استفاده از Signature Exchange در جستجوی گوگل

ساخت وبلاگ

اشتراک‌گذاری امضا شده (SXG) به جستجوی Google اجازه می‌دهد تا محتوا را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی کاربر بارگذاری کند. این بدان معناست که اگر سایت حاوی آن منابع از فناوری SXG پشتیبانی می‌کند، نتایج ارگانیک و AMP در جستجوی Google ممکن است منابع کلیدی خاصی (مانند کد HTML، جاوا اسکریپت، و کد CSS و همچنین تصاویر و فونت‌ها) را از قبل بارگذاری کنند.

بنابراین، هنگامی که کاربر روی یک نتیجه کلیک می کند، به دلیل اینکه منابع اصلی از قبل در دسترس هستند، رندر صفحه وب بسیار سریعتر شروع می شود. این باعث بهبود تجربه مشاهده محتوای شما می شود. بزرگترین زمان ارائه محتوا (LCP) نیز ممکن است کاهش یابد. در حالی که استفاده از تبادل امضا به تنهایی برای موقعیت سایت در جستجوی گوگل به حساب نمی آید، کاهش امتیاز LCP می تواند نقش داشته باشد، زیرا صفحه دوستی یکی از معیارهای رتبه بندی است.

نحوه راه اندازی SXG

اگر علاقه مند به تنظیم این ویژگی برای صفحات AMP هستید، راهنمای دقیق در amp. dev را دنبال کنید.

الزامات اضافی مربوط به نمایش محتوا در جستجوی Google

وقتی محتوای شما را از قبل بارگذاری می‌کند، Google از حافظه پنهان فایل‌های SXG استفاده می‌کند. فایل های ذخیره شده SXG را می توان چندین بار از سرورهای ما ارسال کرد.

برای اینکه «جستجوی Google» محتوای به‌روز ارائه کند، تاریخی را که تا آن زمان داده‌های قالب SXG معتبر تلقی می‌شوند، به درستی مشخص کنید. شرایط زیر را رعایت کنید:

  • این تاریخ باید قبل از تاریخ انقضای مشخص شده در هدر HTTP شما باشد.
  • اگر محتوا با استفاده از کد جاوا اسکریپت ایجاد شده باشد یا حاوی کد جاوا اسکریپت باشد، این تاریخ باید حداکثر تا روز بعد باشد و در غیر این صورت حداکثر تا هفت روز باشد.

نحوه اطمینان از نمایش صحیح مواد در دستگاه های مختلف:

  1. محتوای شخصی‌شده، مانند محتویات یک سبد خرید آنلاین را به مواردی که در فایل‌های . sxg موجود نیستند، با بارگذاری تنبلی منتقل کنید. یا یک هدر امضا شده Vary: Cookie اضافه کنید تا فایل های SXG با آن فقط برای بازدیدکنندگانی که کوکی سایت شما را ندارند نشان داده شود.
  2. ایجاد صفحات با طراحی واکنش گرااگر این امکان پذیر نیست، صفحات را برای دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه در URL های مختلف میزبانی کنید. همچنین می توانید صفحات غیر پاسخگو را با متا تگ media supported علامت گذاری کنید. نمونه ای از چنین برچسبی در بخش:

نحوه عیب یابی SXG

لیست ابزارهای اشکال زدایی پرونده های SXG را در وب سایت Web. dev بررسی کنید.

هنگامی که ربات GoogleBot نتوانست SXG را پردازش کند ، می تواند URL را دوباره بدون برنامه/امض ا-Exchange ؛ V = B3 در عنوان پذیرش دوباره اسکن کند تا گزینه TEXT/HTML را دریافت کند. اگر خطایی در نمایه سازی SXG Google رخ دهد ، جستجو با URL اولیه ، جایی که از SXG استفاده نمی شود ، ایجاد می کند.

در مورد صفحات AMP برای شناسایی خطاها در پردازش SXG به گزارشی در مورد وضعیت صفحات AMP در کنسول جستجو کمک می کند.

چگونه هنگام کار با Google SXG Cache Kesh اشکال زدایی کنیم

برای تعیین اینکه آیا پرونده SXG الزامات KESH را برآورده می کند ، از گسترش اعتبار سنج SXG در مرورگر Chrome استفاده کنید.

همچنین می توانید درخواست مستقیماً به Google SXG Cache ارسال کنید. به عنوان مثال ، اگر URL برای sxg-https باشد: //signed-exchange-testing. dev/sxgs/valid.html ، آنگاه URL پرونده نقدی مانند این خواهد بود:

زیر دامنه و قطعه URL در انتها مطابق با همان اصل برای حافظه نهان Kesha Google Amp ، و مؤلفه/DOC/-// در میانه متفاوت است.

اگر در قالب SXG پاسخی دریافت کنید ، پاسخ سرور منبع نیازهای حافظه نهان Kesh Google SXG را برآورده می کند. در غیر این صورت ، علت مشکل در تنظیم HTTP نشان داده می شود.

  • عنوان هشدار به این معنی است که خطایی کشف می شود که پرونده SXG الزامات KESH را برآورده نمی کند.
  • عنوان موقعیت مکانی به این معنی است که پرونده SXG هنوز به حافظه نهان اضافه نشده است. این از وجود خطاها صحبت نمی کند.

صرف نظر از نوع پاسخ ، Kesh درخواستی را به صف اصلی URL اضافه می کند ، که باید نسخه فعلی پرونده را برگرداند. احتمال و زمان اجرای درخواست به عوامل مختلفی بستگی دارد ، به عنوان مثال ، به فرکانس اسکن سایت شما توسط روبات GoogleBot.

Google پرونده های SXG را برای دوره مشخص شده در پارامتر منقضی SXG یا برای مدت زمان عناوین پاسخ SXG امضا نشده ذخیره می کند.

خطاهای ذخیره در ارتباط با صفحات AMP با استفاده از ابزار تست URL قابل حذف است.

اخبار را دنبال کنید

برای دریافت اطلاعات زیر به موقع ، در خبرنامه WebPackaging-Announce مشترک شوید:

  • اعلان های اجرای یا لغو توابع حافظه پنهان Kesh Google SXG.
  • اطلاعات در مورد تغییرات مهم در چنین ابزارهایی برای همکاری با فناوری SXG به عنوان Web Packager ، Module Nginx SXG و کتابخانه Libsxg.

اگر در مورد استفاده از مبادله با امضای در جستجوی Google سؤالی دارید ، به انجمن مرجع ما مراجعه کنید.

به استثنای آنچه در غیر این صورت ذکر نشده است ، محتوای این صفحه تحت مجوز Creative Commons Attribution 4. 0 مجوز دارد و نمونه های کد دارای مجوز Licidense Apache 2. 0 هستند. برای جزئیات بیشتر ، به سیاست های سایت Google Developers مراجعه کنید. جاوا یک علامت تجاری ثبت شده اوراکل و/یا شرکت های وابسته به آن است.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 0:09