شمعدان - استراتژی های تجارت فارکس

ساخت وبلاگ

نمودارهای شمعدانی رایج ترین انواع نمودار است که توسط بازرگانان خرده فروشی و سرمایه گذاران استفاده می شود. بسیاری از نمودارهای دیگر مانند نمودارهای خط ، نمودارهای نوار و غیره وجود دارد ، اما آنها داستان عملکرد قیمت گذشته مانند الگوهای شاخص شمعدانی را نمی گویند. هنگامی که معاملات فعال صرفاً بر اساس تجزیه و تحلیل فنی انجام می شود ، پیش بینی عملکرد قیمت آینده ریشه در نحوه رفتار قیمت در گذشته دارد.

تجزیه و تحلیل شمعدان یک شکل بسیار مفید از تجزیه و تحلیل فنی است. تقریباً در زمان های بی ثبات کار می کند ، اما در زمان های کمتری نیز به اندازه کافی عمل می کند. در کل ، شمعدان ها ، و همچنین تجارت شمعدان ، نسبتاً خوب در انزوا یا در صورت ترکیب با یک یا دو شاخص دیگر کار می کنند.

شمعدان ها نمایانگر نوسانات قیمت برای یک دوره زمانی خاص هستند. مدت زمان ممکن است به اندازه یک دقیقه یا به اندازه یک هفته یا ماه باشد. بدنه شمعدان تفاوت قیمت بین دهانه و زمان بسته شدن است. دو خط عمودی از هر طرف ، که به آن سایه یا فتیله گفته می شود ، بالاترین و کمترین نقطه قیمت را برای آن دوره از زمان نشان می دهد.

شمعدان سبز موجود در تصویر زیر یک شمعدان صعودی است که در آن نقطه بسته شدن بالاتر از باز است. شمعدان قرمز یک شمعدان نزولی است و نشان می دهد که قیمت بسته شدن از باز شدن پایین تر است. رنگ های بدن بی ربط است ، می توانید آنها را به ترجیح شخصی خود تنظیم کنید.

در معاملات شمعدان ، یک شمع سبز صعودی است و یک شمع قرمز نزولی است.

اکنون که ما توضیح داده ایم که یک شمعدان چیست ، بگذارید شکل های مختلفی را که یک شمعدان می تواند بگیرد ، ببینیم.

معاملات شمعدان: الگوهای نمودار محبوب

معامله گران تجزیه و تحلیل فنی را برای ایجاد ایده ها و استراتژی هایی برای اجرای معاملات آینده انجام می دهند. سازندهای شمعدان ابزاری بسیار مفید برای نشان دادن امکانات ورودی ها و خروج ها هستند. شکل آنها به وضوح به شما نشان می دهد که با قیمت چه می گذرد. بیایید نگاهی به برخی از محبوب ترین و آسان ترین الگوهای در تجارت شمعدان بیندازیم.

DOJIS: در یک Doji ، Price پس از معامله در هر دو طرف ، تقریباً در همان سطح باز می شود و بسته می شود. خریداران و فروشندگان هر دو در فشار دادن قیمت بالاتر و پایین تر هستند ، اما در نهایت ، قیمت در نقطه شروع به پایان می رسد. این بدان معنی است که نیروها از هر دو جهت یکسان هستند. پس از صعود در جایی که خریداران دست بالایی داشتند ، یک Doji نشان می دهد که فروشندگان دوباره به کار خود باز می گردند. این بدان معناست که وارونگی یا حداقل یک بازپرداخت در حال انجام است. برعکس در مورد روند نزولی اعمال می شود.

سمت چپ - یک شمعدان معمولی Doji راست - وارونگی که توسط شمعدان Doji نشان داده شده است.

پین ها/پین های معکوس: در یک شمعدان پین ، قیمت زیر سطح باز است و تا زمان نزدیک شدن در همان سطح به پایان می رسد. این بدان معنی است که خریداران با محکومیت فروشندگان مطابقت دارند. در روند نزولی این بدان معنی است که خرس ها بخار را از دست می دهند ، بنابراین ممکن است معکوس صورت گیرد. در یک صعود ، یک پین نشان می دهد که فروشندگان با فشار پایین آمدن قیمت ، اما از طرف خریداران بیشتر بودند. این تأیید ادامه روند است و طولانی مدت شانس بسیار بهتری نسبت به شورت دارد.

pin reversal.png

در یک رکود ، شمعدان پین معمولاً نشان دهنده وارونگی است.

در یک صعود ، شمعدان های پین معمولاً حاکی از ادامه روند است.

پین های معکوس همان پین هستند اما در جهت مخالف عمل می کنند. شمع باز می شود ، گاوها یک حرکت دارند و سپس خرس ها هزینه می کنند تا قیمت را به سطح افتتاح برگردانند. در یک صعود ، این بدان معنی است که روند نزولی در حال شروع است - در یک روند نزولی ، یک پین معکوس نشانگر ادامه روند است.

inv pin reversal.png

در یک صعود ، شمعدان های پین معکوس معمولاً نشانگر آغاز روند نزولی است.

چکش/چکش معکوس: در تجارت شمعدان ، چکش ها اساساً همان پین ها و پین های معکوس هستند اما با حرکت قوی تر. در یک چکش رو به پایین ، قبل از بسته شدن بالاتر از سطح باز ، قیمت باز می شود و معاملات زیر را انجام می دهد. این بدان معنی است که خریداران بیش از فروشندگان مطابقت داشتند.

اندازه سایه ممکن است متفاوت باشد. برخی معتقدند که باید حداقل دو برابر اندازه بدن باشد ، اما یک چیز مطمئناً است. هرچه سایه/فتیله بزرگتر باشد ، وارونگی بزرگتر و قوی تر است. این در مورد پین ها نیز صادق است. در صعود ، چکش نشانه ای از ادامه روند است. چکش های معکوس برعکس ، همان پین های معکوس هستند. آنها حاکی از تغییر روند در روند صعودی و ادامه روند در روند نزولی هستند.

چکش ها نشان می دهند که وارونگی روند وجود دارد.

rev hammer.png

چکش معکوس در یک صعود نشانگر وارونگی روند است.

ستاره صبح/عصر: ستارگان صبح و ستاره های عصر فقط می توانند به معنای یک چیز در معاملات شمعدان باشند - وارونگی. تشکیل ستاره صبحگاهی شامل سه شمع ، یک شمع نزولی ، یک شمع خنثی و یک شمع صعودی است. شکل گیری به این معنی است که قیمت افزایش می یابد ، از این رو نام "ستاره صبح". ستاره های عصرانه از یک شمع صعودی ، یک قارچ بی نظیر و یک شمع نزولی تشکیل شده اند. آنها نشان می دهند که سقوط قیمت در آینده است. بین سه شمع ، قرار است شکاف هایی وجود داشته باشد که فقط در نمودارهای روزانه یا هفتگی اتفاق می افتد ، اما همیشه اینگونه نیست.

moing evening star.png

ستارگان عصر و صبح همیشه حاکی از وارونگی هستند.

Engulfing Bearish/Bushish: Engulfing نزولی یک شمع خرس بسیار بزرگتر از شمع گاو نر قبلی است. شمع جدید بدنه شمع قبلی را درگیر می کند. در این شکل گیری ، این روند مهم نیست زیرا نشانگر سقوط بدون در نظر گرفتن روند است. برعکس برای شمع مشروبات الکلی صعودی.

engulfing bearish.png

معکوس Engulfing Bearish - Falls هر شمع Engulfing نزولی را دنبال کنید.

bull egulf.png

معکوس و ادامه تعامل صخره ای - شکل گیری مشروبات الکلی صعودی با افزایش قیمت دنبال می شود.

درباره نویسنده

Skerdian Meta // تحلیلگر اصلی تحلیلگر Skerdian Meta Lead. Skerdian یک معامله گر حرفه ای فارکس و یک تحلیلگر بازار است. وی در 11 سال گذشته به طور جدی درگیر تجزیه و تحلیل بازار بوده است. قبل از تبدیل شدن به تحلیلگر رئیس ما ، Skerdian به عنوان معامله گر و تحلیلگر بازار در شعبه محلی ساکسو بانک ، Aksioner خدمت کرد. Skerdian تخصص در آزمایش مدل های در حال توسعه و معاملات دستی. Skerdian دارای مدرک کارشناسی ارشد در امور مالی و سرمایه گذاری است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 26 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:55