درک نمودارهای رنکو و مواردی که باید در هنگام استفاده از آنها در خط استفاده کنید

ساخت وبلاگ

نمودار Renko نوعی نمودار یا یک ابزار فنی است که تنها با استفاده از داده های قیمت ساخته می شود. نام رنکو به معنای آجر به زبان ژاپنی است و از کلمه "renga" آمده است. نمودارهای رنکو از آجرهای قرمز یا سبز تشکیل شده اند که به ترتیب با بالا یا پایین آمدن قیمت به ترتیب شکل می گیرند. هر آجر نشان دهنده تغییر قیمت اندازه آجر است (مثال - INR 2). اندازه آجر رنکو توسط معامله گر از قبل تعیین شده است. یک آجر در نمودار رنکو پس از انتقال قیمت آن مبلغ ، و نه قبل از آن ، شکل می گیرد. این امر باعث می شود تا حرکات قیمت برای معامله گر آسانتر شود. در مورد نمودارهای شمعدانی ، بدون توجه به تغییر قیمت در آن زمان ، یک شمع در هر بازه زمانی ثابت شکل می گیرد ، این باعث می شود شمعدان ها به یک بازنمایی دقیق مبتنی بر زمان حرکت قیمت اما از روند کلی ، همانطور که بسیاری از شمع ها می توانند باشندبا گذشت زمان بدون هیچ روند قابل توجهی شکل می گیرد. سهم بانک HDFC (نمودار شمعدان) HDFC Bank Share (نمودار Renko) همانطور که در مثال بالا HDFC Bank مشاهده می کنید ، می توانید با دیدن آن در نمودار رنکو به جای نمودار شمعدان ، روند قیمت را به صورت بدون سر و صدا مشاهده کنید.

درک نمودارهای رنکو با مثال دیگر

نمودارهای رنکو نشان دهنده تغییر قیمت است ، هنگامی که تغییری که اتفاق می افتد به اندازه کافی بزرگ است تا برای معامله گر قابل توجه باشد. معامله گر می تواند اندازه این حرکت قیمت (اندازه آجری) را تعریف کند که آنها آن را به اندازه کافی قابل توجه در نظر می گیرند. ما قبلاً ثابت کرده ایم که اندازه آجر توسط معامله گر از قبل تعیین شده است. بیایید یک مثال را در اینجا بیاوریم - اگر با نمودارهای Renko تجارت می کنید ، و اندازه آجری مورد نظر شما INR 2 است ، آجر فقط وقتی که قیمت با INR به بالا یا پایین حرکت می کند شکل می گیرد. یک آجر سبز رنکو فقط پس از قیمت تشکیل می شودAdvance inr 2. پس از یک آجر سبز ، آجر قرمز پس از حرکت قیمت توسط INR 4 در جهت مخالف تشکیل می شود.

چگونه تصمیم بگیریم و اندازه آجر را انتخاب کنیم؟

بسیاری از معامله گران متوسط محدوده واقعی (ATR) را به عنوان اندازه آجری ترجیح می دهند. ATR یک سهام نشانگر متوسط حرکات قیمت در یک زمان خاص است. پیش فرض ATR بر اساس 14 دوره و میانگین دامنه واقعی (ATR) با گذشت زمان نوسان می کند. اندازه آجر بر اساس مقدار ATR در زمان ایجاد نمودار است. اگر مقدار ATR روز بعد تغییر کند ، از این مقدار جدید ATR برای تنظیم اندازه آجری استفاده می شود. چندین اشکال در استفاده از دامنه متوسط واقعی (ATR) وجود دارد. استفاده از مقادیر ATR منجر به نوسان اندازه آجری می شود. حال هر زمان که مقدار ATR تغییر کند ، یک معامله گر قادر به پیش بینی حداکثر کاهش برای اندازه آجری خود نیست یا این واقعیت است که اگر شاخص های فنی همان مقدار را برای اندازه آجری تولید کنند. نتایج پشتی متفاوت خواهد بود زیرا مقادیر ATR در پس زمینه تغییر می کنند. به همین دلیل مقادیر ATR تا حدودی متناقض تلقی می شوند.

قانون شست برای اندازه آجری ایده آل

به عنوان یک قانون انگشت شست ، یک اندازه آجری ایده آل باید یک مقدار/مقدار ثابت باشد. بسیاری از معامله گران نوسان از حرکت متوسط قیمت سهام در طول روز یا درصد ثابت قیمت به عنوان اندازه آجری استفاده می کنند. به عنوان مثال ، سهم SBI ، به طور متوسط ، طی یک روز بین 1. 5 ٪ تا 2 ٪ حرکت می کند. در اینجا اندازه آجر می تواند بین 75/0 تا 1 درصد باشد. این ارزش مبتنی بر نوسانات است و برای هر سهام متفاوت خواهد بود. روش دیگر برای انتخاب اندازه آجر می تواند با استفاده از الگوریتم Caveman در بادبادک باشد. با غارنشین ، اندازه آجری را به صورت خودکار انتخاب می کند. Caveman برای انتخاب اندازه آجری به 200 شمع نگاه می کند و از ATR پایدارتر در نظر گرفته می شود. همچنین می توانید اندازه آجر خود را بر اساس قیمت هدف و متوقف کردن از دست دادن انتخاب کنید. به عنوان مثال ، ظرفیت شما برای ضرر INR 1 است و شما به دنبال سود INR 2 هستید. در این حالت ، اندازه آجری را می توان در هر جایی بین 0. 5 تا 0. 75 نگه داشت.

نمودارهای رنکو چگونه مفید هستند؟

خواندن نمودار Renko بسیار ساده تر از سایر نمودارها است. نمودارهای Renko در حذف بسیاری از سر و صدای بازار تولید شده توسط نمودارهای شمعدانی استاندارد کمک می کند. از آنجا که تمام آجرهایی که تشکیل می شوند دارای اندازه ثابت هستند ، همه آنها به راحتی با یکدیگر مقایسه می شوند. این به معامله گران نشان می دهد که روند در حال تغییر است و احتمالاً قیمت در جهت مخالف تغییر می کند. انجام تجزیه و تحلیل فنی با کمک نمودارهای Renko بسیار ساده تر است. این بدان معنی است که روند قیمت و راهپیمایی ها آسانتر است. نمودارهای رنکو در یافتن سطح مقاومت و پشتیبانی مفید هستند.

چیزهایی که باید هنگام استفاده از نمودارهای Renko در Streak بدانید

  1. هنگامی که با MIS و نوع نمودار رنکو آزمایش مجدد انجام می دهید، اگر هیچ آجر رنکو در ساعت 3:15 بعد از ظهر تشکیل نشود، ممکن است برخی از مربع آف های MIS از دست بروند.
  2. نمودارهای رنکو کاملاً مستقل از زمان نیستند. بسیاری از معامله گران با مسئله رنگ آمیزی مجدد نمودارهای رنکو روبرو هستند. رنگ آمیزی مجدد به این معنی است که شما ناگهان می بینید که یک رنکو سبز شکل می گیرد فقط برای اینکه به رنکو قرمز تبدیل شود. به عنوان مثال، اگر بازه زمانی را 1 ساعت نگه دارید، شمع ها می توانند هر زمان قبل از اتمام 1 ساعت دوباره رنگ آمیزی شوند. باید منتظر بمانید تا شمع بسته شود. اگر بازه زمانی بزرگتری داشته باشید، نمودار ممکن است تغییرات عمده قیمت را نیز از دست بدهد.

سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده صرفاً برای اهداف آموزشی است و توصیه ای برای خرید، فروش یا معامله در سرمایه گذاری نیست.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 19 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:00