یک فاجعه جهانی با بیت کوین وجود دارد که هیچ کس در مورد آن صحبت نمی کند

ساخت وبلاگ

از آنجا که بزرگترین جامعه در جهان معدنچیان بیت کوین در میان یک ماهانه سرکوب در اوایل سال جاری از چین گریختند ، همسایه قزاقستان به عنوان یک مقصد مورد علاقه بازیکنان تبعید شده رتبه بندی کرده است. تا ماه آگوست ، براساس برآوردهای دانشگاه کمبریج ، سهم کشور آسیای میانه از "هاشرات" جهانی این صنعت به 18. 1 ٪ افزایش یافته است ، بیش از دو برابر در ماه ژوئن. اما در اواسط ماه اکتبر ، قزاقستان با اعلام اینکه باعث کاهش حجم معدنچیان برق می شود ، می تواند با 95 ٪ باورنکردنی ، از حدود 2000 ساعت گیگات ، به 100 گیگاوات ساعت ، این صنعت را شوکه کند. دلیل: هجوم عظیم مزارع در حال اجرا قفسه های برجسته رایانه های ASIC 24/7 باعث ایجاد شبکه آن به نقطه شکستن شد و باعث قطع شدن خانه های تاریک و گیاهان خاموش شد. در طی چند ماه از شکوفایی قزاقستان به عنوان یکی از مراکز پیشرو در جهان برای استخراج ، دولت آن تجهیزات را از بین می برد و سکه های مینتینگ مردم را می فرستد و یک بار دیگر جستجوهای آواره شده را برای مقصد های جدید و استقبال می فرستد.

زلزله قزاقستان یک جنجال است

این لرزش در قزاقستان تأکید می کند که تهدید بالقوه برای بیت کوین است که ممکن است بسیار خطرناک تر از ردپای غول پیکر کربن باشد که حتی هواداران مانند الون مسک را نگران می کند. به عبارت ساده ، تأمین انرژی ملل محدود است ، و در بسیاری موارد ، هرچه معدنچیان از آب استفاده کنند ، برای خانواده ها و بنگاهها کمتر در دسترس است ، تا جایی که خاموشی ها باعث بروز یک اعتراض عمومی می شوند و دولت ها را مجبور به اقدام می کنند. سایر کشورها ، از جمله ایران و کانادا (به ویژه استان کبک) ، که برای اولین بار به معدنچیان رسیدند ، اکنون برق را به شدت محدود می کنند تا از بحران انرژی جلوگیری کنند. خطر این است که به عنوان یک ملت پس از ممنوعیت یا محدود کردن معدن دیگری ، تولید کنندگان به محلی های جدید و دوستانه با هزینه کم انرژی منتقل می شوند و در نهایت ظرفیت تولید برق خود را بیش از حد می کنند ، به طوری که یک دیار در حال رشد به سمت تعداد زیادی از مکان ها حرکت می کند. هرچه ملل برای معدنچیان کمتر باشد ، بار معدودی که همچنان آنها را می گیرند ، بیشتر می شود. دلهره قزاقستان می تواند یک فاجعه نورد را نشان دهد که رمزنگاری برتر جهان را می کشد یا زخمی می کند.

الکس دو وریس ، یک اقتصاددان هلندی که وب سایت Digiconomist وی را ردیابی کربن بیت کوین و مصرف انرژی می گوید ، می گوید: "ما در مورد معدنچیان صحبت می کنیم که اکنون باید انرژی زیادی در مناطق جدید پیدا کنند."وی گفت: "خاموش شدن در قزاقستان میزان قدرت مورد استفاده ملت ایرلند را از بین می برد. اکنون معدنچیان باید تمام آن برق را در جایی دیگر پیدا کنند. "انبوهی از تولید کنندگان آواره و بسیاری از افراد تازه وارد انگیزه غنی برای یافتن مکان های جدید برای حل و فصل دارند. چرا؟از آنجا که دو عامل همزمان هستند تا بازی بیت کوین را فوق العاده پرسود کنند - آنچه این نویسنده احتمالاً سودآورترین شرکت قانونی روی کره زمین را برچسب گذاری کرده است. اول ، پرواز از چین باعث کاهش رقابت شد و به معدنچیان راه اندازی شده سهم بیشتری از بازار جهانی داد و ورودی های جدید را برای پر کردن خلاء فریب داد. دوم ، قیمت بیت کوین به سطحی رسیده است که هزینه چندگانه برای تولید آن است. De Vries تخمین می زند که معدنچیان به طور متوسط حدود 5 سنت در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) برای برق یا 19000 دلار سکه هزینه می کنند. در حال حاضر بیت کوین در حدود 62،000 دلار به فروش می رسد ، بیشتر از این تعداد سه برابر است. معدنچیان حتی در کالاهای لوکس ، سیگار یا نرم افزار حاشیه های ناشناخته را به دست می آورند.

اگر قیمت ها در اطراف آن علامت باقی بمانند ، تولیدکنندگان دارای مجوز و غیرقانونی به طور یکسان ادامه خواهند داد. به عبارت دیگر ، افزایش موج معدنچیان تا زمانی که از اینقدر برق استفاده نمی کنند ، از قدرت بیشتری استفاده می کنند تا بتوانند سکه های تازه صادر شده را به دست آورند ، و پرداخت قبض های برق آنقدر بزرگ هستند که سرمایه گذاری دیگر سودآور نیست. De Vries می گوید: "وقتی قیمت 40،000 دلار بود ، استفاده از الکتریکی در حال افزایش بود.""با 62000 دلار ، من تخمین می زنم که مصرف از 180 ساعت Terawatt امروز به 260 TWH افزایش می یابد ، که 44 ٪ پرش است."از این رو ، به عنوان معدن بیشتر ملل ، قطب های باقیمانده از صنعتی حمایت می کنند که چند سال از آن زمان برق را از این رو از بین می برد.

فهرست ملت ها ممنوعیت و محدود کردن معدن بیت کوین رشد می کند

کمبود برق از معدن سنگین در حال حاضر باعث واکنش شدید در مکانهایی شده است که بیت کوین یک بار در آن پذیرفته شده بود. ایران بیت کوین را به عنوان وسیله ای برای به دست آوردن میلیارد ها دلار درآمدها برای مقابله با ویرانی های تحریم های تجاری مشاهده کرد. اما در ماه مه ، خاموشی های جارو برقی باعث شد رئیس جمهور روحانی در تابستان مین را متوقف کند. روحانی از ترس اینكه معدنچیان آنقدر از برق استفاده كنند كه واحدهای AC شهروندانش جلوی گرم شدن در گرمای بیابانی را بگیرند. دولت از آن زمان به تولیدکنندگان اجازه بازگشایی را داده است ، اما سهمیه جدیدی را برای کل برق که صنعت می تواند مستقر کند ، قرار داده است. سهم زمانی در حال رشد ایران از هاشرات زیر 4 ٪ کاهش یافته است. این سرکوب در حال جوانه زدن در عناوین دیدنی است: معدنچیان در تلاش برای تعطیل کردن آنها آتش سوزی کردند و رئیس بورس سهام تهران کار خود را برای کار با یک معدن غیرقانونی در طبقه تجارت از دست داد. دولت فارسی دیگر پناهگاهی به تازه واردان و معدنچیان بی خانمان ارائه نمی دهد. آنها باید برای مکان های جدید برای جابجایی یا ایجاد عملیات ، کره زمین را بچرخانند.

شاید شما هرگز از Abkhazia نشنیده اید - من آن را از دست داده ام - به تنهایی موفق به تلفظ این نام شوید. اما وضعیت مستقل و مستقل روسیه 250،000 شمال جورجیا مدتهاست که به عنوان غرب وحشی بیت کوین خشمگین شده است. حفاری برای سکه ها یک صنعت کلبه در آبخازیا است. خانواده ها برای خرید تجهیزات و پشته رایانه ها در آشپزخانه های خود ، گاو و اتومبیل می فروشند. معدنچیان برای سودآوری از هزینه های کوچک برق کشور کوچک 1 درصد کیلووات ساعت ، یک پنجم میانگین جهانی ، از روسیه به آبخازیا حمله کردند. در سال 2018 ، خاموشی ها آنقدر بد شد که دولت معدن را ممنوع اعلام کرد ، اگرچه تجارت غیرقانونی "آشپزخانه" همچنان ادامه داشت. در سال 2020 ، این توقف را به طور خلاصه بلند کرد ، تا اینکه معدنچیان آنقدر سریع بلند شدند که یک پست فرعی را آتش زدند. قرار بود آبخازیا در ماه مه بازگشایی شود ، اما در عوض قفل قفل را تا ماه مه سال 2022 در اوایل انجام داد. معدنچیان روسی به خانه می روند.

در حقیقت ، مناطق روسیه در حال حاضر احساس فشار می کنند. معدنچیان بوت شده از چین به سمت شمال به سیبری یخی می روند. در اواسط ماه اکتبر ، فرماندار منطقه ای ایرکوتسک ، استان غول پیکر در جنوب شرقی سیبری ، در نامه ای به معاون نخست وزیر روسیه زنگ زد. وی از "افزایش بهمن در مصرف برق در قیمت های مصرف کننده [قدرت]" شکایت کرد که مصرف سال گذشته 159 ٪ مصرف را افزایش داد. پیام: معدنچیان به سرپرستی مهاجمان چینی باید حرکت کنند.

کبک را فراموش نکنید. این استان ، که از منابع غول پیکر هیدروپور شده از رودخانه های آبشار خود بهره می برد ، در سال 2018 هدف بزرگی برای کارگران معدن بود. آنها مجوزهایی را تشکیل می دادند که می توانست حجم غول پیکر برق را مصرف کند. با توجه به اینکه به طور کامل باز کردن درهای خود باعث اضافه بار شبکه می شود ، مقامات کبک گیگاوات هایی را که می توانند به معدن بروند ، بستند و یک شرکت واحد بیشتر این تخصیص را جذب می کند. در حال حاضر ، Prairies آلبرتا به عنوان مقصد اصلی معدنچیان که بر روی گاز طبیعی ارزان قیمت می گیرند ، ایستاده اند. به زودی خواهیم دید که آیا صنعت در آن منطقه غنی از نفت آنقدر از خانه ها و مشاغل تخلیه می کند که یک کبک را به خود جلب می کند.

معدنچیان کجا خواهند رفت؟

در واقع ، نقشه بیت کوین جهان در حال کاهش است. De Vries روسیه را ، اکنون قطب سوم رتبه سوم ، میزبان 11 ٪ از هشور صنعت ، به عنوان مکانی منطقی برای زمین می داند. مالش این است که رئیس جمهور پوتین بیت کوین را به عنوان پناهگاهی برای پولشویی بازگرداند ، و سیبری در حال حاضر مقاومت در برابر بیت کوین است. ایالات متحده در جایگاه برتر چین را جایگزین کرده است ، و تاکنون شاهد موارد بسیاری نبوده ایم که افزایش معدن باعث کمبود می شود.

اما ممکن است اتفاق بیفتد. در سال 2017 ، هملت Wenatchee ، Wash. ، خوشحال شد که از تولیدکنندگان بیت کوین که با کم هزینه کار می کردند ، استقبال کرد ، با حسن نیت ارائه دهنده نیرو از هیدروپور تغذیه شده از رودخانه کلمبیا. در سال 2017 ، الکس پیکارد در خدمات مالی کار خود را برای بسته بندی گاراژها و انبارها با دستگاه های هشدار در Wenatchee در Wenatchee انجام داد و با افزایش قیمت ، پول زیادی به دست آورد. وی به یاد می آورد: "Wenatchee تعداد زیادی از معدنچیان را به خود جلب کرد.""مشکل این بود که آنها خیلی بیشتر از آنچه فکر می کردند جذب می کنند ، جذب می کردند."به زودی ، پیکارد و سایر مهاجران در حال گرفتن قدرت مورد نیاز برای روشن کردن خانه های Wenatchee بودند. این شهر آیین نامه را برای اخراج معدنچیان محکم کرد. پیکارد می گوید: "این شهر Regs را تغییر داد ،" و من یکی از تلفات بودم. "

با این حال ، پیکارد شک دارد که رژیم بیت کوین از سناریوی "فاجعه نورد" رنج خواهد برد. وی می گوید: "این لباس های بزرگ معدن چندان در معرض خطر نخواهند بود."بسیاری از آنها به طور عمومی معامله می شوند. امیدوارم که آنها بر اساس آنچه در آن زمان موجود است ، نیازهای برق خود را برنامه ریزی کنند. "با این وجود ، گرسنگی برای معدن بیت کوین Bonanza آنقدر قدرتمند است که می توان دید که چگونه بازیکنان می توانند وسایل خود را انتخاب کنند و حرکت کنند ، و نیروگاه ها و پمپ های تحت فشار را در حال حاضر در یا تقریباً با ظرفیت کامل قرار نمی دهند. De Vries می گوید: "مصرف برق بیت کوین در حال حاضر بیش از نیمی از اندازه ایالات متحده و در حال رشد است.""وقتی این معدنچیان مکانی را ترک می کنند که به شدت مانند قزاقستان تولید می کنند ، آنها اغلب نیاز به معادل برق یک کشور با آنها را بر عهده می گیرند."افزایش شگفت انگیز بیت کوین ممکن است منبع خاموشی نورد خود باشد زیرا درب بعد از درب بسته می شود.

پوشش مالی بیشتر از ثروت:

  • "چنین کلاس دارایی متفاوت": چگونه Crypto می تواند در سبد کلی شما قرار بگیرد
  • مشاوره برنامه های غول پیکر KPMG UPS 401k و سایر قدرتها برای حفظ کارگران
  • Hyperinflation: چرا جک دورسی نگران است هیچ شوخی نیست
  • به دنیای جدید فریبنده انتظار برای همه چیز خوش آمدید

در Fortune Daily مشترک شوید تا هر روز صبح داستانهای تجاری ضروری را مستقیماً به صندوق ورودی خود بدست آورید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 18 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 23:11