مراقب هرمی از نوع باینری باشید

ساخت وبلاگ

با توجه به تورم این کشور بیش از 6 درصد ، بسیاری از افراد ممکن است مجبور شوند به دنبال راه های اضافی برای کسب درآمد برای مقابله با افزایش قیمت کالاهای اساسی باشند.

با توجه به اینکه اکثر فیلیپین ها در کلاسهای با درآمد پایین طبقه بندی می شوند ، بیشتر به احتمال زیاد به فروش محصولات با استفاده از خطوط اعتباری یا سرمایه گذاری در مشاغل کم سرمایه مانند بازاریابی چند سطحی (MLM) متوسل می شوند ، یک نوع قانونی و خلاقانه از فروش مستقیم که در آن یکی استنه تنها برای فروش شخصی بلکه برای فروش استخدام کنندگان مستقیم و همچنین استخدام کنندگان غیرمستقیم (کسانی که توسط استخدام کنندگان مستقیم استخدام شده اند) پس از دیدار با حجم واجد شرایط فروش شرکت خود جبران می شود.

اما یک MLM "شبه شبه" وجود دارد که از طرح باینری استفاده می کند و ادعا می کند یک برنامه MLM مشروع است اما ممکن است در واقعیت غیرقانونی باشد.

باینری یکی از پنج نوع برنامه جبران خسارت MLM است که در آن فقط می توان دو استخدام مستقیم با استخدام کنندگان بعدی (معروف به خطوط پایین) قرار داد که در زیر استخدام کنندگان مستقیم و همچنین استخدام کنندگان در زیر آنها قرار می گیرند. این شرکت به یک عضو برای متعادل کردن جفت فروش یا استخدام کنندگان در سمت چپ و پاهای راست خط پرداخت خود (تعداد سطح استخدام زیر یک عضو) پاداش می دهد.

اگر برنامه جبران خسارت درآمدهای فروش را متعادل می کند ، باینری مجاز یا قانونی است و نه در هنگام تعادل تعداد استخدام کنندگان. به عنوان مثال ، اگر پای راست و پای چپ قادر به تعادل حجم فروش P100،000 در هر پا باشد حتی اگر پای راست فقط چهار نفر داشته باشد در حالی که پای چپ 40 نفر دارد ، این یک برنامه جبران باینری خوب است.

از طرف دیگر ، اگر به هر طرف به 40 جفت از افراد (چپ و راست) نیاز داشته باشد ، حتی اگر هر طرف بتواند درآمد فروش را متعادل کند ، نه یک برنامه جبران خسارت و نه یک برنامه جبران خسارت است.

چرا باینری مجاز نیست؟

Pyramiding غیرقانونی است زیرا ماده 53 قانون جمهوری شماره 7394 را نقض می کند و می گوید: "برنامه های توزیع زنجیره ای یا طرح های هرمی در فروش محصولات مصرفی کار نمی کنند."

اگر پول به دست آمده بر اساس فروش به عموم مردم باشد ، این یک برنامه MLM قانونی است ، اما اگر پول به دست آمده براساس تعداد افراد استخدام شده است ، یک کلاهبرداری هرمی است ، جایی که پاداش استخدام توزیع کنندگان جدید بیشتر از آن است. پاداش فروش محصولات به عموم.

فقط تصور کنید که آپلمان ها (استخدام کنندگان) دو نفر را دعوت می کنند (یکی برای هر طرف باینری) ، و سپس آن دو نفر که هر یک از دو نفر را دعوت می کنند.

با رسیدن به سطح 27 ، اکنون آنها 134 میلیون عضو دارند ، بیشتر از جمعیت فیلیپین ، یک طرح ناپایدار.

برای پایدارتر شدن آن ، شرکت های باینری اعضا را به خرید "مراکز تجاری" ترغیب می کنند ، و به یک عضو اجازه می دهد تا خود را ثبت نام کند و هر چند وقت یک بار در این مراکز تجاری سرمایه گذاری کند ، بنابراین ، از سه سر خود استفاده می کند (سه بار ثبت نام می کند)، هفت هدر ، 15 هدر ، 31 هدر و غیره تبدیل به "بازی پول".

این مجموعه به طور قاطع به عنوان یک سرمایه گذاری ثبت نشده توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) مارک گذاری شده است و با مجازات یا جریمه کمتر از P50،000 یا بیش از P5 میلیون یا حبس کمتر از هفت سال مجازات می شود. یا بیش از 21 سال ، یا هر دو ، به صلاحدید دادگاه همانطور که در بند 73 قانون مقررات اوراق بهادار (SRC) پیش بینی شده است.

حتی درخواست "هدر" می تواند از نظر جنایی در قبال نقض SEC مسئولیت پذیر باشد. 28 از SRC ، مجازاتی که در بخش 73 SRC نیز برای آن فراهم شده است ، همانطور که توسط دیوان عالی کشور تأیید شده است (SEC در مقابل اودین سانتوس ، شماره G. R. 195542 ، 19 مارس 2014).

ارائه فروش یا توزیع اوراق بهادار به عموم ، نیاز به "مجوز ثانویه" صادر شده توسط SEC قبل از هر بنگاه (MLM یا نه) یا شخص ممکن است این کار را انجام دهد. بنابراین ، در صورت عدم وجود مجوز مذکور ، هر شخص یا نهاد نمی تواند برای فروش یا توزیع "اوراق بهادار" به عموم مردم ، برای محافظت از مردم در برابر جدایی با پول سخت درآمد خود با سرمایه گذاری در چنین اوراق بهادار ثبت نشده ، محافظت کند.

چرا باینری جذاب است؟

بسیاری از شرکت ها به سادگی برنامه جبران باینری شرکت های باینری قبلی را کپی کردند.

جبران باینری با گفتن آنها برای جذب تنها دو نفر از افراد دارای آپلمان استخدام برای آنها و قرار دادن استخدام کنندگان در زیر آنها به عنوان خطوط پایین ، باعث ایجاد اثر "سرریز" می شود.

اثر سرریز باینری باعث می شود تا افراد در درجه اول از تلاش دیگران سود خود را پیش بینی کنند ، با این حال ، طرح باینری با مفهوم روانشناختی از دست دادن از دست دادن بازی می کند ، این ایده که تهدید از دست دادن باعث می شود تا آنها به استخدام مداوم و تعادل هر طرف باینری فشار بیاورند. ساختار یا خطر از دست دادن یک فرصت منظم برای کسب.

مضرات برنامه باینری چیست؟

این امکان وجود دارد که شبکه های برنامه باینری زحمتکش ممکن است درآمدی نداشته باشند زیرا آنها قادر به تعادل در سمت راست و سمت چپ ساختار باینری نیستند. دلیل این امر این است که آپلمان های آنها نیز عمل متعادل را برای خود انجام می دهند و از درآمد خودشان محافظت می کنند ، بنابراین ، عدم تعادل ممکن است با وجود تلاش ها هنوز هم اتفاق بیفتد.

چگونه می توان یک برنامه باینری را تصحیح کرد؟

شرکت هایی که دارای یک برنامه جبران باینری بد هستند باید از متعادل کردن سرها یا استخدام کنندگان تا تعادل درآمدهای فروش از هر طرف جفت خود تغییر کنند. این ساده تر از آنچه انجام شده است ، آسانتر است ، زیرا تغییر برنامه جبران خسارت در اواسط عواقب فاجعه آمیز برای اعطای اعدام کننده اعضای خواهد داشت که ممکن است تصمیم بگیرند خطوط خود را برای پیوستن به یک شرکت دیگر بیاورند.

اما مگر اینکه تغییر کند ، اجرای یک برنامه جبران خسارت غیرقانونی ، عواقب بسیار زیادی برای شرکت و آپلمان خواهد داشت.

از کجا شکایت کنید؟

افرادی که در سرمایه گذاری های ثبت نشده سرمایه گذاری کرده اند ، خواه آنها با پول سخت درآمد خود شرکت کرده اند یا نه ، از جمله سرمایه گذاری "از نوع هدر" ، می توانند شکایات خود را علیه این شرکت های غیرمجاز ارائه دهند و برای نقض SEC. 8 از SRC با اداره اجرایی و حفاظت از سرمایه گذار SEC ، در حالی که می توان پرونده های هرمی را به گروه حمایت از مصرف کننده وزارت تجارت و صنعت ارائه داد.- توزیع شده

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:25