Pfizer ، Biontech و Moderna در هر ثانیه سود 1000 دلار کسب می کنند در حالی که فقیرترین کشورهای جهان تا حد زیادی واکسینه باقی مانده اند

ساخت وبلاگ

ارقام جدید از اتحاد واکسن مردم نشان می دهد که شرکت های پشت دو موفق ترین واکسن های Covid-19-Pfizer ، Biontech و Modea— در هر دقیقه سودهای ترکیبی 65000 دلار را کسب می کنند. آمار و ارقام مبتنی بر آخرین گزارش های شرکت به عنوان مدیرعامل از صنعت داروسازی برای اجلاس سالانه آمار-معادل "Big Pharma Davos" از 16-18 نوامبر منتشر می شود.

این شرکت ها اکثر دوزها را به کشورهای ثروتمند فروخته اند و کشورهای کم درآمد را در سرماخوردگی قرار داده اند. Pfizer و Biontech کمتر از یک درصد از کل وسایل واکسن خود را به کشورهای کم درآمد تحویل داده اند ، در حالی که Modea فقط 0. 2 درصد تحویل داده است. در همین حال ، 98 درصد از مردم کشورهای کم درآمد کاملاً واکسینه نشده اند.

MAAZA SEYOUM از اتحاد آفریقا و اتحاد واکسن مردم آفریقا گفت: "این ناعادلانه است که فقط چند شرکت هر ساعت میلیون ها دلار سود کسب می کنند ، در حالی که فقط دو درصد از افراد در کشورهای کم درآمد کاملاً واکسینه شده اند و علیه کرونوویروس واکسینه شده اند. بشر

"Pfizer ، Biontech و Modea از انحصار خود برای اولویت بندی سودآورترین قراردادها با ثروتمندترین دولت ها استفاده کرده اند و کشورهای کم درآمد را در سرما می گذارند."

علی رغم دریافت بودجه عمومی بیش از 8 میلیارد دلار ، این سه شرکت از تماس های لازم برای انتقال فوری فناوری واکسن و دانش با تولید کنندگان توانمند در کشورهای کم درآمد و متوسط از طریق سازمان بهداشت جهانی (WHO) خودداری کرده اند ، حرکتی که می تواند جهانی را افزایش دهدتأمین ، پایین آمدن قیمت و نجات میلیون ها نفر از جان. در مورد Modea ، این علیرغم فشار صریح کاخ سفید است و از WHO که این شرکت در آن همکاری می کند و به تسریع در برنامه خود برای تکرار واکسن Modea برای تولید گسترده تر در قطب mRNA خود در آفریقای جنوبی کمک می کند ، کمک می کند.

در حالی که آلبرت بورلا ، مدیرعامل Pfizer ، فراخوانی برای به اشتراک گذاشتن دستور العمل های واکسن "مزخرف خطرناک" را توصیف کرد ، تأیید اضطراری WHO از واکسن هند کوواکسین در اوایل ماه جاری شواهد روشنی است که کشورهای در حال توسعه ظرفیت و تخصص دارند.

آنا ماریوت ، مدیر سیاست های بهداشتی آکسفام گفت: "برخلاف آنچه مدیرعامل Pfizer می گوید ، مزخرفات واقعی ادعا می کند تجربه و تخصص برای توسعه و تولید داروهای نجات دهنده زندگی و واکسن ها در کشورهای در حال توسعه وجود ندارد. این فقط یک بهانه دروغین است که شرکت های داروسازی برای محافظت از سود نجومی خود در پشت سر پنهان می شوند.

"همچنین این یک شکست کامل دولت است که به این شرکت ها اجازه دهد کنترل انحصار را حفظ کنند و عرضه مصنوعی را در میان یک بیماری همه گیر محدود کنند ، در حالی که هنوز بسیاری از افراد جهان واکسینه نشده اند."

براساس صورتهای مالی شرکت ، اتحاد تخمین می زند که Pfizer ، Biontech و Modea در سال جاری 34 میلیارد دلار سود قبل از مالیات کسب می کنند ، که بیش از هزار دلار در ثانیه ، 65000 دلار در دقیقه یا 93. 5 میلیون دلار در روز کار می کند. انحصارهایی که این شرکت ها در اختیار دارند ، پنج میلیاردر جدید در طول این بیماری همه گیر تولید کرده اند ، با ثروت خالص ترکیبی 35. 1 میلیارد دلار.

اتحاد واکسن مردم ، که دارای 80 عضو از جمله اتحاد آفریقا ، Global Justice Now ، Oxfam و UNAIDS است ، خواستار شرکت های دارویی است که فوراً حقوق مالکیت معنوی را برای واکسن های COVID-19 به حالت تعلیق درآوردند. موافقت با چشم پوشی از توافق نامه سفر در سازمان تجارت جهانی.

آنها همچنین از دولت ها ، از جمله ایالات متحده ، می خواهند تا از تمام ابزارهای قانونی و سیاسی خود استفاده کنند تا شرکت های دارویی داده های Covid-19 را با استخر دسترسی به فناوری WHO's-19 و mRNA آفریقای جنوبی به اشتراک بگذارند. مرکز انتقال فناوری.

بیش از 100 کشور به رهبری آفریقای جنوبی و هند - با حمایت ایالات متحده - خواستار چشم پوشی از سفرها شده اند ، که این امر همچنین حمایت بیش از 100 رهبر جهان گذشته و فعلی و برندگان نوبل را دارد.

با وجود این ، سایر کشورهای ثروتمند ، از جمله انگلیس و آلمان ، هنوز هم این پیشنهاد را مسدود می کنند و علاقه شرکت های دارویی را بر آنچه برای جهانیان بهتر است قرار می دهد. این موضوع قرار است بر اجلاس وزیران سازمان تجارت جهانی حاکم باشد که از 30 نوامبر تا 3 دسامبر در ژنو برگزار می شود.

یادداشت ها به ویراستاران

گزارش اتحاد واکسن مردم از 21 اکتبر نشان داد که Modea تنها 0. 2 درصد از کل واکسن خود را به کشورهای کم درآمد تحویل داده است و Pfizer/Biontech کمتر از 1 درصد تحویل داده است.

در صورتحساب مالی Q3 خود ، Pfizer 36 میلیارد دلار درآمد واکسن برای سال 2021 پیش بینی کرده است. سود ناخالص از درآمد 50/50 با Biontech تقسیم می شود. راهنمایی Pfizer برای درآمد خود قبل از مالیات (پس از تقسیم سود با Biontech) "در 20 سال بالا به عنوان درصدی از درآمد است." یک حاشیه 25 درصدی محافظه کار سود Pfizer را قبل از مالیات به 9 میلیارد دلار در سال 2021 از واکسن Comiaty Covid-19 می آورد.

در صورتحساب مالی Q3 Biontech آنها 16-17 میلیارد یورو درآمد واکسن برای سال 2021 پیش بینی کرده اند. در 9 ماه منتهی به 30 سپتامبر ، این شرکت 10. 3 میلیارد یورو سود قبل از مالیات با 13. 4 میلیارد یورو درآمد ، درآمد 77 درصد سود سود کسب کرده است. با استفاده از درآمد پیش بینی شده 16 میلیارد یورو برای سال کامل ، ما تخمین می زنیم که با حاشیه سود 77 درصد ، Biontech با استفاده از نرخ متوسط 2021 نرخ ارز 12. 3 میلیارد یورو در سود پیش از مالیات در سال 2021 یا 14. 7 میلیارد دلار درآمد.

سود Q3 Modea قبل از مالیات به مدت 9 ماه منتهی به 30 سپتامبر 7. 8 میلیارد دلار در 11. 2 میلیارد دلار درآمد و حاشیه سود قبل از مالیات 70 درصد است. این شرکت فروش کامل سال 2021 را "بین 15 تا 18 میلیارد دلار" طراحی می کند. استفاده از پایان پایین تخمین 70 درصد 15 میلیارد دلار 10. 5 میلیارد دلار سود برای سال 2021 است. واکسن تنها محصول تجاری Modea است.

بنابراین ما سود 2021 را قبل از مالیات برای Modea و Pfizer و Biontech به عنوان 34 میلیارد دلار تخمین می زنیم. 525600 دقیقه در یک سال وجود دارد که 64. 961 دلار سود قبل از مالیات در دقیقه یا 1،083 دلار در ثانیه دارد. قبل از مالیات ، به جای خالص ، از سود استفاده می شود ، زیرا Pfizer فقط راهنمایی برای حاشیه سود قبل از مالیات را گزارش می کند.

اطلاعات تماس

سارا Dransfield در انگلستان |[email protected]. uk |+44 (0) 7884 114825 لورا روسو در ایالات متحده |laura. [email protected] |+1 (202) 459-3739 Annie Thriault در پرو |Annie. [email protected] |+51 936 307 990

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 11 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 20:53