حالت نه چندان قابل تحمل از مقررات stablecoin

ساخت وبلاگ

مقامات دولت بایدن خواستار حكومت سخت برای Stablecoins هستند ، اما عدم اطمینان از اقدامات كنگره ، تعداد آژانس های مسئول نظارت و درگیری بر سر مقررات موقت می تواند در صورت طولانی تر قوانین جدید را برای ماه ها به تأخیر بیندازد.

کارول ون کلیف ، مشاور در بردلی آرانت بولت ارتباطات ، بیرمنگام ، آلاباما ، گفت: "در اینجا آشپزهای زیادی در آشپزخانه وجود دارد.""برای سالها ، هر زمان که او موضوع نظارت فدرال برای Stablecoins مطرح شد ، در D. C تمایلی وجود داشت."

Stablecoins یک دارایی دیجیتالی است که برای جبران نوسانات رمزنگاری Cryptocurrency طراحی شده است ، معمولاً با حمایت از ارزش Stablecoin با ارز سنتی مانند دلار آمریکا. این ساختار به معنای ایجاد پایتخت بیشتر برای پرداخت های اصلی است ، اما هنوز نگرانی هایی از قبیل نحوه مدیریت استبلی ها وجود دارد و چقدر مصرف کنندگان می توانند آنها را برای پول نقد مبادله کنند.

درکارگروه رئیس جمهور در بازارهای مالیدر ماه نوامبر گزارشی از Stablecoins منتشر کرد. PWG توصیه می کند که کنگره قوانینی را برای تقویت نظارت بر استبلی ها تصویب کند ، که احتمالاً به صادرکنندگان غیر بانکی نیاز دارد تا قوانینی مشابه بانک ها را رعایت کنند و مسئولیت تنظیم کننده های مختلف را روشن کنند. اما پیش بینی کنگره ممکن است بلافاصله عمل نکند ، این گزارش همچنین زمینه را برای تنظیم مستقیم فدرال ، دوره ای که با مخالفت صنعت Stablecoin و جمهوریخواهان روبرو است ، ارائه می دهد.

داگلاس لندی ، سرپرست گروه صنعت موسسات مالی White & Case مستقر در نیویورک و رئیس قانون ، گفت: "از گزارش PWG مشخص است که [تنظیم کننده ها] اقدامات کنگره را ترجیح می دهند که نقش هایی را برای تنظیم کننده های مختلف فراهم کند."در مصاحبه ای گفت: عمل نظارتی خدمات مالی ایالات متحده آمریکا."همچنین واضح است که آژانس های نظارتی در صورت عدم انجام اقدامات کنگره نمی خواهند منتظر بمانند."

طبق گزارش White & Case ، گزارش PWG گامی در جهت طبقه بندی شورای نظارت بر ثبات مالی است که طبقه بندی خاصی از استاب های غیر بانکی را به عنوان مؤسسات مالی مهم سیستماتیک تحت قانون DODD-FRANK طبقه بندی می کند. این تعیین نشان می دهد که صادرکنندگان StableCoin احتمالاً به اندازه کافی بزرگ یا تأثیرگذار می شوند تا در صورت عدم موفقیت ، ریسک ثبات مالی کلی را ایجاد کنند.سیفیسمنوط به نظارت تلفیقی توسط فدرال رزرو و با الزامات تقویت شده برای محافظت در برابر خطر نقدینگی که مطابق با بانکهای تنظیم شده فدرال است ، روبرو هستند. فقطچهار شرکت غیر بانکیSIFIS ، از جمله گروه بین المللی آمریکایی ، جنرال الکتریک سرمایه ، مالی ، محتاطانه مالی و MetLife تعیین شده است. تعیین SIFI بعداً برای این شرکت ها حذف شد و در حال حاضر هیچ بانکی به عنوان SIFIS طبقه بندی نمی شود.

FSOC همچنین ممکن است صادرکنندگان stablecoin غیر بانکی را به عنوان آب و برق بازار مالی تحت Dodd-Frank معرفی کند. FMU ها همچنین در راستای بانکداری در معرض مقررات نظارتی افزایش یافته هستند ، از جمله ارائه اخطار قبلی در مورد تغییرات در عملیاتی که می تواند بر خطر آنها تأثیر بگذارد. سازمان هایی که به طور معمول به عنوان FMU تعیین می شوند ، حجم گسترده ای از پرداخت ها ، مانند شرکت پرداخت خانه های پاکسازی ، بورس کالای شیکاگو و شرکت ملی پاکسازی اوراق بهادار ملی را جابجا می کند.

با توجه به سرمایه گذاری بازار Stablecoin در ماه اکتبر حدود 130 میلیارد دلار بودخزانه داری ایالات متحدهبا افزودن این میزان از کمتر از 30 میلیارد دلار در طی 12 ماه گذشته افزایش یافته است. به گفته ون کلیف ، این همچنین بخشی از کل بازار پرداخت ها است. وی افزود: stablecoins به سرعت در حال رشد است تا توجه نظارتی را به خود جلب کند.

ویل گیلز ، دادستان ارشد در Cravath ، Swaine و Moore ، یک موسسه حقوقی مستقر در نیویورک ، گفت: "نگرانی در مورد تنظیم کننده ها در مورد توانایی بازخرید stablecoins وجود دارد. اگر اعتماد به نفس در رستگاری وجود نداشته باشد ، می تواند به مصرف کنندگان آسیب برساند."زنان در میزگرد مسکن و امور مالی."و این می تواند در صورت بزرگ بودن StableCoin یا اگر یک بیماری دومینو ایجاد کند ، در صورت عدم موفقیت ، یک خطر ثبات مالی ایجاد کند."

گیلز گفت ، یک تعیین FSOC احتمالاً در مورد استابلوهای صادر شده غیر بانکی که از نزدیک با پرداخت ها گره خورده اند ، هدف قرار می گیرد.

گیلز گفت: "ما بحث هایی را در مورد" FSOC "خواهیم دید ، و افزود: مانند قانون ، یک حرکت موقت FSOC نیز زمان می برد."این یک فرایند چند مرحله ای خواهد بود. این یک اقتدار است که اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرد."

FSOC شامل وزارت خزانه داری ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، کمیسیون معاملات معاملات آتی کالاها ، فدرال رزرو ، دفتر شرکت کنترل کننده ارز ، دفتر حمایت مالی مصرف کننده ، شرکت بیمه سپرده فدرال ، اتحادیه اعتباری ملی است. دولت ، آژانس مالی فدرال مسکن و یک عضو مستقل که تخصص بیمه دارد.

لندی گفت: "[PWG] از کنگره خواسته است تا صدور Stablecoin را به مؤسسات سپرده گذاری محدود کند. این یک عمل کنگره خواهد بود.""اما اگر هدف این است که Stablecoins را به بانکها محدود کنیم ، قرار دادن نهادهای غیر بانکی در مقررات بانکی اما عدم ارائه مزایای بانکی ، همان کار را انجام می دهد."

دو سوم اعضای FSOC ، از جمله دبیر خزانه داری ، باید برای تعیین یک نهاد به عنوان یک موسسه مالی مهم سیستماتیک یا یک ابزار بازار مالی رای دهند. اعضای رأی دهنده FSOC که در گزارش PWG شرکت می کنند شامل وزارت خزانه داری ، فدرال رزرو ، SEC ، CFTC ، FDIC و OCC بود.

 

صادرکنندگان Nonbank Stablecoin بدون همه چیز خوب ، چیزهای بد را دریافت می کنند

 

لندی گفت: طبقه بندی صادرکنندگان غیر بانکی از Stablecoins به عنوان FMU یا SIFIS آنها را در معرض مقررات مربوط به بانک قرار می دهد ، اما بدون دسترسی به بیمه سپرده FDIC ، دسترسی به پنجره تخفیف فدرال رزرو ، سرویس حساب فدرال رزرو و سایر خدمات.

لندی گفت: "صادرکنندگان Nonbank Stablecoin بدون همه چیزهای خوب ، چیزهای بد را به دست می آورند."

صادرکنندگان Stablecoin بیشتر طرفدار مقررات هستند، ولیبسیاری از آنهابا این مفهوم که فقط موسسات تحت فشار FDIC باید مجاز به صدور Stablecoins باشند. شرکت blockchainموج دار شدن، که دارایبا Secبا فشار کمیسیون برای تنظیم نشانه XRP به عنوان یک امنیت ، در تلاش است تا در بین ارائه دهندگان blockchain ، شرکت های رمزنگاری ، صادرکنندگان Stablecoin و تنظیم کننده تلاش کند.

استوارت آلدروتی ، مشاور عمومی ریپل گفت: "تحمیل قوانینی که برای یک سیستم بانکی میراث بر روی نوآوری های زیر دارایی های رمزنگاری شده طراحی شده است ، به نظر نمی رسد که جواب آن را داشته باشد.""هر چارچوب سیاستی که برای تنظیم رمزنگاری طراحی شده است باید بر روی یک ساخته شودگفتگوی فعالبین تنظیم کننده ها و شرکت کنندگان در بازار. همکاری دولتی و خصوصی منجر به نتایج سیاسی متناسب و مؤثر برای صنعت ، بازارها و مصرف کنندگان می شود و باید به طور رسمی تشویق و تسهیل شوند. "

دایره ، که USDC StableCoin را صادر می کند ، استپیگیری مجوز بانکی، تا حدودی برای پشتیبانی از استراتژی خود برای ایجاد خدمات مالی برای کاربران StableCoin خود.

وی گفت: "ما کاملاً از خواستار اقدام کنگره و ایجاد نظارت بانکی فدرال برای صدور Stablecoin حمایت می کنیم. مقیاس پذیری سریع و اهمیت استراتژیک این امر به رقابت با دلار در عصر رمزنگاری و blockchains بسیار مهم است. "دایره درباره پتانسیل تعیین FSOC برای صادرکنندگان StableCoin اظهار نظر نکرد.

در یک سخنرانی اخیر ،کریستوفر والر ، فرماندار فدرال رزرو، یک انتصاب ترامپ ، نسبت به تنظیم بیش از حد ارائه دهندگان Stablecoin هشدار داد ، گفت: نظارت نظارتی بر ارائه دهندگان Stablecoin می تواند بانک ها را از برخی از انواع رقابت مستقیم عایق کند.

و در یک نامه اخیر ،سناتور پت تومی ، R-Pa.، عضو رتبه بندی کمیته بانکی سنا ، استدلال می کند که اقدامات کنگره وضوح در مورد صلاحیت آژانس های فدرال نسبت به تابلوی ها را ارائه می دهد ، در حالی که با تکیه بر اقدامات نظارتی مستقیم ، "قوانین موجود را گسترش می دهد ... یا از ابهامات استفاده می کند".

لایحه ای برای تنظیم استابلوها وجود دارد ، اما کمرنگ شده است. درعمل پایدار، لایحه ای که در اواخر سال 2020 در مجلس نمایندگان ایالات متحده معرفی شده است توسط نماینده رشیدا تلیب ، د-میش. ، به هر صادرکننده آینده نگر یک Stablecoin برای به دست آوردن منشور بانکی و همچنین اطلاع و دریافت تأیید از فدرال رزرو ، نیاز دارد. FDIC و آژانس بانکی مناسب شش ماه قبل از صدور.جمهوریخواهانمخالفت خود را با عمل پایدار ابراز کرده اند ، و این ادعا را مانع از ورود مالی می کند.برخی از شرکت های رمزنگاریهمچنین اعتراض کرد.

رون هاموند ، مدیر روابط دولت برای انجمن Blockchain ، یک سازمان مستقر در Fairfax ، Va. که در گزارش PWG نقش داشته است ، گفت: کنگره مناسب ترین راه برای تنظیم Stablecoin است. انجمن blockchain ، کهاعضاشامل Ripple ، Circle و ده ها شرکت دیگر ، با تعیین احتمالی FSOC از صادرکنندگان StableCoin به عنوان سیستماتیک مهم است. انجمن blockchain به طور مستقیم در مورد عمل پایدار اظهار نظر نمی کند ، اما موقعیت آن این است که به غیر بانکی ها اجازه داده می شود تا استابلوها را صادر کنند.

هاموند گفت: "خطرات مندرج در PWG در گزارش اخیر خود در مورد stablecoins می تواند با راه حل های نظارتی غیر از اعطای حق انحصاری بانکها برای صدور تابلوی ها ، برطرف شود."نیویورک مجوز شرکت های رمزنگاری و ایالت هایی مانند نبراسکا و وایومینگ را ارائه می دهدمنشورهای بانکی هدف ویژهبرای شرکتهای فعال در ارزهای دیجیتال.

بحث و گفتگو در مورد تنظیم پاسگاه های انتخاب شده در بهار سال 2021. اریک روزنگرن ، رئیس بانک مرکزی فدرال رزرو بوستون ، ذکر کردstablecoin اتصالبه عنوان لیستی از بنگاه هایی که "چالش های ثبات مالی" را تشکیل می دهند. صادرکننده Tether بود41 میلیون دلار جریمه شددر ماه اکتبر بر سر ادعاهای دروغین مبنی بر اینکه Stablecoin آن کاملاً توسط دلار آمریکا و یورو حمایت شده است. ذخایر Tether شامل مطالبات غیر امن و ارز غیر سنتی در ذخایر آن بود ، به طور بالقوه اگر همه دارندگان Tether سعی کنند به طور همزمان پول نقد کنند ، کمبود ایجاد می کنند.

رئیسگری ژنسلرو رئیس فدرال رزروجروم پاولدر اوایل سال جاری خواستار مقررات محکم تر برای stablecoins شد. برای تهیه گزارش PWG ، گیلز گفت ، سه ماه طول کشید ، و این نشان می دهد که این سرعت آهسته است که منجر به انتظار طولانی برای تنظیم Stablecoin می شود.

هاموند همچنین بخشی از زنان در پانل Stablecoin مسکن و دارایی بود و در طول جلسه گفت: کنگره احتمالاً قبل از اینکه تمرکز به کمپین های انتخابات میان دوره ای تبدیل شود ، باید مقررات Stablecoin را تصویب کند. هاموند گفت ، همچنین تمایل به تنظیم تنظیم تنظیمات StableCoin با سایر موضوعات دارایی دیجیتال ، مانند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و ارزهای رمزنگاری وجود دارد که می تواند روند قانونی استابلوین را در کنگره پایین بیاورد.

هاموند در طول این رویداد گفت: "بسیاری از مفاهیم در آنجا وجود دارد که شما نیاز به داشتن stablecoins یا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی دارید.""اما این چیزها در همان محیط وجود دارد و باید توضیحات بیشتری نیز وجود داشته باشد."

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 12 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:15