اختلاف قرارداد

ساخت وبلاگ

اختلاف قرارداد هنگامی اتفاق می افتد که یک یا چند طرف در مورد شرایط ، تعاریف و شرایط موجود در آن مخالف باشند. در چنین حالتی ، این قرارداد ممکن است در دادگاه مورد اعتراض قرار گیرد.

هنگامی که اطلاعات یا مالکیت معنوی در برابر تعهدات قرارداد به اشتراک گذاشته شده است ، بین طرفین در توافق نامه محرمانه بودن یا توافق نامه عدم توافق ایجاد می شود.

اگرچه قراردادها اغلب مورد مذاکره قرار می گیرند ، اما مردم همیشه چشم به چشم نمی بینند. هنگامی که نقض قرارداد وجود دارد ، یا یک یا هر دو طرف در مورد شرایط یا تعاریف موجود در قرارداد مخالف هستند ، یک اختلاف قرارداد ایجاد می شود.

در اینجا مقاله ای در مورد تعریف قانونی اختلاف قرارداد آورده شده است.

چه کسی می تواند با یک قرارداد اختلاف نظر داشته باشد؟

هر یک از طرفین درگیر می تواند یک قرارداد را مورد اختلاف قرار دهد ، اما به طور کلی هنگامی اتفاق می افتد که یکی از طرفین دیگری را به نقض قرارداد متهم کند.

با توجه به این نقض ، یک طرف ادعا می کند که یک یا چند طرف شرایط توافق خود را برآورده نکرده اند و یا شرایط قبلی توافق شده را نقض کرده اند.

همه طرفین می توانند در نتیجه نقض قرارداد از یکدیگر برای خسارت شکایت کنند. در صورت محرمانه بودن و نقض توافق نامه غیرقانونی ، یک طرف ممکن است از دیگری به دلیل استفاده از مالکیت معنوی یا سرقت ایده ها برای منافع شخصی شکایت کند.

این غیر معمول نیست که یک طرف با یک قرارداد مخالفت کند و توسط طرف متهم مقابله شود. به عنوان مثال ، آنها ممکن است ادعا کنند که محدودیت هایی در شرایط تحت قرارداد اولیه وجود ندارد ، که اقدامات آنها را قانونی و عادلانه می کند.

در نهایت ، اگر میانجیگری نتواند از طریق وکیل به طور دوستانه اتفاق بیفتد ، اختلاف قرارداد ممکن است به دادگاه برود.

در اینجا مقاله ای در مورد آنچه که یک قرارداد حقوقی است ، آورده شده است.

استیسی D.

برایان ب.

Ryenne S.

مایکل م.

چگونه یک قرارداد را مورد اختلاف قرار می دهید؟

اگر می خواهید یک قرارداد امضا شده را مورد اختلاف قرار دهید ، می توانید نامه خاتمه را به صادرکننده قرارداد ارسال کنید.

در اکثر قراردادهای تجاری ، توافق نامه خاتمه قرارداد الزامات لغو را تشریح می کند. این ممکن است شامل هزینه پولی یا سایر موارد ، مانند حذف کلیه منابع به یک تجارت برای جلوگیری از هرگونه وابستگی آینده باشد.

اگر به طور عمدی یک قرارداد را نقض کنید ، می توانید تحت شرایط و ضوابط قرارداد با مجازات ها روبرو شوید. اینها با قرارداد متفاوت هستند و توصیه نمی شود بدون مشورت اول با وکیل ، به طور عمدی توافق نامه امضا شده را نقض کنید.

کار با وکیل که قانون قرارداد را به خوبی می شناسد می تواند شما را از انجام هرگونه اشتباه بزرگ که منجر به خسارات مالی عمده یا حتی مجازات های قانونی می شود ، جلوگیری کند.

اگر در حال توافق نامه عدم رقابت هستید ، باید نشان دهید که دیگر نیازی به اجرای چنین توافق نامه ای نیست یا ثابت می کنید که نقض قرارداد صورت گرفته است. همچنین ممکن است استدلال کنید که شرایط یک قرارداد برای مدت زمان نسبتاً خوبی تعیین نشده است.

به یاد داشته باشید که هر قرارداد محدودیت هایی را برای رعایت طرف های خود تعیین می کند. اگر احساس می کنید که این شرایط به نوعی بر عملکرد مشاغل شما تأثیر منفی می گذارد ، ممکن است از آن دفاع برای توجیه اختلاف قرارداد استفاده کنید.

در اینجا مقاله ای وجود دارد که می تواند به شما در یافتن نقاط ضعف در یک توافق نامه غیرقانونی کمک کند.

ContractsCounsel Contract Dispute Image

تصویر از طریق Pexels توسط کارولینا Grabowska

انواع اختلافات قرارداد

شایع ترین اختلافات قرارداد ناشی از نقض قرارداد است. دو نوع نقض قرارداد برای دانستن وجود دارد.

  • نقض مواد: این یک نقض کامل است ، به این معنی که بقیه قرارداد باطل است. همچنین به عنوان یک نقض کامل شناخته می شود ، نقض مادی قرارداد به این معنی است که طرفین آسیب دیده دیگر نیازی به انجام تعهدات خود ندارند و ممکن است تصمیم بگیرند از طرف نقض یا طرفین برای خسارت شکایت کنند.
  • نقض جزئی: نقض جزئی قرارداد ، شرایط و ضوابط توافق نامه را به طور کامل باطل نمی کند. به عنوان مثال ، در یک توافق نامه اطلاعاتی محرمانه ، یک نقض جزئی ممکن است منجر به خسارت هایی شود که یک طرف می تواند برای جبران خسارت شکایت کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که حزب نقض دیگر نباید از تعهدات توافق شده خود حمایت کند.

با در نظر گرفتن اهداف و پیامدهای اقدامات ، تفاوت بین نقض مادی و جزئی آسان است. به عنوان مثال ، فرض کنید اقدامات شخص یا شرکت اهداف توافق را به طور کامل تغییر می دهد. سپس ، یک نقض مادی احتمالاً مقصر است.

اگر یک هدف حاصل شود ، اما این کار با روشی توافق شده یا تحت تعقیب دروغین انجام نمی شود ، یک نقض جزئی رخ داده است.

چندین نوع دیگر از اختلافات مشترک قرارداد وجود دارد که ممکن است با آنها روبرو شوید.

1. اختلاف توافق نامه عدم افشای

یک توافقنامه عدم افشای (NDA) ، همچنین به عنوان یک توافق نامه افشای محرمانه (CDA) شناخته می شود ، از اطلاعات حساس یک فرد یا مشاغل از دانش عمومی یا استفاده شخصی محافظت می کند.

به عنوان مثال ، شرکتی که با یک مشاور همکاری می کند ممکن است آنها را برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن فناوری یا روشهای ثبت شده خود با دیگران امضا کند.

در صورتی که صادرکننده قرارداد متهم به اشتراک ، نشت یا سرقت اطلاعات باشد ، اختلاف قرارداد می تواند ایجاد شود.

2. اختلاف قرارداد مصرف کننده

هنگامی که مصرف کنندگان محصولی را با ضمانت خریداری می کنند ، انتظار دارند کالای عاری از خطرات یا نقص ها را به فروش برسانند.

فرض کنید یک شرکت محصولی را با ضمانتی به فروش می رساند که ضمانت مذکور را نقض می کند. مصرف کننده ممکن است از این شرکت به دلیل نقض قرارداد شکایت کند.

اگرچه نیازی به امضای ندارد ، ضمانت محصول یک قرارداد بین فروشنده/تولید کننده و مصرف کننده است. اگر محصولی به مصرف کننده آسیب برساند یا مطابق با استانداردهای وعده داده شده و تبلیغ شده آن کار نکند ، مصرف کنندگان ممکن است از خسارت شکایت کنند.

3. مشارکت مشارکت

شرکت های مدرن به مشارکت با سایر مشاغل متکی هستند. هنگامی که یک شرکت احساس می کند شریک زندگی خود الزامات خود را برآورده نکرده است یا در غیر این صورت توافق نامه مشارکت را نقض کرده است ، ممکن است از خسارت شکایت کند.

با این حال ، یک مشارکت باید در شرایط و ضوابط خود اهداف ، انتظارات و الزامات روشنی داشته باشد. در غیر این صورت ، اثبات این که یک نقض قانونی رخ داده است برای یک شرکت دشوار است.

به همین دلیل اهداف قابل اندازه گیری همیشه در توافق های شرکت سودمند هستند. این دلیل دیگری است که جبران خسارت پولی یا معاملات داده محور بسیار متداول است. در صورت استفاده از ارقام کمی به عنوان بخشی از توافق آنها ، برای همه طرفین پاسخگو است.

4. فروش اختلاف کالاها

فروش قراردادهای کالا بین تأمین کنندگان و بازرگانان به دلیل ماهیت باز و شرایط مبهم ، مستعد اختلافات هستند.

در یک قرارداد فروش کالا ، بازرگان اعتماد دارد که تأمین کننده کالاهایی را به مشتریان خود ارائه می دهد. در نتیجه ، اختلافات در مورد عدم ارائه محصولات به عنوان تبلیغ شده یا حتی ارسال آنها بین بازرگانان عمده فروشی و تأمین کنندگان آنها بسیار رایج است.

اگر محصولی به موقع نرسد ، هرگز حمل نمی شود ، یا به طور قابل توجهی همانطور که شرح داده نمی شود (SNAD) نیست. یک بازرگان ممکن است از تأمین کننده برای نقض قرارداد شکایت کند.

در اینجا مقاله ای برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اشتباهات مدنی و آنچه ممکن است به عنوان نقض قرارداد شما باشد ، آورده شده است.

چه عواملی باعث اختلاف قرارداد می شود؟

هرگونه نقض مظنون یا احتمالی قرارداد می تواند منجر به اختلاف شود. تنها چیزی که لازم است یک طرف برای این باور باشد که طرف مقابل توافق را برای ایجاد اختلاف خراب کرده است.

هیچ دستورالعمل قانونی تعیین نمی کند که شخص می تواند یا نمی تواند اختلاف نظر داشته باشد. با این حال ، برای اثبات پرونده خود ، حزب متهم باید استدلال صحیح و هرگونه مدرکی مبنی بر نقض توافق خود داشته باشد.

3 راه حل اختلاف قرارداد

سه روش وجود دارد که طرفین ممکن است در مورد حل و فصل اختلافات پیش بروند. اینها هستند:

  • مجدداً با یک واسطه ، یعنی وکیل ، و تجدید نظر در قرارداد.
  • موافقت متقابل برای خاتمه قرارداد.
  • شکایت از خسارت و جبران خسارت در دادگاه.

فرض کنید احزاب حتی از طریق وکلای خود حاضر به مذاکره هستند. در این حالت ، شما ممکن است بتوانید اختلافات قرارداد را بدون نیاز به مراجعه به دادگاه حل کنید.

چگونه از اختلاف قرارداد جلوگیری می کنید؟

ساده ترین راه برای جلوگیری از مشاجره قرارداد استفاده از وکیل قرارداد برای ترسیم کلیه توافق نامه ها قبل از امضای است.

قراردادهای حقوقی صوتی انتظارات ، الزامات و شرایط واضح را برای همه طرفین تعیین می کند.

مذاکره در مورد قراردادهای قبل از امضای نیز روش خوبی برای جلوگیری از اختلافات است. اگر همه طرفین احساس کنند که معامله ای عادلانه و عادلانه دریافت می کنند ، بعداً احتمال کمبود قرارداد را دارند.

متأسفانه ، اختلافات همیشه قابل پیشگیری نیستند. با این حال ، ارتباطات باز ، تمایل به مذاکره و سازش و بندهای خاتمه روشن در همه توافق نامه ها می تواند از اختلافات طولانی جلوگیری کند.

برای دریافت پیشنهادات هزینه مسطح از وکلا برای پروژه خود ، یک پروژه را در بازار ContractScounsel ارسال کنید. همه وکلا توسط تیم ما مورد بررسی قرار گرفته اند و توسط مشتریان ما مورد بررسی قرار گرفته اند تا شما قبل از استخدام کاوش کنید.

با برخی از وکلا اختلاف قرارداد ما ملاقات کنید

Ryenne S.

نام من Ryenne Shaw است و من به صاحبان مشاغل کمک می کنم تا مشاغل ایجاد کنند که به جای بدهی ها به عنوان دارایی فعالیت می کنند ، با گذشت زمان ارزش را افزایش می دهند و ثروت ایجاد می کنند. حوزه های تخصصی من شامل تشکیل شرکت ها و ساختار تجاری ، قانون قرارداد ، قانون اشتغال/کار ، ریسک تجاری و انطباق و مالکیت معنوی است. من همچنین به عنوان مشاور عمومی در خارج از مشاغل مختلف در صنایع مختلف در سطح کشور خدمت می کنم. من بیشتر فعالیتهای حقوقی اولیه خود را صرف کمک به C. E. O. S ، مشاوره عمومی و مشاوره حقوقی داخلی هر دو شرکت بزرگ و کوچک برای به حداقل رساندن مسئولیت ، محافظت از دارایی های تجاری و به حداکثر رساندن سود کردم. در حالی که با بسیاری از این نهادها کار می کردم ، فهمیدم که اشخاص کوچکتر اغلب تحت تأثیر قرار نمی گیرند. من دیدم که صاحبان مشاغل کوچکتر از همان سطح حمایت قانونی شرکت های بزرگتر که به رشد و پایداری اعتماد دارند ، دریافت نمی کنند. من می دانستم که این یک عامل اصلی در سقف است که بیشتر مشاغل کوچک قبل از آنکه حتی سطح پتانسیل های خود را خراشیده باشند ، به آن برخورد کردند. و من در آن لحظه می دانستم که همه این عدم دانش و پشتیبانی باعث ایجاد شکاف ثروت عظیم می شود. پس از گذشت بیش از ده سال تجربه حقوقی ، من موسسه حقوقی خود را برای تأمین حمایت قانونی از صاحبان مشاغل متوسط و متوسط شروع کردم و کارآفرینان نیاز به رشد و محافظت از مارک ها ، مشاغل و دارایی های خود دارند. من اشتیاق به کمک به مشاغل کوچک و متوسط دارم و استارتاپ ها با استفاده از همان استراتژی های حقوقی که شرکت های بزرگ سالها برای ایجاد ثروت واقعی استفاده کرده اند ، به دارایی های ثروت تبدیل می شوند. من از ارتباط با مشتری هایم ، یادگیری در مورد دیدگاه های آنها و شناسایی راه های محافظت و به حداکثر رساندن دسترسی ، ارزش و تأثیر مشاغل خود لذت می برم. من یک نویسنده حقوقی قوی با تجربه دادرسی گسترده ، از جمله فدرال و ایالتی (و اداری) هستم که عنصر دیگری را برای هر قراردادی که آماده می کنم و مشاوره و ارزش کلی ارائه می دهد ، به ارمغان می آورد. برخی از پروژه های اخیر من عبارتند از: - مذاکره و تهیه تدوین توافق نامه های اجاره نامه تجاری - تهیه توافق نامه های صدور مجوز از علائم تجاری - تهیه سفیر و توافق نامه های تأثیرگذار - تهیه توافق نامه های همکاری - تهیه توافق نامه های خدمات ارائه دهنده خدمات ، مربیان و مشاوران - تهیه توافق نامه های کارشناسیشرایط خدمات و سیاست های حفظ حریم خصوصی - تهیه سیاست ها و رویه ها برای مشاغل در صنایع بسیار تنظیم شده - تهیه کتابچه راهنمای کارمندان ، کتابچه های استاندارد و رویه های استاندارد (SOPS) ،

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:01