مالکوم X در زندگی و مرگ دگرگون شد

ساخت وبلاگ

Malcolm X transformed in life and death

میراث یک مرد اغلب با توجه به زمان و فاصله از مرگ او می تواند تغییر کند.

قبل از اینکه وی در سال 1965 توسط گلوله قاتل سقوط کرد ، مالکوم X در رسانه های آمریکایی به عنوان "یک دلال ، یک معتاد کوکائین و یک دزد به تصویر کشیده شد. او یک عوامفری غیرقانونی بود. انجیل او نفرت بود. "

پنجاه و سه سال بعد ، دیدگاه هایی در مورد نماد حقوق مدنی و Luminary جهانی به نوبه خود 180 درجه ای گرفته است.

مردی که زمانی سلسله مراتب سیاسی و اجتماعی را در این کشور مختل کرده بود ، بدون آموزش رسمی فراتر از کلاس هشتم ، اکنون به طور جهانی پذیرفته شده و به عنوان منبع غرور برای سیاهان ، غیر سیاه ها ، مسلمانان و غیرمسلمانان مورد توجه قرار می گیرد.

توانایی مالکوم ایکس در تغییر زندگی و شرایط خود احتمالاً جذاب ترین جنبه وجود وی برای کسانی است که برای مرد و میراث او وابستگی دارند.

عبدالسلمان از نمونه زندگی مالکوم X برای تغییر خود از جنایت محکوم به یکی که اکنون سعی می کند به دیگران نشان دهد که چگونه می توان از مشکلات و مشکلات شخصی در جهت تقویت قدرت خود و استقلال اقتصادی استفاده کرد ، استفاده کرد.

وی به آژانس آنادولو در حالی که در مقابل یک فروشگاه بسته در امتداد خیابان 125 در هارلم ایستاده بود ، گفت: "من دوست دارم انتقال او از فروشنده مواد مخدر ، از داشتن دلال ، از نوشیدن الکل - اصلاح زندگی خود ، از انجام این کارها ،". نیویورک."و من یک سبک زندگی مشابه را زندگی کردم زیرا تجربه زندان داشتم ... بنابراین می توانم با او ارتباط برقرار کنم ، بنابراین زندگی خود را برای بهتر شدن تغییر دادم. اکنون من سعی می کنم به جای سرقت افراد و مواردی از این دست ، به مردم روش دیگری برای زندگی بیاموزم ، می توانید از اینجا بیرون بیایید و برای خودتان کار کنید و سعی کنید برای خود زندگی کنید و خودتان و جامعه خود را بهتر کنید و فرکانس را تغییر دهیدجهان به این روش. "

او بسیار الهام بخش بود ، عثمان تصمیم گرفت کل فرهنگ لغت را مطالعه کند.

وی گفت: "من فرهنگ لغت را خوانده بودم ، کل فرهنگ لغت ، مانند مالکوم X ، بنابراین واژگان من می تواند به حداکثر برسد تا بتوانم بفهمم که شخص چه می گوید - حتی به معانی ضربه می زند که شخص ممکن است سعی کند به شما منتقل کند. بنابراین ، یک شخص قادر نخواهد بود که من را بامبو کند و از من پیروی کند ، چیزهایی از این دست ، بنابراین من می توانم دقیقاً بدانم که آنها به چه چیزی می آیند ، چه چیزی در مورد آنچه در حال دریافت هستند صحبت می کنند ، چه چیزی را امتحان می کنندبرای گفتن ، آنچه آنها سعی در گفتن ندارند ، Subliminals ، پیام های غیرمستقیم ، پیام های مستقیم ، همه اینها و موارد دیگر-این همان چیزی است که من از مالکوم X می گیرم ، تا تحصیل کنم و به خودی خود بیاموزم. "اضافه.

مالکوم در دهه 50 به هارلم آمد و به عنوان وزیر ارشد ملت اسلام به ریاست الیاس محمد ، که معلم شخصی وی بود ، به هارلم آمد و به عنوان وزیر ارشد ملت اسلام به دست آورد. تسلط او به دروس معلمش به او کمک کرد تا به موقعیت سخنگوی ملی این گروه که اغلب به دلیل برخی از مواضع خود که همیشه به نظر نمی رسد با اسلام سنتی مطابقت داشته باشد ، به عنوان بحث برانگیز به عنوان بحث برانگیز باشد.

Neal Shoemaker یک هارلمیت بومی است که از سال 1998 یک تور پیاده روی در این بخش از منهتن انجام داده است.

در حالی که یکی از اعضای این گروه ، همان مردانی که در سازمان مواضع مهمی داشتند و قبلاً "انگل" در جامعه بودند ، همان سرنوشت مالکوم X را متحمل می شدند. اما همانطور که مالکوم X انجام داد ، آنها همچنین توانستند زندگی خود را تغییر دهندوی گفت: از طریق آموزه های محمد.

کفش ورزشی گفت که مالکوم X همچنان از طریق فراتر از قبر ، بر سیاست آمریکا تأثیر می گذارد. وی یک روز پس از سالگرد درگذشت وی ، یک مستند یک ساعته در مورد زندگی آیکون که در تلویزیون آمریکا پخش شده است ، ذکر کرد.

"من فکر می کنم این به این دلیل است که فراخوانی برای حقوق مدنی امروز وجود دارد. و ، هنگامی که من آهنگ را اجرا می کنم ، چه اتفاقی می افتد ، از دهه 1970 بسیار عالی به نظر می رسد ، اما تا امروز طنین انداز است ، همه ما می خواهیم بدانیم که اکنون چه خبر است. "یکی از آهنگهای تعیین کننده جنبش جنگ ضد ویتنام."و کشور ما ، هنگامی که می توانید با یک زن قدم بزنید و او را با قسمت های خصوصی خود بگیرید و تمام کارها را انجام دهید و به دور خود فرار کنید و به گنگ عمل کنید و چیزهایی را که اشتباه است بگویید و با این حال شما یک چشمه قابل توجه دارید که هنوز هم می توانید تبدیل شویدرئیس جمهور ایالات متحده ، چه خبر است؟ "

مالکوم غالباً مورد حمله کسانی قرار می گرفت که ادعا می کردند از کتاب مقدس و قرآنی برای تقویت تنش های نژادی استفاده می کند و در طول زندگی و مرگ ، او اغلب به نقل قول مشهور "به هر وسیله ضروری" کاهش می یابد.

اما او به سیاه پوستان آموخت که خودشان را توانمند کنند ، خود را آموزش دهند و کنترل کنند و جوامع خود را دوست داشته باشند.

این پیام از زمانی که او برای اولین بار در نوجوانی به سبک و کلاس خود کشیده شد ، هنگام آمدن به نیویورک سیتی ، به عایشه مک برید انگیزه داده است.

وی گفت: "من دوست داشتم که چگونه ، زیرا او مسلمان بود ، و اینگونه است که من درباره او اطلاعات بیشتری کسب کردم. من یک ارتباط داشتم ، "اوه ، او مسلمان است ، در آن زمان که من اسلام را تمرین می کردم ، بنابراین دوست داشتم ،" اوه ، من هم هستم. "بعد فهمیدم که او واقعاً طرفدار سیاه است."

مک برید دانش خود را در مورد مالکوم X به دختر خردسالش منتقل کرده است تا "شما را در اولویت قرار دهید" و "اول را دوست دارم".

اما فراتر از آموزش او به مرد ، او سعی می کند تا نمونه خود را برای غلبه بر مشکلات و سختی ها بیان کند.

وی گفت: "او از حالت یا تاریکی به حالت آگاهی آمد و سپس او فقط از آنجا شکوفا شد. من فقط آرزو می کنم که او بتواند زندگی خود را بیشتر از آنچه که داشت ادامه دهد زیرا او می توانست تغییرات بزرگی و بزرگی را در جهان ایجاد کند. "

غیرممکن است که بگوییم چگونه مالکوم ایکس می توانست در شرایط سیاسی فعلی که او به عنوان یک دولتمرد بزرگتر زندگی می کرد ، در روزهای آشفته دهه 1960 ، شورش های سراسر کشور ، در اواخر همین دهه ، رکود اقتصادی ، جنگ سرد ، جنگ سرد ، پاییز را طی کند. از سیستم آپارتاید در آفریقای جنوبی ، گسترش جنگهای خارجی و انتخابات باراک اوباما و دونالد ترامپ.

بنا بر گزارش ها ، وی به نویسنده مشهور الكس هیلی ، كه زندگی نامه نویسی مالکوم ایکس را نوشت ، گفت: "من به اندازه كافی هستم كه به شما بگویم كه نمی توانم انگشت خود را دقیقاً به آنچه در حال حاضر فلسفه من است ، قرار دهم ، اما من انعطاف پذیر هستم."این سخنان سه روز قبل از ضرب و شتم وی صحبت شد.

علیرغم تکامل و پیشرفت مداوم وی ، بسیاری معتقدند اگر او امروز زنده بود ، مالکوم X از اصول و محرومیت های آتشین بر روی سیستم منحرف نمی شود.

نوا فولر ، فروشنده خیابانی در هارلم گفت: "تحول او کوتاه شد."

وی گفت: "در قلمرو آفریقا ، شما تا 40 سال رشد نمی کنید. و این زمانی است که شما به بزرگسالی رسیده اید. "

"بنابراین ، آیا می توانید تصور کنید ، اگر او در سال 1965 بود که به قتل رسید ، 21 فوریه 1965 ، و او 30 یا 40 سال دیگر زندگی کرده بود ، چه مرد قادر به انجام آن بود؟"او هدفمند پرسید.

وی گفت: "او قطعاً تأثیر زیادی بر ما و روانشناسی ما خواهد گذاشت. نه فقط سیاه پوستان بلکه کل جهان. ما مردم اینجا را از اروپا داریم ، آنها به او نگاه می کنند. اعراب با آنها ملاقات کرده ام به جستجوی مالکوم X. و نه یک نگاه واقعی ، واقع بینانه - آنها آن برادر را دوست دارند. آنها به او احترام می گذارند به خاطر آنچه انجام داد. "

صرف نظر از اینکه او در سالهای پس از آن چه مسیری را طی کرده است ، اگر او در سال 1965 از آن روز سرنوشت ساز زنده بماند ، تصور اینکه مالکوم X همچنان نیرویی باشد که باید حساب شود.

مدتها قبل از این که Black Lives Matter به یک جنبش تبدیل شود ، مالکوم X از اصول خود حمایت می کرد.

برخی از همان موضوعاتی که امروزه با هم جنگیدند ، همان چیزی است که وی در دهه 50 و 1960 با آن مخالفت کرد - تبعیض نژادی ، وحشیگری پلیس و حقوق اساسی بشر و دیگران.

وی گفت: "او مانند یک بمب هسته ای به روشی بود که با عقل خود به آمریکا برخورد کرد. نه یک روز در کلاس کالج. کالج وی آن زندان هایی بود که او در اینجا در ایالات متحده گذراند. "

وی گفت: "من تصاویر او را در مسجد آموزش می دهم - آموزش مردانگی ، خانواده ، فرزندان ، همسر شما ، مسئولیت. فقط این اصول به تنهایی ، آنها ساده به نظر می رسند اما به ویژه ، حتی امروزه ، ما باید آن را بیشتر بشنویم. "

"مرد سیاه پوست از خانه است. مالکوم می گوید که شلوار ما را بالا ببرد ، قوی باشیم ، در مقابل جامعه خود بایستید ، در کنار زن خود بایستید ، با زن خود بایستید ، در کنار فرزندان خود بایستید. و در یک محدوده بین المللی ، او سعی می کرد اجساد را با هم جمع کند زیرا این همان کاری است که او در سال 65 انجام می داد. با هم بیایید ، به عنوان یک مسابقه کار کنید. "

صرف وقت زیادی در شهر که مالکوم X از مهارت های خود استفاده می کند ، فولر نمی تواند کمک کند اما احساس می کند که در قدم های تحت اللفظی چهره نمادین قدم می زند.

وی گفت: "بارها و بارها ، این نقطه ای که در آن ایستاده ایم ، می گویم اسپرت مالکوم X در اینجا درست است زیرا می توانم آن را احساس کنم.""انرژی وجود داردمن آن را در همه جا احساس می کنم اما به ویژه در اینجا در هارلم ، قوی ترین است. زیرا او این خیابان ها را طی کرد. "

پیام آیکون مسلمان هنوز بیش از نیم قرن بعد مرتبط است زیرا او همچنان به الهام بخشیدن ، شکل زندگی فراتر از قبر

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 22:59