stablecoins چیست و چگونه کار می کنند؟

ساخت وبلاگ

null

از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده در طول سال 2021 محبوبیت زیادی پیدا کرده اند ، یک منطقه وجود دارد که دستاوردهای قابل توجهی را مشاهده کرده است: stablecoins. با بیش از 200 استابلوهای مختلف جهانی در گردش ، که در حال حاضر 160 میلیارد دلار ارزش دارد - شش برابر آنچه که یک سال پیش بود - Stablecoins به طور فزاینده ای برای کسانی که به دنبال یک روش کم نظیر برای تعامل با بازارهای رمزنگاری هستند جذاب شده اند.

در این مقاله ، checkout.com توضیح می دهد:

 • stablecoin چیست
 • چه چیزی استابلوک های جهانی وجود دارد
 • stablecoin چگونه کار می کند
 • چرا Stablecoins محبوبیت در حال رشد است
 • موارد استفاده متفاوت برای stablecoins

stablecoin چیست؟

stablecoins نشانه های رمزنگاری هستند که به طور معمول به یک ارز فیات مانند USD یا EUR متصل می شوند ، بنابراین معمولاً می توان آنها را برای غیر کریپتوکورنس مورد نظر یک به یک رد و بدل کرد. با وقوع نوسانات قیمت رمزنگاری ، این ویژگی به مشاغل و مصرف کنندگان اجازه می دهد تا از رمزنگاری برای پرداخت های منظم استفاده کنند و این امکان را می دهد که ارزش کالاهای رد و بدل شده حتی با نوسان قیمت های رمزنگاری پایدار باشد. در عین حال ، پرداخت های با استفاده از stablecoins هنوز هم سریع ، شفاف و در blockchain ایمن هستند.

به عبارت ساده: stablecoins به افراد اجازه می دهد تا از رمزنگاری استفاده کنند ، بدون اینکه نگران نوسانات شدید قیمت بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده باشند.

چه استابلوهای جهانی وجود دارد؟

سکه USD (USDC) نمونه ای از stablecoin است که بیش از 40. 8 میلیارد سکه در گردش است. با توجه به اینکه Stablecoins را می توان به هر ارز فیات متصل کرد ، برخی از شرکت های رمزنگاری به ترتیب بیش از یک ، مانند بزرگترین ، تتر ، که ارزهای آنها به یورو (یورت) و دلار آمریکا (USDT) چسبیده است ، ارائه می دهند.

لیستی از stablecoins برتر توسط سرمایه گذاری در بازار:

 • Tether (USDT)
 • سکه USD (USDC)
 • BINANCE USD (BUSD)
 • دای (دای)
 • terrausd (ust)

stablecoins چگونه کار می کنند؟

در ابتدایی ترین سطح ، مبادله ای که یک Stablecoin با حمایت از فیات ارائه می دهد ، یک دلار-یا هر ارز که سکه آن به آن بسته شده است-واریز می کند-برای هر تثبیت کننده ای که در گردش است. این همان چیزی است که به آن ارز می پردازد و از لحاظ تئوری به دارندگان Stablecoins امکان می دهد تا استابلوهای خود را برای ارز فیات با نسبت یک به یک تبادل کنند.

در حالی که Stablecoins تحت حمایت فیات بیشتر سرمایه گذاری در بازار را تشکیل می دهد ، در حال گردش در گردش است که به دارایی های دیگر متصل می شوند. این شامل:

 • Stablecoins به طلا و سایر فلزات گرانبها مانند Digix Gold چسبیده است
 • Stablecoins به سایر دارایی های رمزنگاری شده است. دای بهترین نمونه است
 • stablecoins الگوریتمی ، همچنین به عنوان stablecoins غیر متمایز ، مانند توکن ampleforth یا Ampl شناخته می شود

اگرچه در مکانیک تفاوت هایی وجود دارد که انواع مختلفی از stablecoins را قدرت می دهد ، نتیجه یکسان است: ارائه دارنده StableCoin درجه ی اطمینان بالایی را در ارزش دارایی ارائه می دهد.

چرا استابلها در محبوبیت رشد می کنند؟

حتی قبل از همه گیر ، پرداخت با پول نقد دیجیتال بیشتر و جذاب تر می شد. اکنون ، پس از گذشت تقریباً دو سال از زندگی با مقررات تغییر در دنیای فیزیکی ، خرید آنلاین با استفاده از پول دیجیتال محبوب تر از همیشه است. اما این روندها منجر به فروشگاه های مختلف پول دیجیتال شده است که به راحتی همگام نمی شوند.

به عنوان مثال تعادل Venmo را بگیرید - اگر هیچ کس دیگری از Venmo استفاده نمی کند ، چه فایده ای در حساب Venmo دارد؟Stablecoins یک جایگزین ارائه می دهد: یک شکل واحد از ارز دیجیتال که از آنجا که در blockchain اداره می شود ، بدون توجه به اینکه کدام پلتفرم را می خواهید بپردازید ، در سیستم های پرداخت ترجمه می شود.

این واقعیت نیز وجود دارد که:

stablecoins دارایی های نوسانات کم است: از آنجا که آنها معمولاً به ارزهای فیات متصل می شوند ، ارزش آنها به همان روشی که سایر دارایی های رمزنگاری نوسان ندارد. در نتیجه ، مصرف کنندگان و مشاغل می توانند مانند ارزهای سنتی با استابلها رفتار کنند.

StableCoins پرداخت های سریع و کم هزینه را فعال می کند: با StableCoins ، پرداخت ها به راحتی می توان از مرزهای متقابل استفاده کرد و فروشندگان را برای فروشندگان آسانتر در یک بازار جهانی آسانتر می کند. این پرداخت ها همچنین سریع و کم هزینه هستند و باعث می شود آنها به عنوان راهی برای پذیرش پرداخت مشاغل کوچک ، بسیار جذاب تر شوند.

StableCoins می تواند ریزگردها را فعال کند: ریزگردها - جایی که مصرف کنندگان برای استفاده از محتوای آنلاین به صورت تدریجی پرداخت می کنند - عملی است که در حال حاضر در بانکداری سنتی بسیار گران است. همانطور که CSO Dante Disparte Circle گفت: "اگر می توانید یک پرداخت جریان یا پرداخت هزینه ای دریافت کنید ، یا پرداختی که به طور قراردادی در نرم افزار به شما واجب است ، و برای ارسال 1 دلار یا یک میلیارد دلار هزینه نداردناگهان فعالیت اقتصادی زیادی را باز می کنید. "

برای سرمایه گذاران رمزنگاری ، Stablecoins در حال حاضر به ویژه جذاب هستند زیرا قیمت همه ارزهای رمزنگاری شده بی ثبات است. به این معنا ، Stablecoins برای کسانی که به دنبال جلوگیری از نوسانات بازار هستند ، "پناهگاه امن" ارائه می دهند. Stablecoins همچنین می تواند "Staked" باشد و به صاحبان این امکان را می دهد تا ضمن جلوگیری از فراز و نشیب قیمت های رمزنگاری ، بازده دارایی را بدست آورند.

اما در آینده ، Stablecoins همچنین می تواند راهی برای پرداخت های دیجیتالی برای بخش های بدون بانک از جمعیت ، که توسط بانکداری سنتی ارائه نمی شود ، ارائه دهد. به عنوان مثال ، این می تواند به ویژه برای دولت هایی که پرداخت های محرک را صادر می کنند و مصرف کنندگان جدید را به دنیای پرداخت های دیجیتال وارد می کنند ، مفید باشد.

stablecoins و آینده

در حال حاضر مشخص نیست که چگونه دولت ها تصمیم به تنظیم استابلوها خواهند گرفت ، اگرچه نشانه هایی وجود دارد که حداقل در ایالات متحده ، آنها ممکن است تحت نظارت همان بانک ها قرار بگیرند.

سوال اصلی این است که آیا اپراتورهای Stablecoin برای تحقق وعده های خود مبادله یک به یک ارزش با دلار ، ذخایر نقدی کافی دارند. به عنوان مثال ، اگر همه شروع به بیرون کشیدن سکه های خود کنند ، می تواند اثرات مخربی داشته باشد.

با این حال ، فواید استابلوها نیز برای دولت ها مشخص است. در واقع ، دولت بایدن اخیراً گفته است که Stablecoins می تواند نحوه پرداخت ما برای همه چیز را تغییر دهد. از آنجا که خرید دیجیتالی در زندگی ما بیشتر جاسازی می شود ، Stablecoins روشی مقرون به صرفه ، پایدار و به راحتی در دسترس را برای مصرف کنندگان و مشاغل فراهم می کند تا بتوانند ارزش جهانی را در سطح جهان ، امروز و آینده حرکت دهند.

درباره نویسنده

جیمز مدیر ارشد بازاریابی محتوای Checkout.com است و در مورد همه موارد مربوط به پرداخت های دیجیتال و اقتصاد دیجیتال می نویسد. جیمز پیش از این مدیر ارشد محتوا در Tradeshift بود و همچنین تیم تحریریه جهانی را در Treasury Today و Treasury Today آسیا هدایت می کرد.

جدیدترین مقالات

کلاهبرداری در Crypto: Expert Tass

ما از چهار متخصص خواسته ایم که وضعیت فعلی کلاهبرداری در Crypto را در وضعیت فعلی پرداخت کنند و چه نوآوری های امنیتی برای کمک به مصرف کنندگان و بازرگانان برای غلبه بر این فرهنگ ترس مورد نیاز است.

بازتاب های 2022: پیمایش تغییر و شکوفایی با هم

بنیانگذار و مدیرعامل Checkout.com ، Guillaume Pousaz ، در مورد نوآوری و تکامل که در طول سال 2022 رخ داده است ، تأمل می کند.

از درآمد محافظت کنید و پرداخت های بدون اصطکاک را با Pro Detection Pro ایجاد کنید

در مورد راه حل جدید تشخیص کلاهبرداری ما و چگونگی توانمندسازی مشاغل جهانی برای مبارزه با کلاهبرداری بدون به خطر انداختن عملکرد پرداخت ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Bandan Jot Singh Riverty در گذشته ، حال و آینده BNPL

Bandan Jot Singh منجر به کسب و کار BNPL Riverty می شود. دانش صمیمی او از مشتری و توانایی دیدن تصویر بزرگ و جزئیات کوچک به این معنی است که او می داند این روش پرداخت کجاست.

چگونه بازار Zomato در حال تعریف مجدد تجربیات ناهار خوری است

Zomato با ارائه ابزارهای مورد نیاز برای رشد و توسعه تجارت خود ، چگونگی رشد ضبط آن را شرح می دهد.

اعلام گزارش خرده فروشی جدید Checkout.com

تحقیقات جدید Checkout.com روندهای شکل آینده خرده فروشی را باز می کند. برای کشف آخرین روندهای خرده فروشی ، وبلاگ را بخوانید.

ARN (شماره مرجع Acquirer) چیست؟

در مورد شماره ARN در chceckout.com اطلاعات کسب کنید. اطلاعاتی در مورد نحوه کار ، آنچه برای آنها استفاده می شود و چگونه بازرگانان می توانند آنها را پیدا کنند ، پیدا کنید.

پیوندهای پرداخت چیست و چگونه آنها رشد تجارت الکترونیک را هدایت می کنند؟

اطلاعات بیشتر در مورد پیوندهای پرداخت و نحوه پرداخت هزینه کمک به مشاغل تجارت الکترونیک از آنها برای افزایش درآمد و درگیر کردن مشتریان جدید را کشف کنید.

حساب بازرگان چیست؟

بیاموزید که یک حساب بازرگان چیست و چگونه می توان به شما در پذیرش پرداخت آنلاین در checkout.com کمک کرد.

با بهره گیری از روندهای جدید پس از کار

عربستان سعودی دیده است که اقتصاد دیجیتالی خود از قدرت به قدرت می رود. روندهایی را که این رشد را شکل می دهد کشف کنید و در آینده چه انتظاری را می توانیم انتظار داشته باشیم؟

پرداخت کارت روی پرونده توضیح داده شده است

معنی کارت در معاملات پرونده را بیاموزید و در مورد مزایا و اشکالات احتمالی برای بازرگانان در checkout.com بیشتر بخوانید.

پرداخت های مکرر توضیح داده شد

اطلاعات بیشتری در مورد مزایای پرداخت های مکرر از جمله نکاتی در مورد چگونگی استفاده از مشاغل برای رشد درآمد کسب کنید.

ارائه دهنده خدمات پرداخت چیست؟

بیاموزید که ارائه دهنده خدمات پرداخت ، نحوه کار آنها و مزایایی که می توانند در Checkout.com به تجارت شما بیاورند.

حرفه من در رمزنگاری با آنا ماریا آنیک در Moonpay

آنا ماریا آنیک همیشه به مبارزه با جنایت علاقه ای داشته است. امروز ، او یک زندگی واقعی "007" است ، و روزهای خود را صرف مبارزه با کلاهبرداران و جرایم سایبری به عنوان رئیس جرم مالی در Moonpay ، جایی می کند.

چشم اندازهای مربوط به سفر ، فن آوری ، غذا و خرده فروشی MENA

کارشناسان خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) بینش هایی در مورد اقتصاد دیجیتال منطقه به ویژه با توسعه آن - شاید سریعتر از همیشه.

Upwork VP ، Mohit Kumar ، در بازارهای آنلاین و معاملات برق بین خریداران و فروشندگان

از تولید گرفته تا بازارهای آنلاین ، بیاموزید که چگونه یک مسیر شغلی غیر متعارف یک حرفه ای ارشد حرفه ای باعث شده است که وی به ایجاد فرصت های اقتصادی بیشتر برای آزادکاران در اطراف کمک کند.

هفت سؤال که باید هنگام انتخاب راه حل 3DS بپرسید

دانستن اینکه کدام راه حل تأیید اعتبار برای شما مناسب است ، دشوار است. در اینجا سؤالاتی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری مهم بپرسید.

چگونه Relai بیت کوین را برای تازه واردان رمزنگاری ساده و ایمن می کند

در این قسمت اول Talking Crypto ، رئیس استراتژی رمزنگاری ما جس Houlgrave با جولیان لینجر ، مدیرعامل Relai صحبت می کند که 24/7 خریدهای بیت کوین را به اروپایی ها آورده است.

بازپرداخت چیست؟

بیاموزید که شارژ چیست ، چگونه آنها کار می کنند و چگونه می توانید برای کاهش بار بازپرداختهای تأثیر در خط پایین خود اقدام کنید.

کلاهبرداری شارژ چیست؟

در مورد کلاهبرداری با شارژ بیشتر بدانید و اطلاعاتی در مورد استراتژی های مفید که بازرگانان می توانند برای جلوگیری از وقوع آن مستقر شوند ، پیدا کنید.< Span> چگونه Relai بیت کوین را برای تازه واردان رمزنگاری ایمن می کند

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 23 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:05