کدام یک امن تر است: USDC یا Tether؟

ساخت وبلاگ

عبارت "سکه x به صفر می رود!"نباید در بازار رمزنگاری به آرامی گرفته شود زیرا بسیاری از سکه ها ثابت کرده اند که همین کار را انجام می دهند. بسیاری از معامله گران کریپتو با تجربه این را می دانند ، بنابراین برای محافظت از سود خود به سایر راه های خارج از سبد Altcoin یا Bitcoin خود متوسل می شوند و در عین حال برای آماده شدن برای مرحله بعدی در بازار نیز آماده می شوند. از نظر تاریخی ، سرمایه گذاری در Stablecoins روشی مناسب برای محافظت در برابر نوسانات بازار و محافظت از سرمایه است.

این دو استابلوهای متمرکز توسط فیات و دارایی های دیگر در خزانه ها پشتیبانی می شوند. USDC و USDT هر دو وظیفه دارند اطمینان حاصل كنند كه Stablecoin آنها در یك بانك بالقوه سقوط نمی كند.

تفاوت بین USDC و USDT چیست؟

بیشتر اگر همه stablecoins به راحتی در دسترس نباشند ، 1 تا 1 با دلار آمریکا چسبیده اند. در میان stablecoins ، دو نفر محبوب ترین هستند: USDC و USDT یا Tether.

تاریخچه USDT

USDT در سال 2014 توسط Tether Limited در هنگ کنگ تأسیس شد که توسط Bitfinex Exchange کنترل می شود. در سال 2014 ، اگر می خواستید از Crypto خارج شوید ، تنها راه بازگشت به یک ارز فیات بود ، بنابراین Tether تصمیم گرفت تا شکاف بین این دو جهان را برطرف کند.

تاریخچه USDC

USDC در سپتامبر 2018 تأسیس شد و چهار سال از اولین USDT Mover جوان تر است. Fintech Giant Circle USDC را تأسیس کرد و به سرعت آن را در طی چند سال به یک سکه برتر تبدیل کرد.

USDT و USDC چگونه پشتیبانی می شوند؟

هر دو USDT و USDC به هیچ وجه کامل نیستند و نوسانات قیمت را در بالا و پایین تر از سطح 1 دلار مشاهده کرده اند. معمولاً نوسانات در یک جهت یا دیگری تنها با یک پنی پیش رفته است. قابل توجه ترین نوسان برای Tether و USDC در آوریل 2017 بود ، هنگامی که USDT به 0. 91 دلار سقوط کرد و هنگامی که USDC در مارس 2020 به 0. 97 دلار رسید.

ایده کلیدی: بزرگترین تفاوت بین USDT و USDC ، صدور و سطح وثیقه ای است که توسط شرکت های متمرکز مربوطه تعیین می شود.

چگونه USDT پشتیبانی می شود؟

USDT به دلیل تمایل Bitfinex به چرخش چاپگر Tether با ذوب شدن در هنگام خرید بازار بیت کوین در طی سالها تحت نظارت سنگین قرار گرفته است.

هنگامی که تاریخ چاپ Tether را در برابر حرکت قیمت بیت کوین پیگیری می کنید ، یک داستان مشکوک بوجود می آید. اگر Tether Mints باشد ، به نظر می رسد قیمت بیت کوین به سرعت رشد می کند ، اما هنگام چاپ ، قیمت کاهش می یابد.

مطابق مقاله ای از Trustnodes.com ، Tether در ماه ژوئن 2019 300 میلیون دلار چاپ کرد و ماه ها قبل از آن چاپ می کرد.

این چاپ بیشتر در ژانویه و آوریل 2020 در بازار انفجاری بیت کوین بول سال 2021 انجام شد.

علاوه بر نگرانی در مورد چاپ ، برخی از شرکت کنندگان در بازار شک دارند که Tether به مبلغی که ادعا می کند توسط دلار آمریکا حمایت می شود.

Tether ادعا کرده بود که هر نشانه USDT توسط یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود ، اما در مارس 2019 Tether Limited پشتوانه را تغییر داد تا وام به شرکت های وابسته را شامل شود.

پس از این افشاگری ، دادستان کل نیویورک به دلیل استفاده از وجوه Tether برای تأمین 850 میلیون دلار وجوه مفقود شده از اواسط سال 2018 ، دادخواستی را در مورد مبادله Bitfinex ، شرکت مادر Tether Limited کاهش داد. در این تحقیقات نتیجه گرفت که ادعای تتر مبنی بر حمایت از دلارهای ایالات متحده ، دروغ است و Bitfinex از برخی ، اگر نه همه ، از این وجوه مفقود شده برای تأمین ضرر توسط شرکت خود استفاده کرده بود.

در آوریل 2019 استوارت هوگنر ، وکیل Tether Limited ، ادعا کرد که هر تتر از 0. 74 دلار حمایت می شود. در ماه مه سال 2021 ، Tether گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد 2. 9 ٪ از ذخایر Tether با پول نقد حمایت می شود و بیش از 65 ٪ از آنها از مقاله تجاری حمایت می شود. هرچه نگاه دقیق تری داشته باشید ، خواهید دید که این مقاله تجاری سفته های ناامن کوتاه مدت است که توسط شرکت ها عمدتاً در چین صادر می شود ، که اساساً IOU است.

USDC چگونه پشتیبانی می شود؟

به نظر می رسد USDC با انجام حسابرسی های ماهانه از پشتی خود ، تمام تلاش خود را برای رعایت ساختارهای نظارتی آینده انجام می دهد. کنسرسیوم مرکز ، بدنه حاکم USDC همچنین متعهد شد که فقط ذخایر خود را به دلار آمریکا و صورتحساب های خزانه داری کوتاه مدت نگه دارد.

آیا USDT ایمن است؟

USDT بزرگترین stablecoin توسط CAP Market است و بیشتر از USDC برای معاملات استفاده می شود ، اما به اندازه همتای خود USDC ایمن نیست ، که بیشتر برای شفاف ماندن با ذخایر نقدی و پشتیبان خود انجام داده است.

اندکی پس از فروپاشی Stablecoin UST Terra ، Tether 7 میلیارد دلار برای سرمایه گذاران بزرگ در طی 48 ساعت بازخرید کرد. رئیس فناوری Tether اظهار داشت که این سیگنال قدرت و نقدینگی برای اتصال است. نکته مهم برای بازخرید Tether این است که حداقل 100000 دلار است که نهنگ های خرده فروشی را در اولویت قرار می دهد.

در پایان روز ، هنوز هم به نظر می رسد که Tether یک Stablecoin امن نیست. به نظر می رسد USDT به ابزاری برای مبادلات برای دستکاری در بازارها تبدیل شده است.

آیا USDC ایمن است؟

فروپاشی UST Terra یک پیام واضح برای جامعه رمزنگاری بود که حتی Stablecoins بدون خطر نیست.

USDC مطمئناً هم کامل نیست ، اما این واقعیت که کنسرسیوم مرکز برای ارائه شفافیت از راه خود خارج شده است و حسابرسی های آن را غالباً به این استدلال می افزاید که USDC یک stablecoin نسبتاً ایمن است.

USDC در مقابل USDT: کدام stablecoin بهترین است؟

USDC و USDT فقط دو مورد از بسیاری از استابلها هستند که امروز وجود دارند. در حالی که USDT به شدت مورد تجارت قرار می گیرد ، Tether بارها و بارها در مورد پشتوانه آن نامشخص بوده است ، از ارائه اطلاعات حیاتی خودداری کرده و در رفتارهای قانونی مشکوک گرفتار شده است.

شما ممکن است بتوانید بازده بزرگی را در زمینه استیک یا واریز USDT خود در مبادله بهره کسب کنید ، اما در صورت عدم حمایت از پول نقد یا معادل های نقدی مانند صورتحساب خزانه کوتاه مدت ، با چه هزینه ای؟

در اوایل سال 2022 ، دولت بایدن آژانس های نظارتی را تحت فشار قرار داد تا در تنظیم نه تنها stablecoins بلکه Crypto به طور کلی عمل کنند. قانون ممکن است صادرکنندگان Stablecoin را ملزم به تبدیل شدن به موسسات سپرده گذاری بیمه شده مشابه یک بانک کند.

مقررات Stablecoin اجتناب ناپذیر است و در این مرحله فقط یک موضوع زمان است. صادرکنندگان Stablecoin احتمالاً هنگام تصویب اقدامات لازم برای تهیه این قوانین را آغاز می کنند.

USDC برای تنظیم مقررات دولت آینده در Stablecoins برنامه ریزی کرده است. کنسرسیوم مرکز به دلیل شفافیت و حسابرسی ماهانه کنسرسیوم مرکز ، USDC را به خوبی برای تنظیم تنظیم کرده است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 32 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:25