آجی سریواستاوا: بستن مداوم چشمان خود و گذاشتن پول در یک جعبه ایده عاقلانه ای نیست در بازارهای پر نوسان کنونی

ساخت وبلاگ

Consistently closing your eyes and putting money in a box not a wise idea in present volatile markets: Ajay Srivastava

اگر چه ثبات وجود دارد، شما یک سیاست فولادی داشتید که ذخایر فولاد را از بین برد، شما سیاست شکری داشتید که منجر به اصلاح ذخایر شکر شد، همچنین شما دارای سود بادآورده نفتی بودید که به دلیل آن شرکت‌های نفتی به دنبال آن شدند.

خلاصه داستان

سرمایه گذاری های بلند مدت هیچ بازدهی ندارند. اگر به بازده حتی بهترین سهام مانند Eicher نگاه کنید، Reliance بازدهی بلندمدتی به شما نخواهد داد. این عصر خرد کردن هوشمندانه نمونه کارها است زیرا اگر نمونه کارها را جمع نکنیم، بازگشتی نداریم.

  • Abc Small
  • Abc Normal
  • Abc Large

این عجله ادامه خواهد داشت زیرا تا زمانی که نرخ‌های بهره واقعی در این صنعت هند مثبت نشوند، تا حدی مثبت شده‌اند، اما اگر حدود 3 تا 4 درصد نسبت به نرخ تورم مثبت نشوند، این روند ادامه دارد. Ajay Srivastava، Dimensions Corp. بازارهای هندفکر می‌کنید این به چه چیزی منجر می‌شود آیا عامل TINA است، همانطور که می‌گوییم در سیاست هیچ جایگزینی وجود ندارد؟بله اسمشو گذاشتیمن فکر می‌کنم که این تابعی مستقیم از نرخ‌های بهره واقعی منفی در اقتصاد برای پنج تا هفت سال گذشته با نرخ‌های سپرده 5 تا 4 درصد و تورم حداقل 8 تا 10 درصد بر CPI است.

پس انداز در واقع کاهش می یابد و بنابراین پاسخ این است که به بازارهای سهام بروید. واقعیت این است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک دوره سه ساله بر بازده بدهی‌ها غلبه نکرده‌اند، طلا را شکست نداده‌اند. سرمایه گذاران امیدوارند که روزی روزی در بازار سهام وجود داشته باشد.

این عجله ادامه خواهد داشت زیرا تا زمانی که نرخ‌های بهره واقعی در این صنعت هند مثبت نشوند، تا حدی مثبت شده‌اند، اما اگر حدود 3 تا 4 درصد نسبت به نرخ تورم مثبت نشوند، این روند ادامه دارد.

لحظه ای که نرخ بهره مثبت می شود و نرخ بهره واقعی در حدود 2 ٪ مثبت می شود به علاوه شما می توانید روند را کاهش دهید. اکنون بخش خوب این است که بدون شک در مورد آن به اقتصاد قدرت می بخشد ، اما به سرمایه گذاران ارزش آن را داده است که پاسخ من شاید نه و سرمایه گذاران هنوز ناامید می شوند که در این زمان پول می گیرند زیرا آستانه سرمایه گذاران هندیکمتر از 14 ٪ تا 16 ٪ بازده حداقل در یک سبد سهام عدالت نیست و این راه آنها نیست. این شاخص 6 ٪ است بنابراین ایمان زیاد است اما واقعیت این است که بسیار ناامید کننده خواهد بود. این ناامید کننده تر خواهد بود زیرا شما هرگز در این مقطع زمانی در 12 ماه یا 18 ماه آینده بیشتر از بازپرداخت بدهی خود نخواهید داشت.

Tamanna Inamdar: من واقعاً بسیار خوشحالم که شما در زمانی که فقط صداهای بسیار تبریک و هیجان را در مورد سرمایه گذاران خرده فروشی می شنوید ، یک یادداشت محتاطانه را مورد توجه قرار می دهید. منظور من این است که برخی استدلال می کنند که سرانجام زمان سرمایه گذار خرده فروشی است ، آنها سرانجام فهمیده اند که سرمایه گذاری های بلند مدت بازده مورد نیاز خود را به آنها می دهد؟سرمایه گذاری های بلند مدت هیچ بازدهی نمی دهد. اگر به بازده حتی بهترین سهام مانند Eicher نگاه کنید ، اعتماد به نفس آن بازده طولانی مدت را به شما نمی دهد. این سن هوشمندی است که سبد سهام شما را فریب می دهد زیرا اگر ما در حال خفه کردن نمونه کارها نیستیم ، نمی خواهیم بازپرداخت کنیم.

اگر به هر سهام نگاه می کنید ، به ما بگویید که امروز شکر را ذکر کردید ، ذکر کردید که از آنجا که بالا رفته است ، صعودی اصلی دارد. اما سهام ابتدا 40 ٪ کاهش یافت و پس از آن 17 ٪ رشد کرد. ناگهان اگر عناوین امروز را ببینید ، شکر 17 ٪ افزایش می یابد اما هیچ تیتر نمی گوید 50 ٪ کاهش یافته است. بنابراین این نکته باقی مانده است که سرمایه گذاران باید بدانند که این مدل بلند مدت مرده است. هر شرکتی از جمله قیمت سهام اپل در این مرحله در ایالات متحده سقوط کرد.

در هند هر قیمتی سقوط می کند ، بنابراین اگر سود خود را به سختی رزرو نکنید. اما ما آنقدر در مورد سبد سهام خود بسیار غافلگیر هستیم که حتی امروز مردم در حال خرید سهام هستند.

من نمونه ای از جت ایرویز را به شما خواهم داد ، که خطوط هوایی قصد پرواز ندارند ، مرده است. RPS بیشتر از طلبکاران ، سرمایه گذاران یا کارمندان درآمد کسب کرد اما مردم هنوز هم معتقدند که هواپیمایی پرواز می کند. حال اگر کسی امروز بتواند جت ایرویز را بخرد ، می توانید غرق شدن در سیستم امروز سهام را تصور کنید.

Tamanna Inamdar: بنابراین سرمایه گذاران که به جت می آیند ، وارد می شوند زیرا ایمان اساسی بزرگی به آن برند دارند ، آنها وفاداری به برند دارند ، آنها عاشق هواپیمایی هندی هستند یا این است که می خواهند از آن داوری استفاده کننددر صورت وجود اعلامیه نظارتی مثبت و غیره ، کدام یک در دسترس است؟خوب من به سادگی می گویم که اگر سرمایه گذاران بخواهند یک بازی خودکشی را انجام دهند ، پس چرا آنها برای پیاده روی نمی روند. آنها هیجان های بهتر و تضمینی دریافت می کنند. صرف پول برای سهام مانند Jet Airways و دندانپزشکی خود به سبد خرید خود ، هیجان را به شما نمی دهد و به نوبه خود شب بی خوابی به شما می دهد. باور کنید که انجام دادن اسکیداری بهتر از سرمایه گذاری در Jet Airways که قرار نیست پرواز کند ، به نظر می رسد.

Tamanna Inamdar: من البته قصد دارم از شما در مورد توصیه های خود برای سرمایه گذاران خرده فروشی بپرسم. سرمایه گذاری در بازارهای سهام معمولاً به عنوان موازی با ایمان شما در اقتصاد هند با یا ترسیم می شود. تصور می شود که آینه ای برای اقتصاد هند است به همین دلیل بارها می شنوید که این سریعترین نقطه روشن در حال رشد است که می خواهید روی آن شرط بندی کنید. فکر می کنید این درست است؟من فکر نمی کنم که ارتباط بین یک اقتصاد و بازارها برای هر جغرافیایی در جهان صادق است و مطمئناً برای مدت طولانی نیست. در حقیقت در یک مقطع زمانی معکوس شد که بدترین اقتصاد انجام داد ، نیاز به این بود که بانک های مرکزی وارد پول بیشتری شوند و پول بیشتری را پمپاژ کنند و بازارها بالا بروند.

بنابراین این همبستگی در اقتصادی مانند هند که بخش بزرگی از اقتصاد با آنچه در بازار سهام موجود است مطابقت ندارد.

بخش کشاورزی و غیره از نظر بازار سهام در پایان روز هیچ معنایی ندارد و مداخله دولت با آن پیش می رود. بنابراین فکر نمی کنم اقتصاد باشد ، فکر می کنم این سرمایه گذار هندی است که باید به شدت نسبت به هند احساس کند.

من فکر نمی کنم شما برای رأی دادن به سیاست اقتصادی یک کشور نیاز به استفاده از سهام و پول خود دارید. من فکر می کنم شما باید از پول خود استفاده کنید تا به این واقعیت رای دهید که احساس خوشبختی در مورد سرمایه گذاری می کنید و آیا با حاشیه بیشتر از بازپرداخت بدهی خواهید شد.

من فکر می کنم این نتیجه نهایی است که سرمایه گذاران باید سود خود را رزرو کنند. شما به اندازه کافی طولانی باقی می مانند ، در بازار هند نه تنها بازار جهانی سهام هندوستان هیچ چیز ایجاد نمی کنید. شما سودآوری می کنید که پول واقعی در بانک وجود دارد نه پول کاغذی در Demat.

منظورتان از اینکه می گویید چرند را نگه دارید ، به ما راهنمایی واضح تری برای آن ارائه دهید؟به عنوان مثال ، اگر به بخش هایی مانند IT نگاه می کنید ، لحظه ای که اقتصاد ایالات متحده به یک تند و تیز نگاه می کند ، کاملاً منطقی بود که همه بدانند که بخش فناوری اطلاعات ضربه ای خواهد گرفت ، بنابراین اگر به صندوق های فناوری اطلاعات نگاه می کنید اگر رزرو نکرده ایدسود در آنجا مسئله بود.

همچنین کلاه های بزرگ هند در این مقطع زمانی 6 ٪ برای سال می دهد. به هیچ وجه نمی تواند فراتر از آنچه اقتصاد در پایان روز رشد می کند رشد کند. بنابراین اگر به صورت بخشی به آن نگاه می کنید ، باید راهی برای سودآوری سود پیدا کنید. شماره دو این است که اگر شما 20-25 ٪ بازپرداخت نمونه کارها خود را به هر ترکیب وجوه Multicap ، صندوق های کلاه کوچک ، کلاه های بزرگ که دارید ، فکر می کنم ایده خوب این است که 30-40 ٪ از سود جدول را بگیرید و نگه دارید. پول تازهشما می توانید بگویید که سرمایه گذاری بلند مدت مهم است اما واقعیت این است که اگر به بازگشت به عقب نگاه کنید ، اکنون چیزی نیست جز اینکه در ماه ژوئن گذشته به بازگشت به بازگشت ، کاملاً خارق العاده است.

بنابراین من می گویم که بازده 20-25 ٪ خود را Encash کنید ، پودر خود را خشک نگه دارید زیرا همیشه اصلاح در بازار وجود خواهد داشت و جریان بخش باید خفه شود. هیچ سوالی در مورد آن وجود ندارد ، برخی از بخش ها به خوبی عمل می کنند و من فکر می کنم یکی از مشکلی که هند خواهد داشت و همچنان ادامه دارد ، تغییر سیاست دولت است. اگرچه قوام در آنجا وجود دارد ، شما یک سیاست فولادی داشتید که سهام فولاد را از بین می برد ، شما سیاست قند داشتید که منجر به تصحیح سهام قند می شود ، شما همچنین بادگیر نفتی را نیز به همراه داشتید که شرکت های نفتی به سمت یک لکه دار رفتند. بنابراین بسیاری از مداخلات دولتی نیز وجود دارد که اتفاق می افتد بنابراین قبل از حرکت دولت برای مالیات بر ماورای طبیعی از بخش خارج شده و سود خود را در پایان روز رزرو کنید.

فقط بستن مداوم چشمان خود و قرار دادن پول در جعبه ، ایده عاقلانه ای در بازارهای بی ثبات فعلی نیست.

(سلب مسئولیت: توصیه ها ، پیشنهادات ، دیدگاه ها و عقاید داده شده توسط متخصصان خودشان هستند. اینها نمایانگر دیدگاه های دوران اقتصادی نیستند)

اخبار بیشتر را بخوانید

(آنچه در حال حرکت Sensex و Nifty آخرین اخبار بازار ، نکات مربوط به سهام و مشاوره تخصصی در مورد Etmarkets است. همچنین ، Etmarkets.com اکنون در تلگرام است. برای سریعترین هشدارهای خبری در بازارهای مالی ، استراتژی های سرمایه گذاری و هشدارهای سهام ، مشترک در فیدهای تلگرام ما.)

برای دریافت به روزرسانی های روزانه بازار و اخبار تجاری زنده ، برنامه اخبار اقتصادی تایمز را بارگیری کنید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 31 تاريخ : پنجشنبه 10 فروردين 1402 ساعت: 1:41