل UCITS توضیح داده شده است، زیرا آنها در دارایی هایی سرمایه گذاری می کنند که دستورالعمل اجازه نمی دهد.

صندوق های تی بیلی به جای صندوق های NURS، صندوق های UCITS هستند.

قیمت پیشنهادی

قیمتی که سرمایه گذاران با آن سهام یا واحدهای جدید را در یک واحد تراست خریداری می کنند. برعکس، یعنی قیمت فروش، "قیمت پیشنهادی" نامیده می شود، تفاوت بین این دو، "گسترش" است.

رقم شارژهای جاری (OCF)

رقم هزینه های جاری بر اساس هزینه های یک صندوق است که طی یک سال انجام شده است. این رقم ممکن است سال به سال تغییر کند. این رقم شامل رقم میانگین موزون هزینه های جاری سرمایه گذاری های یک صندوق است. پرداخت‌های مربوط به بهره وام‌گیری و هزینه‌های مبادله را مستثنی می‌کند، مگر در مورد کارمزد معامله قابل پرداخت به متولی و هرگونه هزینه ورود/خروج پرداختی هنگام خرید یا فروش واحدها در صندوق دیگری.

صندوق باز

صندوق باز صندوق صندوق است که در آن تعداد سهام یا واحدهای موجود می تواند افزایش یا کاهش یابد. مدیر صندوق واحدهایی را برای سرمایه گذاران جدید ایجاد می کند و واحدهایی را برای کسانی که از صندوق خارج می شوند ، لغو می کند. اصطلاح "پایان باز" استفاده می شود زیرا تعداد واحدهایی که می توانند ایجاد شوند از نظر تئوری نامحدود هستند. بودجه T. Bailey باز است.

شرکت سرمایه گذاری باز (OEIC)

یک شرکت سرمایه گذاری باز (OEIC) نوعی شرکت یا صندوق در انگلستان است که برای سرمایه گذاری در شرکت های دیگر با توانایی تنظیم معیارهای سرمایه گذاری و اندازه صندوق خود ساخته شده است.

بودجه منفعلانه مدیریت شده

همچنین به عنوان صندوق های ردیاب شاخص ، این شکل خاص از آینه های صندوق یا عملکرد یک شاخص خاص ، یعنی FTSE 100 را تقلید می کند ، به طور معمول آینه های اجزای آن شاخص را نشان می دهد. این به صندوق کمک می کند تا پیشرفت شاخص مذکور را ردیابی کند ، زیرا به طور معمول سهام را با همان نسبت های ارائه شده در شاخص خریداری و فروش می کند.

کارایی

عملکرد صندوق با مقایسه عناصر ، مانند رشد سرمایه (که توسط قیمت اندازه گیری می شود) و درآمد پرداخت شده اندازه گیری می شود.(به "بازگشت کل" مراجعه کنید).

هزینه عملکرد

اگر صندوق اهداف از پیش تعیین شده را برآورده کند ، برخی از صندوق ها هزینه اضافی را پرداخت می کنند. T. Bailey هزینه عملکرد را پرداخت نمی کند.

سکو

تقریباً مانند سوپر مارکت صندوق ، یک بستر صندوق یک سرویس آنلاین است که خرید و فروش وجوه را به طور معمول با هزینه ای تسهیل می کند.

نمونه کارها

یک نمونه کارها مجموعه ای از سرمایه گذاری ها را توصیف می کند.

گردش مالی نمونه کارها

گردش مالی نمونه کارها میزان تا چه اندازه مدیران صندوق سرمایه گذاری را در یک صندوق در مدت زمان خاص خریداری و فروخته اند.

میانگین هزینه پوند

تأثیر تولید شده از طریق سرمایه گذاری در یک صندوق ، به طور منظم یا مکرر و نه به عنوان مبلغ ، به عنوان میانگین هزینه پوند توصیف می شود. اگر قیمت دارایی کاهش یابد ، پرداخت منظم واحدهای بیشتری را خریداری می کند. اگر قیمت دارایی افزایش یابد ، پرداخت منظم واحدهای کمتری را خریداری می کند. به این ترتیب ، سرمایه گذار معمولی تأثیر بازارهای فرار را بر خلاف سرمایه گذاری مبلغ یکپارچه نرم می کند.

ویژگی

به عنوان سرمایه گذاری در زمین ها و ساختمانهای تجاری یا مسکونی ، سرمایه گذاری در املاک می تواند سهام شرکت های دارایی ، املاک واقعی و توسعه دهندگان املاک را پوشش دهد. بودجه T. Bailey مجاز به سرمایه گذاری مستقیم در املاک نیست اما ممکن است در سهام سرمایه گذاری کند که به عنوان یک کلاس دارایی در معرض دارایی قرار می گیرد ، به عنوان مثال. از طریق اعتماد سرمایه گذاری.

دفترچه

دفترچه صندوق حاوی اطلاعات مفصلی در مورد صندوق است که سرمایه گذار امیدوار است خریداری کند و شامل اطلاعات دقیق در مورد هزینه ها و خطرات است.

بازگشت واقعی

بازده واقعی نرخ بازده سرمایه گذاری پس از در نظر گرفتن تورم است. به عنوان مثال اگر یک سرمایه گذاری 5 ٪ بیش از یک سال بازگردد اما تورم 2 ٪ است ، بازده واقعی 3 ٪ است. صندوق پویا T. Bailey قصد دارد تورم انگلیس را به علاوه 3 ٪ در طی دوره های 5 ساله بازگرداند و بدین ترتیب دارایی ها را به صورت واقعی رشد می دهد.

بازخرید

Redemption فروش واحدها یا سهام را از سرمایه گذار به صندوق در ازای پول نقد توصیف می کند. در وجوهی مانند صندوق های T. Bailey ، یک سرمایه گذار می تواند بخشی یا تمام سرمایه گذاری را در نقطه ارزیابی بعدی وجوه بازخرید و چهار روز کاری بعد از آن نقدی دریافت کند.

طرح یا برنامه پس انداز منظم

یک طرح یا برنامه پس انداز منظم ، سیستم تنظیماتی است که به سرمایه گذار اجازه می دهد مبلغ نقدی ثابت را به صورت ماهانه یا سالانه پس انداز یا سرمایه گذاری کند.

برگشت

بازپرداخت صندوق از دو عنصر اصلی تشکیل شده است - مقدار درآمد حاصل از سرمایه گذاری کمتر هزینه و رشد در ارزش سرمایه سرمایه گذاری. هنگامی که ترکیب می شوند ، این دو نوع بازگشت به کل بازده می شوند.

مشخصات خطر

از مشخصات ریسک برای توصیف توانایی و درک یک سرمایه گذار برای مواجهه با از دست دادن سرمایه یا عدم موفقیت یک سرمایه گذاری در تحقق اهداف مالی استفاده می شود.

رتبه خطر

رتبه بندی ریسک برای ارزیابی احتمال سرمایه گذاری پرخطر طراحی شده است. آنها به سرمایه گذاران کمک می کنند تا چقدر یک صندوق می تواند از نظر ارزش بالا و پایین برود. صندوق های ریسک بالاتر معمولاً نوسانات بالاتری را نشان می دهند.(همچنین به "SRRI" مراجعه کنید).

بخش ها (همچنین به "انجمن سرمایه گذاری (IA)" مراجعه کنید)

بخش ها روشی برای گروه بندی وجوه در مواردی است که دارای اهداف سرمایه گذاری مشابه یا کلاس های سرمایه گذاری هستند. بودجه T. Bailey در بخش های انجمن سرمایه گذاری قرار می گیرد.

طبقه مشترک

هر صندوق می تواند کلاسهای مشترک متفاوتی داشته باشد. این کلاس ها را می توان با عوامل مختلفی تعریف کرد که برخی از آنها درآمد خود را به سرمایه گذاران پرداخت می کنند ، اما برخی دیگر درآمد موجود در صندوق تعیین شده را جمع می کنند. کلاس های اشتراک نیز ممکن است هزینه های مختلف مدیریت سالانه و ارقام در حال انجام داشته باشند.

کوتاه

معمولاً با شرط بندی که ارزش آن در آینده کاهش می یابد ، این عمل برای سودآوری سرمایه گذاری است. این کار با فروش سرمایه گذاری که در حال حاضر متعلق به فروشنده نیست انجام می شود و به طور معمول با استفاده از مشتقات حاصل می شود. این کار به این امید انجام می شود که بعداً می توان آن را با قیمت ارزان تر قبل از تحویل خریداری کرد ، بنابراین به فروشنده اجازه می دهد سود کسب کند.

قیمت گذاری

قیمت گذاری واحد به صندوق اشاره دارد که یک قیمت دارد که برای خریداران و فروشندگان یکسان است. وجوه T. Bailey با قیمت مناسب است. این برعکس "قیمت گذاری دوگانه" است.

شاخص ریسک مصنوعی و پاداش (SRRI) برای طبقه بندی صندوق های سرمایه گذاری در مقیاس 1-7 استفاده می شود. 1 نشان دهنده ریسک پایین تر و 7 نشان دهنده خطر بالاتر است.

بازار سهام ، بورس اوراق بهادار

بورس سهام یک سیستم الکترونیکی است که در آن اوراق بهادار ، اوراق قرضه و سهام تسهیل می شود ، بین خریداران و فروشندگان ، یا کارگزاران و فروشندگان.

سبک/سبک سرمایه گذاری

یک سبک سرمایه گذاری استراتژی یا تئوری اعمال شده برای مدیریت یک نمونه کارها یا صندوق های سرمایه گذاری را توصیف می کند. سرمایه گذاری ارزش نمونه ای از این است ، زیرا استراتژی آن شناسایی شرکت هایی با سهام کم ارزش است.

نسبت هزینه کل (TER)

TER برای توصیف کل هزینه سرمایه گذاری در یک صندوق انتخاب شده ، همانطور که با درصد ارزش سرمایه گذاری بیان شده است. این رقم با یک رقم جامع تر شارژ (OCF) جایگزین شده است.

بازده کل

این ترکیبی از کل درآمد است که هزینه های کمتری دریافت کرده و بازده سرمایه در رابطه با یک سرمایه گذاری است.

بودجه ردیاب

تقریباً مانند وجوه مدیریت منفعلانه ، صندوق های ردیاب از عملکرد یک شاخص مشخص تقلید می کنند. یک صندوق ردیاب مؤلفه های آن شاخص را در اختیار دارد و با کپی کردن الگوی خرید و فروش سهام ، پیشرفت آن را ردیابی می کند.

متولی

متولی یک شخص یا بنگاه است که املاک یا دارایی را به نفع شخص ثالث نگه می دارد و اداره می کند. یک متولی ممکن است برای اهداف متنوعی ، برای یک موسسه خیریه ، برای یک صندوق اعتماد یا برای انواع خاصی از برنامه های بازنشستگی یا حقوق بازنشستگی منصوب شود.

ucits

شرکتهای سرمایه گذاری جمعی در اوراق بهادار قابل انتقال (UCITS) یک چارچوب نظارتی کمیسیون اروپا است که یک رژیم هماهنگ در سراسر اروپا برای مدیریت و فروش وجوه باز که در دسترس عموم قرار دارد ، ایجاد می کند ، ضمن اینکه شامل برخی از مکانیسم های محافظت از سرمایه گذار است.

همه شرکت های انگلستان

یک بخش IA حاوی وجوهی است که حداقل 80 ٪ از دارایی های خود را در سهام انگلیس سرمایه گذاری می کند که هدف اصلی دستیابی به رشد سرمایه را دارند. صندوق سهام سرمایه گذاری T. Bailey با مسئولیت پذیری در این بخش قرار دارد.

واحد سهمی از صندوق سرمایه گذاری است. این سهم متناسب از حقوق بازده سرمایه گذاری است که توسط یک واحد اعتماد به دست می آید.

واحد اعتماد

اعتماد واحد آزاد یک صندوق سرمایه گذاری مجاز است که در همان ساختار حقوقی به عنوان یک اعتماد ایجاد شده است.

ارزش

ارزیابی یک صندوق فرایندی برای بررسی ارزش کلی دارایی ها و بدهی های آن است.

نقطه ارزیابی

نقطه ارزیابی زمان خاصی در روز کاری است که ارزیابی صندوق در آن انجام می شود و در نتیجه قیمتی که برای اجرای خریدها و فروش استفاده می شود. نقطه ارزیابی صندوق های T. Bailey ظهر هر روز کار است.

نوسان

نوسانات حرکات یک دارایی را به مرور و پایین اندازه گیری می کند. یک صندوق بی ثبات تر از یک صندوق کمتری خطرناک تر به نظر می رسد اگرچه ممکن است بازده با گذشت زمان بیشتر باشد.(به "SRRI" مراجعه کنید).

بسته بندی

بسته بندی اصطلاحی است که معمولاً برای توصیف یک وسیله نقلیه کارآمد مالیات استفاده می شود ، به عنوان مثال یک برنامه بازنشستگی یا یک ISA ، که در آن می توان سرمایه گذاری و دارایی های صندوق را برگزار کرد.

XD (سود سهام سابق)

در پایان یک دوره حسابداری ، درآمد در یک کلاس واحد درآمد با درآمد از قیمت خارج می شود و برای پرداخت درآمد به سرمایه گذاران استفاده می شود. وقتی این اتفاق بیفتد ، قیمت کاهش می یابد و قیمت آن XD تا زمانی که درآمد پرداخت می شود ، برچسب می زند.(به "عملکرد تاریخی" مراجعه کنید).

بازده

بازده مقدار درآمد محاسبه شده است که به عنوان درصدی از ارزش سرمایه گذاری بیان شده است. این از طریق مقایسه درآمد از سرمایه گذاری های مختلف تخمین زده می شود و بسته به نوع دارایی یا صندوق می تواند به روش های مختلفی محاسبه شود.

T. Bailey Asset Management Ltd Toll Bar House ، Landmere Lane Edwalton ، Nottingham NG12 4DG

ثبت شده در انگلستان و ولز ، شماره: 3720372 Toll Bar House ، Landmere Lane Edwalton ، Nottingham NG12 4DG مجاز و تنظیم شده توسط سازمان رفتار مالی.

شماره ثبت نام: 190291

ما از کوکی ها استفاده می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بهترین تجربه را در وب سایت خود به شما ارائه می دهیم. اگر به استفاده از این سایت ادامه دهید ، فرض خواهیم کرد که از آن راضی هستید. خوب

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:43