علائم ، علل و اثرات اعتیاد به رایانه/اینترنت

ساخت وبلاگ

اینترنت با دسترسی بیشتر اطلاعات برای همه و ایجاد ارتباط با افراد مختلف در سراسر جهان ، زندگی را بسیار آسانتر کرده است. با این حال ، این امر همچنین باعث شده است که بسیاری از افراد وقت زیادی را در مقابل رایانه بگذرانند ، به حدی که به مرکز زندگی آنها تبدیل شود. این می تواند منجر به اعتیاد به اینترنت یا رایانه شود.

علائم ، علل و اثرات اعتیاد به رایانه/اینترنت

اعتیاد به اینترنت یا رایانه استفاده بیش از حد از سابق یا دومی است. آخرین نسخه کتابچه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-V) در واقع شامل آن به عنوان یک اختلال است که نیاز به مطالعه و تحقیق بیشتر دارد. در یک نشریه در وب سایت اطلاعات بیوتکنولوژی مرکز ملی ، این مطالعه که توسط گروه روانپزشکی بزرگسالان در دانشگاه پزشکی لهستان انجام شده است ، نشان داد که اعتیاد به اینترنت کاملاً محبوب و رایج در بین جوانان است ، به ویژه کسانی که بودندفقط بچه ها. در حقیقت ، هر فرزند چهارم به اینترنت معتاد است. این یک آمار نگران کننده است که باید در اسرع وقت مورد توجه قرار گیرد.

آیا انواع مختلفی از اعتیاد به رایانه یا اینترنت وجود دارد؟

اعتیاد به اینترنت یا رایانه از چند طریق آشکار می شود که درجات مختلف و زمینه های استفاده از اینترنت را پوشش می دهد. آنها به شرح زیر هستند:

 • اضافه بار اطلاعاتگشت و گذار بیش از حد آنلاین منجر به کاهش بهره وری در محل کار و تعامل کمتر با اعضای خانواده می شود.
 • اجبارزمان بیش از حد صرف شده در فعالیت های آنلاین مانند بازی ، تجارت سهام ، قمار و حتی حراج ها اغلب منجر به افزایش بیش از حد و مشکلات در محل کار می شود.
 • اعتیاد به فضای مجازی. گشت و گذار زیاد در سایت های پورنو اغلب بر روابط واقعی زندگی می کند.
 • اعتیاد به ارتباط سایبری. استفاده بیش از حد از سایت های شبکه های اجتماعی برای ایجاد روابط به جای گذراندن وقت با خانواده یا دوستان ممکن است روابط واقعی زندگی را از بین ببرد.

اینها رایج ترین انواع اعتیاد به اینترنت است. اگر شما یا شخصی که می شناسید از این نوع اعتیاد رنج می برید ، لازم نیست به تنهایی با آن روبرو شوید. ما می توانیم به شما کمک کنیم. فقط در هر زمان تماس بگیرید تا با یکی از مشاوران آموزش دیده ما صحبت کنید.

به تنهایی با این روبرو نشوید. درمان آنلاین و حرفه ای آنلاین می تواند به شما کمک کند.

چه عواملی باعث اعتیاد به رایانه ها یا وب می شود؟

هر وقت معتادان به اینترنت احساس غرق شدن ، استرس ، افسردگی ، تنهایی یا اضطراب می کنند ، از اینترنت استفاده می کنند تا به دنبال آرامش و فرار باشند. مطالعات دانشگاه آیووا نشان می دهد که اعتیاد به اینترنت در بین مردان 20 تا 30 ساله که از افسردگی رنج می برند ، کاملاً متداول است.

برخی افراد مستعد ابتلا به رایانه یا اعتیاد به اینترنت هستند ، مانند کسانی که از اضطراب و افسردگی رنج می برند. عدم حمایت عاطفی آنها به این معنی است که آنها برای پر کردن این نیاز به اینترنت روی می آورند. همچنین کسانی هستند که سابقه دیگری از اعتیاد دارند ، مانند اعتیاد به الکل ، مواد مخدر ، جنس و قمار. حتی استرس و ناراضی بودن می تواند در توسعه رایانه یا اعتیاد به اینترنت نقش زیادی داشته باشد. افرادی که بیش از حد خجالتی هستند و به راحتی نمی توانند با همسالان خود ارتباط برقرار کنند نیز در معرض خطر بیشتری برای ایجاد رایانه یا اعتیاد به اینترنت هستند.

علائم اعتیاد آنلاین چیست؟

اعتیاد به اینترنت در هر دو علائم جسمی و عاطفی آشکار می شود. با این حال ، این مشخصات ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد. اینها اساساً سیگنال های هشدار دهنده ای هستند که ممکن است اعتیاد در حال توسعه باشد. اگر احساس می کنید که شما یا یک عزیز این علائم را دارید ، هنوز خیلی دیر نشده است. تنها چیزی که طول می کشد یک تماس تلفنی است و ما می توانیم به شما کمک کنیم.

علائم عاطفی اعتیاد آنلاین

علائم زیر نمونه معتادان آنلاین است:

 • احساس گناه
 • اضطراب
 • افسردگی
 • بی ادبی
 • احساسات سرخوشی هنگام جلوی رایانه
 • نمی توان برنامه ها را حفظ کرد
 • بدون احساس زمان
 • انزوا
 • دفاع
 • اجتناب از انجام کار
 • تحریک

علائم جسمی اعتیاد آنلاین

علائم زیر مشخصه شخصی است که برای مدت زمان بسیار طولانی از رایانه استفاده می کند:

 • كمر درد
 • سردرد
 • افزایش وزن یا از دست دادن
 • اختلال در خواب
 • سندرم تونل کارپ
 • بینایی مبهم یا تنگ

اثرات کوتاه مدت و بلند مدت اعتیاد آنلاین

اثرات کوتاه مدت اعتیاد آنلاین شامل وظایف ناتمام ، مسئولیت های فراموش شده و افزایش وزن است. اثرات طولانی مدت بیشتر در علائم جسمی مانند کمردرد ، درد گردن ، سندرم تونل کارپ و مشکلات بینایی از خیره شدن به صفحه مشاهده می شود. همچنین می تواند منجر به ورشکستگی شود ، به خصوص اگر زمان صرف شده به صورت آنلاین در خرید ، قمار و بازی متمرکز باشد.

طبق گفته کالج علوم کامپیوتر اوبرلین ، گذشته از وابستگی به اینترنت ، معتادان ممکن است تکنسین هایی را توسعه دهند که در آن نحوه کار یک کامپیوتر ، مانند زمان شتاب و نتایج کامل را درونی می کند. همچنین می تواند باعث عقب نشینی اجتماعی شود و احساس راحتی بیشتری با افراد آنلاین و نه به صورت حضوری داشته باشد.

آیا آزمایش یا ارزیابی خود می توانم انجام دهم؟

مطالعات و نظرسنجی های زیادی برای اندازه گیری میزان این نوع اعتیاد انجام می شود. دکتر کیمبرلی S. یانگ برای ارزیابی سطح اعتیاد پرسشنامه ای را بر اساس سایر اختلالات ایجاد کرده است. این پرسشنامه تشخیصی معتاد به اینترنت یا IADQ است. پاسخ مثبت به پنج مورد از هشت سؤال ممکن است نشانگر اعتیاد آنلاین باشد. در اینجا سوالات وجود دارد:

 • آیا شما با استفاده از اینترنت مشغول به کار هستید؟آیا در مورد فعالیت آنلاین قبلی یا آینده خود فکر می کنید؟
 • آیا برای رضایت بیشتر نیاز به آنلاین بودن دارید؟
 • آیا تلاش های مکرر اما ناموفق برای کاهش ، متوقف کردن یا کنترل استفاده از اینترنت خود انجام داده اید؟
 • آیا هنگام متوقف کردن یا کاهش استفاده از اینترنت خود ، حالت خلوت ، بی قرار ، تحریک پذیر یا افسرده می شوید؟
 • آیا وقت شما به صورت آنلاین طولانی تر از آن چیزی است که در ابتدا برنامه ریزی کرده اید؟
 • آیا استفاده آنلاین شما تأثیر منفی بر رابطه ، آموزش ، شغلی یا شغل دارد؟
 • آیا میزان استفاده از اینترنت خود را از درمانگر ، خانواده یا دیگران پنهان می کنید؟
 • آیا اینترنت به عنوان فرار از مشکلات یا رهایی از روحیه بد عمل می کند؟

دارو: آیا گزینه های دارویی برای اعتیاد به اینترنت/رایانه وجود دارد؟

این اعتیاد ممکن است ناشی از اختلالات عاطفی مانند افسردگی و اضطراب باشد ، بنابراین داروهای مورد استفاده برای آن شرایط می توانند به این امید که درمان علت اساسی باعث قطع اینترنت یا اعتیاد به رایانه شود ، داده می شود. این داروها داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد اضطراب هستند.

مواد مخدر: گزینه های ممکن

هنگامی که اعتیاد از کنترل خارج می شود ، بعضی اوقات داروها برای جلوگیری از آسیب رساندن به معتادان به اینترنت با طولانی ماندن بیش از حد آنلاین مورد نیاز هستند. براساس مطالعات دانشکده پزشکی Mount Sinai ، Escitalopram یک گزینه دارویی است که نشان داده شده است که برای اعتیاد به اینترنت مؤثر است.

عوارض جانبی دارو

مانند سایر داروهای دیگر برای اختلالات روانشناختی ، مصرف دارو برای اعتیاد آنلاین ممکن است عوارض جانبی جانبی ایجاد کند. مهم است که قبل از شروع هرگونه دارو ، با پزشک خود در مورد هرگونه عوارض جانبی احتمالی مشورت کنید.

اعتیاد به مواد مخدر ضد افسردگی ، وابستگی و انصراف در معتادان آنلاین

مصرف یک ضد افسردگی برای اعتیاد آنلاین نیز ممکن است به وابستگی به این دارو منجر شود. خروج از یک ضد افسردگی همیشه باید به تدریج و تحت نظارت پزشکی باشد ، همانطور که با افرادی که برای افسردگی تحت درمان قرار می گیرند انجام می شود.

مصرف بیش از حد دارو

مصرف داروها همیشه باید توسط یک متخصص بهداشت و درمان واجد شرایط کنترل و توزیع شود. مصرف بیش از حد این داروها ممکن است منجر به عوارض بیشتر شود و می تواند بسیار مضر باشد.

افسردگی و اعتیاد آنلاین

به نظر می رسد که افسردگی یک عامل خطر و دلیل اعتیاد آنلاین است. درمان افسردگی ممکن است احتمال ایجاد اعتیاد آنلاین را کاهش دهد.

تشخیص دوگانه: اعتیاد آنلاین و سوء مصرف مواد

اعتیاد به اینترنت و سوء مصرف مواد اغلب با یکدیگر همراه است. بیشتر اوقات ، کسانی که از الکل یا مواد مخدر سوء استفاده می کنند ، کسانی هستند که تمایل دارند به اینترنت معتاد شوند زیرا این وسیله به عنوان ابزاری برای فرار از واقعیت است.

مطالعه ای از دانشگاه های سوانسی و میلان نشان می دهد که وقتی معتادان به اینترنت آفلاین می شوند یا استفاده از رایانه را متوقف می کنند ، آنها علائم ترک مشابهی را که توسط معتادان به مواد مخدر تجربه می کنند ، تجربه می کنند. این نشان می دهد که این اعتیاد اغلب به هم پیوسته است.

دریافت کمک برای اعتیاد به اینترنت

هرگونه اعتیاد موضوع خنده ای نیست. این نه تنها معتاد بلکه بر همه کسانی که آنها را احاطه کرده اند ، تأثیر می گذارد. اگر فکر می کنید برای اعتیاد به اینترنت یا رایانه به کمک نیاز دارید ، یا شخصی که می شناسید برای متوقف کردن این اعتیاد به کمک نیاز دارد ، ما می توانیم کمک کنیم. فقط تماس بگیریدما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا در مسیر زندگی بدون اعتیاد برگردید.

به عنوان طرفداران سلامت روان و سلامتی ، ما در آموزش خوانندگان خود در مورد ارائه دهندگان مختلف درمانی آنلاین در دسترس ، افتخار می کنیم. Psychguides با چندین رهبر فکری در فضای روانی و فضای سلامتی همکاری کرده است ، بنابراین ما می توانیم به شما در تصمیم گیری آگاهانه در سفر سلامتی خود کمک کنیم. در صورت انتخاب استفاده از خدمات آنها ، روانپزشکان ممکن است جبران بازاریابی را از این شرکت ها دریافت کنند.

رتبه بندی ها و بررسی های آنلاین بهتر درمان آنلاین-BetterHELP خدمات درمانی آنلاین را از طریق متخصصان دارای مجوز از طریق یک وب سایت و برنامه آسان برای استفاده ارائه می دهد. برای هماهنگی با یک درمانگر مجازی ، یک پرسشنامه مختصر را بصورت آنلاین تکمیل کنید یا اینجا را کلیک کنید تا 20 ٪ تخفیف از ماه اول خود را ادعا کنید.

بازیابی رتبه بندی ها و بررسی های آنلاین درمانی - مشاوره زوج های آنلاین به لطف Regain هرگز آسان تر نبوده است. درمانگران دارای مجوز آنها در کمک به زوجین در بهبود مهارت های ارتباطی برای حل و فصل درگیری ها به روش های سالم تخصص دارند. امروز با یک مشاور رابطه مطابقت داشته باشید.

مشاوره نوجوانان رتبه بندی و بررسی آنلاین درمانی - مشاوره نوجوانان ارائه دهنده پیشرو در درمان آنلاین برای نوجوانان است. نوجوانان می توانند از طریق ویدیو ، تلفن ، پیام رسانی و گپ زنده با درمانگر خود ارتباط برقرار کنند. مشاور مناسب نوجوان را برای نیازهای خود پیدا کنید.

TalkSpace Ratings و بررسی های آنلاین درمانی - درمانگران دارای مجوز و روانپزشکان برای جلسات مجازی از طریق TalkSpace در دسترس هستند. از مشاوره مجازی گرفته تا خدمات مدیریت دارو ، TalkSpace آنلاین درمانی ممکن است توسط ارائه دهنده بیمه شما پوشش داده شود.

در صورت انتخاب استفاده از خدمات آنها ، روانپزشکان ممکن است جبران بازاریابی را از شرکتهای ذکر شده دریافت کنند.< SPAN> بازیابی رتبه بندی و بررسی آنلاین درمانی - مشاوره زوج های آنلاین به لطف Regain هرگز آسان تر نبوده است. درمانگران دارای مجوز آنها در کمک به زوجین در بهبود مهارت های ارتباطی برای حل و فصل درگیری ها به روش های سالم تخصص دارند. امروز با یک مشاور رابطه مطابقت داشته باشید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 15 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:06