ادغام Ethereum: یک لحظه Netscape برای Web3؟

ساخت وبلاگ

ما یک ایمیل DIGEST DAILY MYFT را برای شما ارسال خواهیم کرد که آخرین اخبار Ethereum را هر روز صبح جمع می کنیم.

آیا Web3 فقط لحظه Netscape خود را داشته است؟راه اندازی اولین مرورگر وب در سال 1994 نقطه عطفی برای اینترنت بود. حال ، اگر به علاقه مندان به رمزنگاری اعتقاد داشته باشید ، سوئیچ توسط blockchain Ethereum به یک سیستم جدید برای اعتبارسنجی معاملات - حرکتی که به عنوان "ادغام" شناخته می شود - یک لحظه به همان اندازه تاریخی برای آنچه که به عنوان Web3 شناخته شده است ، است.

دور شدن از مکانیسم اعتبار سنجی قبلی و پر انرژی ، اتریوم را در مسیری پایدار و طولانی مدت قرار می دهد. برای شبکه ای که به بستر اصلی برنامه های مبتنی بر blockchain مانند نشانه های غیر قابل تغییر و امور مالی غیر متمرکز تبدیل شده است ، مطمئناً قابل توجه است.

اما نه سال پس از راه اندازی اتریوم ، هنوز راه طولانی وجود دارد. در اینجا پنج موضوع وجود دارد که به تعیین اینکه آیا ادغام یک روز به عنوان یک لحظه مهم در تاریخ اینترنت تلقی می شود ، کمک می کند.

اول ، مکانیسم اعتبار سنجی جدید ، که به عنوان اثبات سهام شناخته می شود ، به خودی خود برای حل یکی از بزرگترین مشکلات اتریوم انجام نمی دهد: این که می تواند فقط 15 معاملات در ثانیه (TPS) انجام دهد ، تنگنا که منجر به بسیار زیاد شده استهزینه معاملات

ادغام حداقل راه را برای مرحله بزرگ بعدی شبکه ، که برای نیمه دوم سال آینده برنامه ریزی شده است ، پاک می کند. با نام "Sharding" ، این شامل تقسیم پایگاه داده Ethereum به 64 قطعه است. از آنجا که هر رایانه ای در شبکه دیگر نیازی به رکورد هر معامله ندارد ، ظرفیت و سرعت کلی را به شدت افزایش می دهد.

هنوز سؤالات فنی بزرگ و حل نشده در مورد نحوه عملکرد این کار وجود دارد. همچنین ، Sharding یک راه حل کامل نخواهد بود. افزایش 64 برابر ظرفیت شبکه را به نزدیک به 1000 TP در ثانیه افزایش می دهد-هنوز هم به نوعی از ظرفیت 7،400 TPS شبکه ویزا. وعده Web3 استفاده از فناوری blockchain برای واسطه کردن هر تعامل آنلاین است ، به این معنی که ظرفیت بسیار بیشتری لازم خواهد بود.

دوم ، ادغام مجموعه کاملی از خطرات ناشناخته را به همراه دارد. در اصل ، بازاری که در حال حاضر 200 میلیارد دلار به ارزش آن به بنیادهای کاملاً جدید منتقل می شود ، با مکانیسم های جدید و نقش های جدید برای واسطه های بازار که در شرایط دنیای واقعی آزمایش نشده اند.

به جای خطرات ، بسیاری از شرکت کنندگان در بازار احتمالاً بیشتر روی پتانسیل بازده بالاتر متمرکز هستند. براساس اثبات جدید سیستم سهام ، دارندگان اتر خود را به عنوان وثیقه برای تأیید معاملات در ازای "پاداش های استیک" معرفی می کنند. این یک دارایی قبلاً غیرمولد را به یکی از آنها تبدیل کرده است که اکنون عملکردی را ارائه می دهد - چیزی که احتمالاً بسیاری از سرمایه گذاران جذاب هستند. اما در این مرحله ، هر کسی حدس می زند که آیا بازده خطرات جدید را جبران می کند - به ذکر نوسانات عظیم در خود cryptocurrency نیست.

سوم ، ساخت یک لایه گسترده تر از زیرساخت های بازار در بالای اتریوم هنوز در مراحل ابتدایی است. به اصطلاح شبکه های دو لایه ، مانند چند ضلعی و خوش بینی ، به عنوان "رول رول" عمل می کنند ، بسیاری از معاملات فردی را به خود اختصاص می دهند و فقط یک ورودی واحد را در blockchain اتریوم قرار می دهند. همراه با Sharding ، پشتیبانان Ethereum ادعا می کنند که این ممکن است ظرفیت کلی را به 100000 TPS برساند.

شرکت هایی که از این طریق در بالای اتریوم فعالیت می کنند ، خودشان می توانند واسطه های قدرتمند جدیدی در دنیای blockchain باشند - چیزی که خلاف ایده آل عدم تمرکز است که رمزنگاری در آن تأسیس شده است.

این منجر به نکته چهارم می شود: با تکامل سیستم وسیع تر اتریوم ، پشتیبانان آن باید برخی از چمدان های ایدئولوژیک دنیای رمزنگاری را به نفع عمل گرایی بیشتر خنجر بزنند. چالش این خواهد بود که بتوانیم ایده آل ها را به نفع یک سیستم کارآمدتر به خطر بیاندازند.

ظهور واسطه های تأثیرگذار جدید نیز می تواند به دولت ها نقطه جدیدی از اهرم نسبت به سیستم بدهد. به عنوان مثال ، اگر تعداد زیادی از دارندگان برای کمک به کمک به استیک به مبادلات رمزنگاری روی آورند ، پس این مبادلات نقش مهمی در اعتبارسنجی معاملات ایفا می کنند. این می تواند آنها را در معرض فشارهای سیاسی قرار دهد تا معاملات خاصی را در پی دستیابی به تحریم های مالی مسدود کند.

پنجم و سرانجام ، بهبود زیرساخت های زیرزمینی blockchain هیچ کاری برای حل بزرگترین چالش Web3 انجام نمی دهد: نشان دادن اینکه چرا این فناوری در وهله اول مورد نیاز است.

خوش بینی ها ادعا می کنند که با تکمیل ادغام و به خوبی در حل چالش های مقیاس گذاری اتریوم ، تلاش به طور فزاینده ای برای ایجاد تجربیات دوستانه مصرف کننده مورد نیاز برای جلب تعداد زیادی از کاربران تغییر خواهد کرد. این بدان معناست که تدوین مواردی مانند کیف پول رمزنگاری و مکانهای بازار برای دارایی های دیجیتالی که برای استفاده از فانی های معمولی آسان تر هستند. این همچنین به معنای ارائه برنامه های کاملاً جدید است که نمی توانستند در وب موجود نیز کار کنند.

ادغام اتریوم هیچ سرنخی در مورد آنچه ممکن است این استفاده ها باشد ارائه نمی دهد. اما ، برای پاراگراف وینستون چرچیل ، حداقل نشان می دهد که Web3 به پایان رسیده است.

ظرفیت شبکه ویزا به روز شده است تا جدیدترین شکل موجود را منعکس کند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 35 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:48