5 مورد استفاده بیت کوین در سال 2021

ساخت وبلاگ

چارلی مونگر از نظر خود تنها نبود و در شرکت خوبی است. فقط یک نمونه ، مدیرعامل JP Morgan ، جیمی دیمون ، بیت کوین را به عنوان:

این بدتر از لامپ های لاله است. خوب پایان نخواهد یافتکسی قصد کشته شدن دارد ، "

در اصل ، او ارزهای رمزنگاری را به عنوان کلاهبرداری می دانست.

دو نظر محکم از گذشته فقط چند نمونه از درک کلی متخصصان امور مالی از ماهیت ارزهای رمزنگاری شده است.

Flash Forward 4 سال ، و JP Morgan می خواهد ETF های بیت کوین را بسازد و دسترسی به شش صندوق بیت کوین را به مشتریان مدیریت ثروت خود ارائه می دهد.

به این ترتیب tutables است.

چارلی مونگر هنوز از موفقیت بیت کوین متنفر است.

با این حال ، این تغییر در ماتریس که افراد موفق با سواد مالی نظر خود را تغییر داده و شروع به ترویج سرمایه گذاری در بیت کوین کردند ، هنگامی که فناوری های جدید به جریان اصلی تبدیل می شوند ، یک پیشرفت طبیعی است.

اول ، همه چیز در مورد فناوری است ، که برای افراد باهوش تجارت خوب است ، اما واقعاً چیزی نیست که سطح توجه آنها را بالا ببرد.

مشاغل می خواهند مشکلات را حل کنند و به عنوان یک اثر جانبی ، ارزش ایجاد می کنند. مشاغل به چه چیزی نیاز دارند؟USECASESو تا سال 2020 ، این یکی از نقاط ضعف این فناوری بود-بدون استفاده از موارد عملی.

و این در دو سال گذشته تغییر کرد. بنابراین:

برای چه چیزی می توان از بیت کوین استفاده کرد؟موارد استفاده چیست؟

در یک فیلم YouTube ، ناتان اسلون تجزیه و تحلیل خوبی از بیت کوین Usecases ارائه داده است.

در اینجا یادداشت های نمایش من به فیلم آورده شده است:

شماره 1: پرونده کتی وود (01:20)

چند نکته وجود دارد که من علاوه بر پرونده معمولی صندوق صندوق Ark برای بیت کوین جالب است:

  • اولین کلاس دارایی جدید از دهه 1600
  • بیت کوین با سایر کلاسهای دارایی ارتباط ندارد

کتی وود غالباً اظهار داشته است که بیت کوین یک کلاس دارایی جدید است که به همان اندازه طلا ، سهام ایالات متحده ، ارزها یا املاک و مستغلات مهم است.

من شروع به فکر کردن در مورد "مقدس سرمایه گذاری" ری دالیو کردم:

با داشتن پانزده تا بیست جریان خوب و بدون هماهنگ ، می توانید خطرات خود را بدون کاهش بازده مورد انتظار خود به طرز چشمگیری کاهش دهید.

در آن نور ، معقول است که اوراق بهادار را در معرض بیت کوین قرار دهید.

در این روایت ، كتی وود می افزاید كه این امر دارایی خوبی را برای مؤسساتی مانند صندوق های بازنشستگی و صندوق های ثروت ایجاد می كند ، و اگر این افراد 5-6 ٪ از دارایی های خود را تحت مدیریت به بیت کوین اختصاص دهند ، این قیمت را 500000 دلار افزایش می دهد.

شماره 2: کتی وود دوباره (3:31)

هنگامی که تیم Ark-Funds مقاله تحقیقاتی را در مورد سرمایه گذاری های نهادی در بیت کوین نوشت، کتی وود گفت که آنها انتظار نداشتند شرکت ها از آن استفاده کنند.

بیت کوین به عنوان وسیله ای برای تنوع بخشیدن به موقعیت های نقدی آنها

اولین نفر در ردیف با این روایت، مایکل سیلر، مدیرعامل Microstrategy بود که از آن زمان به شدت از این مورد استفاده از بیت کوین حمایت کرده است.

چندی پیش نیست که Microstrategy اولین موقعیت بیت کوین خود را در آگوست 2020، دقیقا یک سال پیش خریداری کرد.

این شرکت از آن زمان تاکنون 105085 بیت کوین به ترازنامه خود در ازای بدهی با بهره کم اضافه کرده است.

تسلا، اسکوئر، کوین‌بیس، گلکسی دیجیتال هولدینگ و بسیاری دیگر از شرکت‌های خصوصی و دولتی از این روند پیروی کردند و بیت کوین را در سمت دارایی‌های ترازنامه خود نشان دادند.

شماره 3 دوقلوهای وینکلوس (5:12)

این برادران از مارک زاکربرگ به دلیل دزدیدن ایده فیسبوکشان شکایت کردند و به توافقی رسیدند که در آن 65 میلیون پول نقد و سهام فیس بوک دریافت کردند.

آنها با پول چه کردند؟به جای مهمانی وحشیانه، خرید کردند

در سال 2012 آنها با شرکت Winkelvoss Capital گزارش دادند که 11 میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کردند. شایعات حاکی از آن است که آنها زمانی خرید کردند که قیمت بیت کوین 10 دلار بود.

کیس بول بیت کوین آنها چیست؟

بیایید با آن روبرو شویم، هرکسی که در زندگی ام دیدم یک رویا داشت:

از نظر مالی مستقل بودن

دوقلوهای Winkelvoss می‌گویند، وقتی فردی امروز تنها 1 بیت کوین به قیمت حدود 50000 دلار داشته باشد، مطمئناً در 10 سال آینده میلیونر خواهد شد.

از آنجایی که با افزایش تقاضا، عرضه بیت کوین به 21،000،000 بیت کوین محدود می شود، قیمت فقط می تواند افزایش یابد.

با تکیه بر این فرض، BTC این شانس را دارد که اولین دارایی ای باشد که مردم در جوانی خریداری می کنند و فقط برای شروع خوبی برای استقلال مالی آن را نگه می دارند.

بعداً آنها می توانند به سهام و املاک و مستغلات روی بیاورند. یک ساختمان چشم انداز جسورانه بر اساس فرض کتی وودز از یک طبقه دارایی جدید ممکن است راحت تر از دو مورد دیگر قابل دسترسی باشد.

شماره 4: پرونده ناتان اسلون (06:53)

ناتان بیان می کند که بیت کوین می تواند در آینده توسط بانک های مرکزی به عنوان یک ذخیره ارزش نگهداری شود. مشابه کاری که بانک ها در طول تاریخ با طلا انجام دادند.

این یک مورد پیچیده تر است. چرا بانک های مرکزی ذخایر دارند؟با توجه به Investopedia برای انجام این کار:

  • ذخایر پولی به ارز، فلزات گرانبها و سایر دارایی‌های نگهداری شده توسط بانک مرکزی یا مقام پولی اشاره دارد.
  • بانک های مرکزی ذخایر پولی را برای تنظیم عرضه پول در یک کشور حفظ می کنند.
  • ذخایر پولی از ارزش ارزهای ملی با تهیه چیزی با ارزش که ارز را می توان آن را توسط NoteHolders و سپرده گذاران رد و بدل یا بازخرید کرد ، تهیه می کند.

با این حال ، بانک های مرکزی به همین دلیل بیشتر تلاش می کنند تا ارزهای رمزپایه خود را بیرون بیاورند. در Financial Times ، یک روزنامه نگار از بانکداران مرکزی در مورد نظر خود در مورد استفاده از BTC به عنوان فروشگاهی از ارزش سؤال کرد:

"بانکداران مرکزی شک دارند که بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده طلا را به عنوان یک فروشگاه ایمن از ارزش خود جلب می کنند ، اما در مورد چشم انداز نشانه های رسمی دیجیتالی ، به عنوان مقامات با نحوه پاسخگویی به رونق رمزنگاری می شوند."

آیا این با ناتان اسلون متناقض است؟

من فکر نمی کنمحتی اگر بانکداران مرکزی امروز به سمت اضافه کردن ارزهای رمزنگاری خصوصی به ذخایر خود منفی عمل کنند ، من معتقدم که این احتمال وجود دارد که این عقیده با گذشت زمان تغییر کند.

اگر 3 مورد استفاده اول بیشتر و بیشتر در بخش های خصوصی شرکت ها ، سازمان های مدیریت ثروت و سرمایه گذاران خرده فروشی پذیرفته شود ، بانکداران مرکزی احتمالاً شروع به نگه داشتن این ارزها برای این واقعیت ساده می کنند که در جامعه استفاده می شود.

بنابراین ، تبدیل شدن به یک عامل ثبات مهم برای اقتصادهای کشور.

شماره 5: بانکداری بی پناه

من می خواهم در پایان این مقاله مورد استفاده دیگری را اضافه کنم. به نظر من ، مأموریت بیت کوین در ابتدا امکان اداره یک شبکه قابل اعتماد را بدون هیچ گونه سازمان یا احزاب قابل اعتماد و خصوصی در آن بیان کرد.

این مهم برای هر سیستم پولی است ، زیرا در غیر این صورت ، هیچ کس هرگز چیزی را در حساب بانکی قرار نمی دهد یا قراردادها را امضا نمی کند. فقط در نظر بگیرید که شما یک قرارداد اعتباری امضا کرده اید و بانک از پرداخت پول خودداری می کند اما هنوز از شما می خواهد که اقساط خود را بپردازید.

همچنین ، امروز ، در بسیاری از نقاط جهان ، دسترسی به یک سیستم بانکی قابل اعتماد همیشه امکان پذیر نیست. لزوماً نباید این باشد که سیستم خراب است ، اما به اندازه کافی خوب نیست.

حتی می توانم به یاد داشته باشم که در جوانی حدود 40 سال پیش بسیاری از افراد در پایان ماه حقوق خود را در پرداخت نقدی در پایان ماه از کارفرمای خود دریافت کردند.

نه ، به حساب های بانکی آنها منتقل نشده است. آنها نیاز به رفتن به بخش منابع انسانی داشتند و پول نقد را از نظر جسمی دریافت کردند.

چیزی شبیه به این هنوز در جهان امروز وجود دارد.

به گفته Statista ، حدود 1،4 میلیارد بزرگسال در جهان به سیستم بانکی دسترسی ندارند.

پرونده 5 استفاده همان چیزی است که Bitpanda با آن تماس می گیرد.

بانکداری

موارد استفاده خوب است ، اما اگر دولت ها خاموش شوند و استفاده ، توزیع و دارایی های رمزنگاری خصوصی را منع کنند؟

دیدگاه دولت احتمالاً یکی از قوی ترین استدلال ها در مورد موارد فوق توسط شکاک های cryptocurrency است.

چین اخیراً نشان داده است که یک دولت می تواند علیه اختراعات جدید مانند بیت کوین اقدامات جدی انجام دهد.

ماه گذشته ، چین استخراج بیت کوین را در برخی از استانهای داخلی ممنوع اعلام کرد. در نتیجه ، معدنچیان به سرزمین های دیگری مانند ایالات متحده حرکت می کنند.

هند برنامه های مشابهی داشت و قبلاً آنها را رها کرد. در حال حاضر ، دولت قصد دارد ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان یک کلاس دارایی جایگزین جدید درمان کند.

سفر به کجا می رود؟

من شخصاً معتقدم که دولت های اروپایی نیاز زیادی به تسهیل صنعت جدید رمزنگاری دارند. چرا؟اروپا مسابقه اقتصاد دیجیتال را از دست داده و همچنین در اتومبیل عقب مانده است.

دو صنعت ممکن است برای امنیت اقتصاد اروپا در آنجا باشند:

  • ارزهای رمزپایه و
  • داروخانه

به همین دلیل من مثبت هستم که به جای از بین بردن این صنعت جدید ، دولت های اروپایی ممکن است بخواهند روی حمایت از آن کار کنند.

همچنین ، من روی دولت ایالات متحده حساب می کنم. من به سختی معتقدم که هر رئیس جمهور ایالات متحده اقدام به اقدام علیه حقوق مالکیت می کند. بنابراین ، ارزهای رمزنگاری شده از دستور کار هستند.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 27 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:26