چرا سرمایه گذاران اوراق بهادار درآمد ثابت دارند؟

ساخت وبلاگ

بازار اوراق بهادار نسبت به بازارهای سهام جهان از نظر اندازه بسیار بزرگتر است. این امر به این دلیل است که بخش بزرگی از اوراق قرضه فروخته شده در بازار بدهی حاکمیتی است. بیش از دو قرن ، کشورهای مختلف به منظور وام گرفتن پول به طور معمول به بازار اوراق قرضه روی آورده اند. با گذشت زمان ، شرکت ها و سایر موسسات مالی نیز شروع به بهره برداری از این بازار کردند. با این حال ، سؤال این است که چرا سرمایه گذاران اوراق بهادار درآمد ثابت دارند؟پاسخ ذهنی است. انواع مختلف سرمایه گذاران به دلایل مختلف اوراق بهادار با درآمد ثابت خریداری می کنند. در این مقاله ، ما به برخی از دلایل متداول سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت ، نگاه دقیق تری خواهیم داشت.

حفظ سرمایه: بخش بزرگی از سرمایه گذاران وجود دارد که امنیت سرمایه آنها مهمتر از بازده سرمایه گذاری است. یک مثال عالی می تواند یک سرمایه گذار پیر باشد و می خواهد ثروت خود را حفظ کند. برای چنین سرمایه گذاران ، بازارهای سهام در واقع گزینه ای نیستند زیرا بسیار بی ثبات هستند. از این رو ، اوراق بهادار درآمد ثابت انتخاب منطقی بعدی است. این سرمایه گذاران ممکن است بدهی هایی داشته باشند که باید تا تاریخ مشخصی بپردازند و از این رو نمی توانند در ارزش سرمایه خود نوسانات زیادی داشته باشند. حداکثر تخصیص اوراق بهادار درآمد ثابت به طور معمول در نمونه کارها سرمایه گذاران ریسک پذیر مشاهده می شود.

درآمد منظم: یکی از بزرگترین دلایلی که مردم اوراق بهادار دارند این است که آنها درآمد منظم را به سرمایه گذار ارائه می دهند. در مرحله اول ، توجه به این نکته حائز اهمیت است که از آنجا که اوراق قرضه از نظر ماهیت طولانی مدت است ، بازده این اوراق معمولاً در مقایسه با نرخ بهره غالب در بازار ، چند نکته پایه بالاتر است. ثانیاً ، اوراق قرضه با فرکانس از پیش تعیین شده برای سرمایه گذار پول فراهم می کند. در بیشتر موارد ، مبلغ اسمی پولی که پرداخت می شود تغییر نمی کند. این پول را می توان توسط سرمایه گذار یا برای سرمایه گذاری دیگری در بازار اوراق قرضه استفاده کرد یا همچنین می توانند این پول را برای هزینه های روزانه خود خرج کنند. درست است که سهام همچنین درآمد منظم را در قالب سود سهام ارائه می دهد. با این حال ، این درآمد معمولاً نسبت به کوپن های اوراق قرضه کمتر است و همچنین هیچ تعهدی برای شرکت برای صدور سود سهام وجود ندارد. از این رو ، سود سهام را نمی توان به دلیل داشتن یک منبع عادی درآمد ، حساب کرد.

تقدیر سرمایه: بازار اوراق قرضه از دهه 1970 و 1980 شاهد نوسانات زیادی بوده است. این امر به این دلیل است که قیمت اوراق بهادار به طور معکوس با نرخ بهره در بازار مرتبط است. نرخ بهره در چند سال گذشته بسیار بی ثبات بوده است و باعث می شود همان نوسانات به بازار اوراق قرضه نیز برسد. در نتیجه ، بسیاری از سرمایه گذاران وجود دارند که به طور خاص سرمایه گذاری می کنند تا از تغییر قیمت ها استفاده کنند. قیمت اوراق قرضه در طول عمر اوراق قرضه تغییر می کند. با این حال ، اگر اوراق بهادار به بلوغ باشد ، درآمد برابر با نرخ کوپن اعلام شده برابر می شود. با این حال ، اگر سرمایه گذاران بتوانند وقتی قیمت قدردانی می کنند ، اوراق قرضه خود را بفروشند ، می توانند بازده بالاتری کسب کنند. این نوع سرمایه گذاری که در آن سرمایه گذار سعی می کند از پرداخت کوپن و همچنین قدردانی سرمایه سود کسب کند ، کل بازده سرمایه گذاری نامیده می شود. این رویکرد در چند سال گذشته بسیار محبوب شده است.

تنوع: بسیاری از سرمایه گذاران فقط برای تنوع بخشیدن به اوراق بهادار خود اوراق قرضه دارند. این امر به این دلیل است که بسیاری از دارایی ها مانند سهام و کالاها تمایل دارند که در مقایسه با اوراق قرضه به شکلی مخالف رفتار کنند. این بدان معنی است که با افزایش قیمت اوراق ، احتمالاً قیمت سهام پایین می آید. این همبستگی منفی توسط بسیاری از سرمایه گذاران برای میانگین بازده خود در هنگام سرمایه گذاری اوراق بهادار استفاده می شود. تقریباً همه مدیران نمونه کارها پیشنهاد می کنند که مشتریان خود دارای یک نمونه کارها متنوع هستند. به همین دلیل اوراق قرضه بخشی از تقریباً هر نمونه کارها است.

پرچین در برابر کندی: برخی از سرمایه گذاران وجود دارند که اوراق قرضه را به سادگی به عنوان پرچین در برابر کندی در اقتصاد نگه می دارند. داده ها و شواهد تجربی تصویری واضح را ترسیم می کنند. از نظر تاریخی ، اوراق قرضه در دوره های رکود اقتصادی عملکرد خوبی داشته است. این به دلایل مختلف است. در مرحله اول ، در طول کاهش سرعت ، شرکت ها علاقه بسیار کمی کسب می کنند و برخی حتی ورشکسته می شوند. از این رو ، پرواز به سمت ایمنی وجود دارد که در نهایت منجر به تجمع در بازار اوراق می شود. همچنین ، اگر سود سهام ارائه شده توسط شرکت ها کاهش یابد ، پس پرداخت کوپن اوراق قرضه برای برخی از سرمایه گذاران بسیار جذاب به نظر می رسد. این همچنین باعث افزایش قیمت اوراق قرضه می شود. سرانجام ، باید درک کرد که پرداخت کوپن اسمی که توسط اوراق قرضه پرداخت می شود ، صرف نظر از شرایط بازار خارجی ، همچنان همان است. از این رو ، در صورت کاهش قیمت ، وقتی قیمت کالاها و خدمات کاهش می یابد ، همان پرداخت اسمی حتی با ارزش تر می شود. این همچنین باعث می شود تا سرمایه گذاران به اوراق قرضه در اوراق بهادار خود بپردازند. سرمایه گذاران نمی توانند در طی رکود اقتصادی خرید اوراق قرضه را آغاز کنند ، زیرا تا آن زمان قیمت ها در حال حاضر افزایش یافته است. درعوض ، آنها همیشه باید مقدار مشخصی از اوراق قرضه را در دست بگیرند تا از این وضعیت استفاده کنند و در هنگام وقوع کندی.

واقعیت موضوع این است که انواع مختلفی از سرمایه گذاران در بازار اوراق قرضه وجود دارند و هرکدام انگیزه های خاص خود را دارند. تفاوت نظرات و انگیزه ها همان چیزی است که نقدینگی در بازار اوراق قرضه را تضمین می کند.

Our Team

نویسندگی/ارجاع - درباره نویسنده (ها)

این مقاله توسط Prachi Junja نوشته شده و توسط تیم محتوای راهنمای مدیریت مدیریت بررسی شده است. تیم محتوای MSG شامل عضو هیئت علمی ، متخصصان و متخصصان موضوع است. ما یک ارائه دهنده آموزش معتبر ISO 2001: 2015 هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر ، روی ما کلیک کنید. استفاده از این ماده برای یادگیری و هدف آموزش رایگان است. لطفاً به نویسندگی مطالب مورد استفاده ، از جمله پیوند (ها) به ManagementStudyGuide.com و URL صفحه محتوا مراجعه کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:12