چگونه بدون خوش شانس بودن ثروتمند شویم - Ravikant نیروی دریایی

ساخت وبلاگ

در روزهای قدیم ، دستمزد حقوق و دستمزد معامله واقعی بود. اما ظهور علم و فناوری ابزارهای بهتری برای کسب درآمد حتی در خواب به ارمغان آورده است. در حالی که ثروت با طرز فکر شروع می شود ، شما باید آماده باشید تا برای دستیابی به بهترین ها ، کار و نظم و انضباط دیگری انجام دهید.

در این مقاله ، ما 29 بینش از "ثروتمند بودن" را برجسته خواهیم کرد که شما باید برای ایجاد ثروت برای خود ، از آن استفاده کنید.

این مجموعه توصیه ها از Naval Ravikant ، مدیرعامل و بنیانگذار Angellist است که به عنوان مدیرعامل فیلسوف مشهور است.

1. به دنبال ثروت باشید ، نه پول یا وضعیت. ثروت دارای دارایی است که هنگام خواب درآمد کسب می کند. پول نحوه انتقال زمان و ثروت است. وضعیت جایگاه شما در سلسله مراتب اجتماعی است.

تفاوت بین یک مرد ثروتمند و یک مرد فقیر حالات ذهن آنهاست. از این رو ، ثروتمندان ممکن است فقیر باشند و فقیر ممکن است ثروتمند باشند. به عنوان مثال ، یک خانواده سه نفری که یک تکه کیک را به اشتراک می گذارند ممکن است ثروتمندتر از دیگری باشد که پناهگاه آن یک دوبلکس راحت است و هنوز هم برای داشتن یک جشن عالی.

لحظه ای که می توانید تفاوت بین ثروت و پول را بیان کنید ، به یک فرصت تغییر زندگی رسیده اید و باید بر این اساس از آن استفاده کنید. به عنوان مثال ، داشتن پول در بانک منجر به دیدگاه یا عشق دیگران نمی شود که به شما در کسب درآمد بهتر کمک می کند. به عنوان جوانان ، ما پول زیادی نداریم اما ما با اشتیاق ، دید شخصی و پتانسیل برای ماندن در برابر این کار رانده شدیم. این سکه های ثروت توانایی کسب یک زندگی مناسب را به همراه می آورد.

2. درک کنید که ایجاد ثروت اخلاقی امکان پذیر است. اگر مخفیانه ثروت را تحقیر کنید ، شما را از بین می برد.

این بیانیه نمی تواند دور از اسطوره باشد که "پول ریشه همه شر است." درونی این عبارت رقیق شده کتاب مقدس نشان می دهد که برخی از مردم در واقع از ثروت تحقیر می کنند و خود ذهنیت خود محدود کننده است. چند وقت پیش ، من با یک بازنشسته مکالمه کردم که دلایل این امر را برجسته کرد که هرگز برای اصلاح برداشت های شما در مورد ثروت خیلی دیر نخواهد شد. آیا من ذکر کردم که او فقط فروشنده آثار هنری بود؟او هرگز تعداد زیادی از مراجعان نداشت.

در بیشتر بخش های زندگی خود ، او نام ثروتمندان را چندین نام می نامد اما بعداً فهمید که شرایط وی فقط شانس ثروتمند شدن او را کم کرده است زیرا هرگز با این افراد ارتباط نخواهد داشت. اما هنگامی که او فهمید که تحقیر سبک زندگی گرانقیمت کسی ریشه واقعی شر او است ، او شروع به کسب بهتر از کارهای هنری خود کرد زیرا ثروتمندان همیشه از او می خریدند.

3. نادیده گرفتن افرادی که بازی های وضعیتی دارند. آنها با حمله به افرادی که بازی های ایجاد ثروت را انجام می دهند ، وضعیت کسب می کنند.

هر وقت به اطراف نگاه می کنم و می بینم که مردم بازی های وضعیتی را انجام می دهند ، من را انزجار می کند - این در سیاست ، مد ، ورزش ، رسانه های اجتماعی و درآمد البته است. آیا تاکنون سعی کرده اید با کاهش وضعیت اجتماعی خود در رابطه با دیگران ، وضعیت و تأثیر خود را به دست آورید؟شما همچنین بازی وضعیت را انجام می دهید.

بنابراین ، شما واقعاً می خواهید با دستیابی به لوازم جانبی بیشتر از پارکر ، برتری خود را نشان دهید و مطمئناً می دانید که نمی توانید ادامه دهید؟اگر در عوض آموزش و کارگاه های آموزشی را بدون دریافت پول ادامه می دهید ، تفاوت چندانی با افراد در بخش شغلی که بازی های وضعیتی را انجام می دهند ، تفاوت چندانی ندارید. دلیل این امر این است که شما از نظر مالی بهتر از یک هیپستر نیستید که نمی تواند از کیسه ها و کفش های طراح خودداری کند.

به من اعتماد کن؛شما نمی خواهید این شخص باشید.

4- شما نمی خواهید که وقت خود را اجاره دهید. برای به دست آوردن آزادی مالی خود ، باید صاحب سهام - یک قطعه از یک تجارت باشید.

افراد باهوش با ذهنیت ثروت فقط در اطراف نمی نشینند و منتظرند تا جادو اتفاق بیفتد. آنها در حقوق صاحبان سهام سرمایه گذاری می کنند. چه کسی می گوید اگر برنامه های دقیقی برای ایجاد فراوانی از ثروت دارید ، نمی توانید در سنین جوانی به آزادی مالی برسید؟مطالعات نشان می دهد که حقوق صاحبان سهام این پتانسیل را دارد که سرمایه گذاری های شما را در مدت زمان کوتاهی ضرب کند ، احتمالاً بهتر از سایر روش ها. بنابراین ، چه چیزی شما را متوقف می کند؟اگر به اندازه کافی نظم و انضباط داشته باشید تا مبالغ خوبی را برای یک فرصت سرمایه گذاری در سهام اختصاص دهید ، ممکن است بتوانید بازنشستگی خود را به سبک بزرگ بر عهده بگیرید.

5- شما با دادن جامعه به جامعه ثروتمند می شوید اما هنوز نمی دانید چگونه بدست آورید. در مقیاس

شما باید اکنون بدانید که ایجاد ثروت در ایجاد واقعی ارزش است. به اطراف خود نگاه کنید ، جهان دچار مشکلات مختلفی شده است. جهان از شما التماس می کند که پاسخ ها و راه حل های نگرانی های آنها را داشته باشد. چرا به آنها چیزی نمی دهد که ارزش آنها را دارد. بنابراین ، شما فکر می کنید "A" در حال حاضر کاری انجام می دهد و فقط می خواهید فرصت کسب و کار را از طریق انگشتان خود بکشید؟نه! تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که به "A+" ارتقا دهید و از نحوه جذب مردم مانند یک پروانه به شعله ، شوکه خواهید شد. ساده!

دوست عزیز آنچه امروز می خواهد به جامعه بدهید.

6. صنعتی را انتخاب کنید که بتوانید بازی های بلند مدت را با افراد بلند مدت انجام دهید.

از اطراف مناطق مختلف ترک کنید و به قدرت خود شروع کنید. مشکلات برخی از افراد فقیر در عدم توانایی آنها در شناسایی صحیح نقاط قوت آنها نهفته است. این هیچ تفاوتی با سرمایه گذاری نابرابری ندارد. می بینید ، سرمایه گذاران بلند مدت نمی ترسند با سرمایه گذاری های بد سوزانده شوند ، اما ترجیح می دهند از آنها جلوگیری کنند. به محض اینکه می توانید بهترین صنعت متناسب با هدف شما را درک کنید ، تمام آنچه شما مانده اید باز کردن پتانسیل هایی است که در انتظار شما هستند.

7. اینترنت فضای احتمالی مشاغل را به طور گسترده گسترش داده است. اکثر مردم هنوز این موضوع را درک نکرده اند.

واقعیت؟ما در یک فضای رقابتی زندگی می کنیم و احتمالاً همه ایده های تجاری به جز شما خسته شده اند. چگونه من می دانم؟شبکه جهانی را بررسی کنید. یک مطالعه نشان می دهد که اینترنت به تنهایی بیش از 1. 2 میلیون نفر را برای تجارت و تبلیغات استخدام می کند. بیشتر مردم این را نمی دانند ، اما شما این کار را می کنید. بگذارید فرض کنیم اینترنت 300 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را تشکیل می دهد. این شما را در حاشیه حدود 0. 1 درصد قرار می دهد و اگر از من بخواهید پول زیادی است. اکنون ، فرصت های بهتری نسبت به آن وجود دارد که به معنای شانس بهتر درآمد است.

8. بازی های تکراری را انجام دهید. تمام بازده های زندگی ، چه در ثروت ، روابط و چه دانش ، از علاقه مرکب ناشی می شود.

به عبارت ساده تر ، علاقه مرکب اصلی جمع شده است - شما مقدار X را سرمایه گذاری می کنید و در دراز مدت مقدار x+y را دریافت می کنید. همین اصل در همه جنبه های زندگی اعمال می شود - روابط ، سبک زندگی و موارد دیگر. اثر گلوله برفی علاقه مرکب مفهومی است که باید با آن سازگار شوید. شما باید آن را به یک فلسفه شخصی تبدیل کنید تا هر روز اعمال و وظایف کوچکی را انجام دهید که شما را به اهداف خود نزدیک تر کند و یک عمر را ادامه دهد.

9. شرکای تجاری را با هوش بالا ، انرژی و مهمتر از همه صداقت انتخاب کنید.

هیچ کس نمی تواند واقعاً بر اهمیت دوستی و روابط با کیفیت تأکید کند. در جستجوی سطح دیگری از ایجاد ثروت ، شما باید توسط افراد در حلقه خود انگیزه داشته باشید. به گفته آنها ، نزدیکی قدرت است. در جایی که انگیزه مناسب وجود ندارد ، ممکن است شما نیز جستجوی رابطه دیگری با افراد دیگر را آغاز کنید. و صفات مطلوب برای جستجو عبارتند از: یکپارچگی ، هوش آشکار و بی رحمانه بودن.

10. با بدبینان و بدبین ها شریک نشوید. اعتقادات آنها خودآگاه است.

این دسته از افراد بیشتر شوخی هستند. آنها پذیرای ایده ها و دیدگاه های جدیدی نیستند که جیب شما را غنی کند. رابطه شما واحد پول شماست. در عوض، شما می خواهید با افرادی که به شدت به تغییر اقتصاد اعتقاد دارند، سر یک میز باشید. این به خودی خود، هیئت رهبری در خلق ثروت است.

11. فروش را یاد بگیرید. ساختن را یاد بگیرید. اگر بتوانید هر دو را انجام دهید، غیرقابل توقف خواهید بود.

نه، با کار کردن پولدار نمی شوید! هر چه بیشتر هوشمندانه کار کنید، شانس شما برای ثروتمند شدن بیشتر است. مارک زاکربرگ و جف بزوس دو میلیاردر هستند که از قدرت فروش و ساختن استفاده کرده اند. آنها با سر کار گذاشتن پولشان دستمزد ساعتی خود را افزایش داده اند تا حساب بانکی آنها در خواب متورم شود. اما ابتدا شروع به فروش کردند و با بازدهی که گرفتند توانستند بسازند. شما حدود 100000 ساعت کار دارید، اما سهام عدالت برای یک سال بدون عرق کردن کار می کند.

12. خود را با دانش، مسئولیت پذیری و اهرم خاصی مسلح کنید.

یک راهنمای ساده در زندگی این است که یک انسان اصولی باشید. اگر می دانستید که دانش چه کاری می تواند برای شما انجام دهد، شروع به جستجو در قفسه کتاب خواهید کرد، نه برای رفع سریع پولدار شدن، بلکه برای دانش فراوانی که به فروش می رسد. و برای حفظ خود، باید بتوانید زمانی که از ریل اهداف خود خارج می‌شوید و در عین حال از فرصت‌هایی که با آن مواجه می‌شوید استفاده می‌کنید، به خود احتیاط کنید.

13. دانش خاص دانشی است که نمی توان برای آن آموزش دید. اگر جامعه بتواند شما را تربیت کند، می تواند فرد دیگری را تربیت کند و جایگزین شما شود.

اگر دنیا بتواند حکمت بیاموزد، همه ما میلیاردرهای متحرک خواهیم بود. دستور العمل برای پیشرفت در زندگی این است که به چیزی تبدیل شوید که مردم هرگز تصور نمی کردند. برای هر بار که اطلاعات با کیفیت و بی‌همتا منتشر می‌کنید، ارزش شما افزایش می‌یابد و یافتن یک مطابقت مناسب یک عمر طول می‌کشد.

14. دانش خاص با پیگیری کنجکاوی و اشتیاق واقعی شما به جای هر چیزی که در حال حاضر داغ است به دست می آید.

دانش یک هدیه است، اشتیاق نوار است. ذهنیت ثروت در افرادی که کارهای خاصی را انجام می دهند به دلیل تمایل واقعی آنها به این رشته رایج است. حتی زمانی که جامعه فکر می کند بزرگترین معدن طلا در قطب شمال است، فرد ثروتمند از سفر خود به جنوب منحرف نمی شود.

15. ایجاد دانش خاص برای شما شبیه بازی است، اما برای دیگران شبیه به کار است.

وقتی جهان می گوید "A" و شما با "B" می چسبید ، ممکن است در ابتدا دیوانه به نظر برسید تا اینکه چک شما شروع به صحبت برای شما کند. متأسفانه برای دیگران ، اشتیاق شما برای شما بی نظیر است و هیچ کس هرگز فرمول را به جز کسی که در کفش شما بوده یا بوده است درک نمی کند.

16. هنگامی که دانش خاص آموزش داده می شود ، از طریق کارآموزی است ، نه مدارس.

در چهار دیوار مدرسه ، به شما تئوری زندگی آموزش داده می شود. اما دانش واقعی از زمانی شروع می شود که شما مربیان و مربیان شایسته دارید. داشتن شخصی که در خط مشاغل به دنبال آن هستید بهتر از آنچه که فقط با جریان حرکت می کنید ، تبدیل می شود.

17. دانش خاص اغلب بسیار فنی یا خلاق است. نمی توان برون سپاری یا خودکار کرد.

خلاقیت به همین دلیل است که یک کارفرما یک کارمند را بهتر از دیگری ارزیابی می کند. به همین دلیل متوجه می شوید که آنها به سختی چنین افرادی را در ساختار سلسله مراتبی رها می کنند. اگر به دانش خاصی مسلح هستید ، می توانید به خواست خود استخدام و آتش بزنید. این شخص باش

18. مسئولیت پذیری را در آغوش بگیرید و خطرات تجاری را تحت نام خود خود در نظر بگیرید. جامعه با مسئولیت ، عدالت و اهرم به شما پاداش می دهد.

یک ذهنیت ضعیف همیشه سریعاً به متهم کردن انگشتان به افراد دیگر اشاره می کند که کشتی در آن اسکله نمی کند. خطرات تجاری با تن "IFS" ، "Buts" و "Hows" همراه است. در همان لحظاتی که مسئولیت ظروف سرباز یا مسافر خود را می پذیرید ، جهان فرصت های بیشتری را به خاطر سپاسگزار بودن به شما می دهد. صدا اساسی؟سپس ، آن را امتحان کنید.

19. پاسخگوترین افراد دارای مارک های مفرد ، عمومی و خطرناک هستند: اوپرا ، ترامپ ، کانی ، الون.

این نام ها یک زنگ را زنگ می زنند: پاسخگویی برند. می بینید ، مسئولیت مالکیت برند مسئولیت دارد. مردم می خواهند شما مطابق انتظارات خود باشید و باید هر ثانیه از وقت خود را به ارزش تن پول خود بسازید.

20. ثروت به اهرم نیاز دارد. اهرم کسب و کار از سرمایه ، مردم و محصولاتی که هیچ هزینه حاشیه ای برای تکثیر (کد و رسانه) ندارند ، حاصل می شود.

اهرم می تواند به اشکال مختلفی ارائه شود - مردم ، تولید خدمات یا نرم افزار. اما تمرکز اصلی شما در دستیابی به این شاهکار باید مهارت ، دانش و شبکه باشد. شما باید یاد بگیرید که چگونه می توانید پس انداز و تاریخ اعتبار را به صورت همزمان بسازید تا در دراز مدت از کار خود درو کنید.

21. سرمایه به معنی پول است. برای جمع آوری پول ، دانش خاص خود را با مسئولیت پذیری اعمال کنید و در نتیجه قضاوت خوب نشان دهید.

به یاد می آورم زمانی که اولین حقوقم را بدست آوردم. من خیلی خوشحال شدم که با دوستان به اشتراک گذاشتم و در کمتر از سه روز حساب خود را منفجر کردم. من آنقدر ویران شدم که مجبور شدم از همان دوستانی که با آنها خوشحال شدم وام بگیرم. پس از آن ، من می دانستم که باید راهی برای دو برابر شدن درآمد خود پیدا کنم. تمام کاری که من باید انجام دهم این بود که مبلغ مشخصی را در یک سرمایه گذاری در زمینه پول سازی و تماشای رشد آن برطرف کنم. من دانش خاصی داشتم و به یک اعتماد گفتم که E را در برابر برنامه های سرمایه گذاری خود پاسخگو باشد. در پایان ماه ، من همیشه سه بار مبلغی را که یک کارگر متوسط در شرکت من با آن به خانه می رفت ، داشتم. شیرین!

22. کار به معنای افرادی است که برای شما کار می کنند. این قدیمی ترین و جنگنده ترین شکل اهرم است. اهرم نیروی کار والدین شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما زندگی خود را در تعقیب آن هدر ندهید.

من سریع می توانم در جستجوی رفع سریع به مردم بگویم که چندین راه حل وجود دارد. شما فقط باید یکی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد. در مناسبت های مختلف ، من داستانهایی از افرادی خوانده ام که از نیروی کار استفاده می کنند تا منابع درآمد خود را ضرب کنند. اما نرخی که همه به دنبال کارآفرینی و "خود مالکیت" هستند ، ممکن است اهرم نیروی کار به زودی منقرض شود. ما هر روز آن را می بینیم ، مردم شغل خود را ترک می کنند تا در یک تجارت دیگر مستقر شوند و به زودی متوقف نمی شود.

23. سرمایه و نیروی کار اهرم مجاز هستند. همه در حال تعقیب سرمایه هستند ، اما کسی مجبور است آن را به شما بدهد. همه در تلاشند تا رهبری کنند ، اما کسی باید شما را دنبال کند.

این جمله خود توضیحی است. این اساس "دادن" و دریافت "را تشکیل می دهد. دنیایی را تصور کنید که همه ما تولید کننده هستیم. در غیاب مصرف کنندگان ، هدف از تولید شکست. بنابراین ، شما باید هر دو طرف را انتخاب کنید تا زمانی که ثروت شما را چند برابر کند.

24. کد و رسانه ها اهرم بدون مجاز هستند. آنها اهرم پشتی تازه ثروتمندان هستند. شما می توانید نرم افزار و رسانه ای ایجاد کنید که هنگام خواب برای شما کار کند.

با استفاده از مثال مارک زاکربرگ و جف بزوس ، آنها با ارائه آنچه ما نیاز داریم با موفقیت در اینترنت استفاده کرده اند. اکنون ، تمام کاری که آنها تا به حال انجام می دهند این است که در پشت یک میز بنشینید ، پشت آنها آرامش یافته و یک فنجان قهوه را در حالی که تماشای سهام خود را تماشا می کند ، می خورد.

25. ارتش از روبات ها آزادانه در دسترس است - فقط در مراکز داده برای راندمان گرما و فضا بسته بندی شده است. از آن استفاده کنید

این یک استراحت خوب از عنصر انسانی است. از تجزیه و تحلیل داده ها گرفته تا دقت حسابداری ، می توانید ضمن حذف عامل انسانی خطا و سوء استفاده ، از هوش مصنوعی فرایندهای پیچیده تجارت خود را کنترل کنید. هر دو Watson AI و IBM در این روش مدیریت ثروت بینی خود را غرق کرده اند و برای آنها کار می کند. چرا من و شما نیستیم؟

26. اگر نمی توانید کد کنید ، کتاب و وبلاگ بنویسید ، فیلم ها و پادکست ها را ضبط کنید.

نوشتن. صحبت. نفوذ. آموزشاین چهار مهارت در رسانه های اجتماعی تقاضای زیادی دارند. هیچ کس نمی خواهد در کلاسهای درس بنشیند و به بیانیه های کسل کننده ای بپردازد که چگونه 2+2 برابر است. 4. نه ، آنها می خواهند در آسایش تختخواب خود استراحت کنند و به مین های طلایی دانش دسترسی پیدا کنند که آنها را توانمند می کند. برنامه نویسی برای همه نیست ، اما فضای بی حد و حصر برای این چهار مهارت در جهان وجود دارد.

27. اهرم یک ضرب نیرو برای قضاوت شماست.

هنگام استفاده از منابع کمتری با منابع کمتری انجام می شوید. اگر فکر می کنید می توانید بدون اهرم ثروت ایجاد کنید ، فقط یک کمدین دیگر هستید. برای رسیدن به سطح مورد نیاز قضاوت و موفقیت ، باید زمان ، سرعت و کار را به خطر بیاندازید. مانند یک سرمایه گذاری ارزشمند دیگر ، این تضمین می کند که در سالهای آینده مزایای بی پایان را به دست می آورید.

28. قضاوت نیاز به تجربه دارد اما با یادگیری مهارت های بنیادی می تواند سریعتر ساخته شود.

به دور از رفتار منفی ، قضاوت نگرش ثروتمندان است. در سه مرحله آسان ، می توانید با شناخت تعصبات پیش فرض خود ، پذیرش اشتباهات خود و یادگیری از تجربه ، پایه و اساس محکمی ایجاد کنید. این سه مهارت برای یادگیری ساده است زیرا آنها به شما پول می دهند.

29. هیچ مهارتی به نام "تجارت" وجود ندارد. از مجلات تجاری و کلاسهای تجاری خودداری کنید.

ما همیشه در مورد موفقیت دروغ می فروشیم - قدرت خود را کشف کنید ، سخت کار کنید و شما یک فوق ستاره هستید. در موارد شدید ، این افراد ایده های تجاری را با وعده هایی ارائه می دهند که شما پس از یک دوره خاص مبلغ X را تهیه می کنید. دروغ! برخلاف تصور عامه ، تجارت یک مهارت قابل انتقال نیست. شما یا یک تاجر یا مصرف کننده هستید. اجازه ندهید دروغ ها به شما برسند.

9 قطعه آخر توصیه ای که باید تمرکز کنید

30. مطالعه اقتصاد خرد ، تئوری بازی ، روانشناسی ، ترغیب ، اخلاق ، ریاضیات و رایانه ها.

31. خواندن سریعتر از گوش دادن است. انجام کار سریعتر از تماشای است.

32. شما باید بیش از حد مشغول "قهوه" باشید ، در حالی که هنوز یک تقویم نامشخص نگه دارید.

33. نرخ ساعتی شخصی مشتاق را تنظیم و اجرا کنید. اگر رفع یک مشکل کمتر از نرخ ساعتی شما صرفه جویی می شود ، آن را نادیده بگیرید. اگر برون سپاری یک کار کمتر از نرخ ساعتی شما باشد ، آن را برون سپاری کنید.

34. تا آنجا که می توانید سخت کار کنید. حتی اگر با چه کسی کار می کنید و آنچه در آن کار می کنید مهمتر از این است که چقدر کار می کنید.

35. در آنچه انجام می دهید بهترین در جهان شوید. تا زمانی که این درست باشد ، آنچه را که انجام می دهید دوباره تعریف کنید.

36. هیچ طرح سریع ثروتمند وجود ندارد. این فقط شخص دیگری است که شما را ثروتمند می کند.

37. دانش خاص را با اهرم اعمال کنید ، و در نهایت ، آنچه را که شایسته آن هستید دریافت خواهید کرد.

38. وقتی بالاخره ثروتمند هستید ، خواهید فهمید که در وهله اول این چیزی نبود که به دنبال آن بودید. اما این برای یک روز دیگر است

نتیجه

نگاهی گذرا به این اصول و خواهید فهمید که کسب درآمد بیشتر عادت است که در مدرسه به ما آموزش داده می شود. با تغییر برخی از راه های خود ، می توانید ذهن یک میلیاردر را داشته باشید. هیچ راه حل سریع برای ثروتمند شدن وجود ندارد. قبل از پرواز به بالاترین قله باید ابتدا خزیدید. در انجام این کار ، شما می آموزید که ماندن در بالای نردبان ، نظم و استحکام لازم است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 33 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:32