اصول نمودار شمعدان

ساخت وبلاگ

نمودارهای شمعدانی نمودارهایی هستند که توسط معامله گران برای تلاش و تعیین حرکات بالقوه قیمت بر اساس الگوهای تاریخی استفاده می شود. یک معامله گر برنج ژاپنی توسط بسیاری به عنوان پدرخوانده تجزیه و تحلیل فنی و نمودارهای شمعدانی در نظر گرفته می شود. وی در کتاب خود با عنوان "چشمه خدا" در سال 1755 ، فهمید که قیمت برنج ارتباط زیادی با احساسات و روانشناسی معامله گران دارد و بنابراین او از آن برای تهیه نمودارهای شمعدانی استفاده کرد. از آن زمان ، همان اصول نمودار شمعدان ژاپنی به یکی از محبوب ترین سبک های نمودار که برای تعیین حرکت قیمت استفاده می شود ، جایگزین یک خط ، نوار و شکل اشاره شده است. اگرچه می توانید از شمعدان برای پیش بینی ادامه قیمت استفاده کنید ، اما بیشتر پیش بینی معکوس قیمت بالقوه است.

نحوه خواندن نمودارهای شمعدانی

قبل از اینکه به انواع مختلفی از تجزیه و تحلیل نمودار شمعدانی بپردازیم ، ابتدا باید نحوه خواندن آنها را پوشش دهیم. خواندن بسیار ساده است ، اول ، معامله گر نمودار ایجاد می کند که به یک بازه زمانی مشخص برای حرکت قیمت یک امنیت نگاه می کند. پس از داشتن این بازه زمانی ، نمودار با شمعدان جمع می شود و هر شمعدان چیزی متفاوت را نشان می دهد. پایین بدنه نمودار نشان دهنده قیمت باز در طول بازه زمانی انتخابی است و این بسته به عملکرد قیمت پس از باز ، قرمز یا سبز خواهد شد. قرمز به معنای کاهش قیمت است ، سبز به معنای بالا رفتن است. شمع در بالای بدنه شمعدان نشان دهنده بالاترین قیمت امنیتی است که در زندگی نمودار شمعدان به دست آمده است. با گذشت زمان با شمع های جدید ، هرکدام که قیمت امنیت را نشان می دهد ، معامله گر این است که جهت این شمع ها را دنبال کند تا تعیین کند که قیمت آن به کجا می رسد.

محبوب ترین الگوهای نمودار شمعدان چیست؟

الگوهای شمعدانی زیادی در دسترس است. شما می توانید در مورد برنامه تجارت نمودار شمعدان خود را درج کنید ، اما به خاطر سادگی ، ما فقط روی محبوب ترین آنها تمرکز خواهیم کرد. آنهایی که دیری هستند ، درگیر ، مشروبات الکلی صعودی و مشروبات الکلی هستند

الگوهای شمعدانی Doji

الگوهای Doji شاید ساده ترین الگوهای برای تشخیص باشد زیرا هر دو شمعدان های باز و بسته شدن بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. این عمل باعث می شود شمع ها بسیار شبیه به یک علامت به علاوه باشند. به دلیل نزدیک بودن شمع های باز و نزدیک ، این نشانگر پایان الگوی خرید یا الگوی فروش است. یک Doji نشان می دهد که آخرین حرکت نمودار به پایان رسیده است و الگوی اکنون خنثی است.

الگوی شمعدانی درگیر

الگوی Engulfing یکی از الگوهای مهم است که هنگام نگاه به نمودارهای شمعدانی خواهید دید. یک الگوی درگیر هنگامی اتفاق می افتد که جدیدترین شمع به طور کامل شمع را قبل از آن درگیر کند ، بنابراین نشان می دهد که خریداران بر فروشندگان مسلط شده اند ، یا فروشندگان بر خریداران تسلط داشته اند.

الگوی مشروبات الکلی

همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، یک الگوی مشهور صعودی الگویی است که نشانگر حرکت صعودی یک امنیت است. در این سناریوی نمودار ، جدیدترین شمع ، مورد قبلی را به طور کامل درگیر می کند و هر دو فتیله قبلی توسط این مورد جدید پوشانده شده است. این اقدام نشان می دهد که خریداران بر فروشندگان تسلط داشته اند و یک حرکت صعودی در قیمت را پیشنهاد می کنند. این الگوهای همچنین ممکن است نزدیک به پایان دوره ادغام دیده شود.

خطوط مشروبات الکلی

الگوی مشروبات الکلی

اکنون که می دانید الگوی مشروبات الکلی صعودی چیست ، احتمالاً می توانید الگوی مشروبات الکلی نزولی را استنباط کنید. اگر حدس زده اید که یک الگوی درگیر نزولی نشانگر حرکت نزولی یک امنیت است ، درست خواهید بود. یک الگوی مشروبات الکلی نزولی در بالای بازار رخ می دهد و نشانگر حرکت به پایین است. این بدان معناست که فروشندگان بر خریداران غلبه کرده و بازار خرس را شناسایی می کنند.

خطوط مشروبات الکلی

چه زمانی از نمودارهای شمعدانی استفاده کنید

در حالی که نمودارهای شمعدانی ابزاری عالی برای تصمیم گیری کوتاه مدت است ، همیشه توصیه می شود که از مطالعات دیگر به همراه نمودارهای شمعدانی استفاده کنید. این که آیا این یک تجزیه و تحلیل فیبر خط روند یا نوع دیگری از تجزیه و تحلیل فنی است ، بیشتر از همه مبهم تر است. به یاد داشته باشید که یک نمودار شمعدانی یک کمک بصری است. این یک پایان نیست که همه نوع تجزیه و تحلیل باشد ، آنها بهترین استفاده در یک بازه زمانی کوچک است که در آن فقط یک روز یا کمتر در نظر می گیرید.

کیت سرمایه گذار فلزات رایگان خود را دریافت کنید!

در این کیت پیدا خواهید کرد:

  • مروری بر نحوه عملکرد آینده و گزینه ها
  • چشم انداز اساسی دقیق در مورد طلا ، نقره ، پلاتین و پالادیوم
  • تجزیه و تحلیل الگوی نمودار فنی عمیق در نقره و طلا
  • اخبار جامع اساسی که بر بازار فلزات تأثیر می گذارد
  • استراتژی های معاملاتی عملی که هم اکنون قابل اجرا هستند!

معاملات آتی شامل خطر قابل توجهی از دست دادن است و برای همه سرمایه گذاران مناسب نیست. عملکرد گذشته نشانگر نتایج آینده نیست.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:21