حق امتیاز معدن چیست و چگونه آنها کار می کنند؟

ساخت وبلاگ

دنیای مدرن ما با مواد معدنی تهیه شده از معادن ساخته شده است. از تلفن های هوشمند گرفته تا پانل های خورشیدی ، لپ تاپ گرفته تا اتومبیل های برقی ، تقاضای مواد معدنی مانند مس ، طلا ، نقره ، لیتیوم و زمین های نادر در حال افزایش است اما تولید در حال افزایش نیست. در حال حاضر ، سیاست گذاران ایالات متحده باید همه تلاش خود را برای تشویق تولید این مواد معدنی در اینجا طبق استانداردهای زیست محیطی در سطح جهانی انجام دهند ، اما برعکس اتفاق می افتد. کنگره در حال بررسی پیشنهادهایی است که با تحمیل هزینه های جدید و حق امتیاز در صنعت معدن ، دسترسی به مواد معدنی آمریکا را محدود می کند.

حق امتیاز چیست؟

حق امتیاز هزینه ای است که توسط دولت های محلی ، ایالتی یا فدرال به میزان مواد معدنی تولید شده در یک معدن یا درآمد یا سود حاصل از مواد معدنی فروخته شده از یک معدن تحمیل می شود. حق امتیاز را می توان به عنوان حق امتیاز "خالص" یا "ناخالص" تحمیل کرد. یک حق امتیاز خالص امکان کسر هزینه هایی را که یک شرکت برای تولید یک محصول قابل فروش در آن ایجاد می کند ، فراهم می کند در حالی که یک حق امتیاز ناخالص هزینه را بر اساس ارزش کل مواد معدنی تولید شده در یک معدن ارزیابی می کند ، بدون هیچ گونه کسر هزینه. با توجه به هزینه قابل توجه پیش فرض تولید یک ماده معدنی قابل فروش ، یک حق امتیاز خالص سرمایه گذاری را بهتر می کند. یک حق امتیاز از طریق ارزش افزوده به مواد معدنی خام توسط یک شرکت معدن که صدها میلیون دلار خرج کرده است ، اگر نه میلیاردها دلار برای یافتن ، پردازش ، پالایش و فروش محصولات معدنی پرداخت نمی شود.

معدن هاردروک یا معدن مواد معدنی تولید ذخایر فلزی و معدنی مانند مس ، طلا و نقره است. این صنعت در حال حاضر مالیات های گسترده محلی ، ایالتی و فدرال را پرداخت می کند که بین 40 تا 50 درصد سود معدن را تشکیل می دهد. برخی از قانونگذاران پیشنهاد می کنند هزینه های اضافی را در قالب حق امتیاز ناخالص اضافه کنند.

مطالعات حاکی از آن است که حتی یک حق امتیاز ناخالص فدرال کوچک می تواند معادن جدید و موجود ایالات متحده را بی سود بسازد - مجبور به سرمایه گذاری آینده و مشاغل در خارج از کشور. معاون اجرایی انجمن ملی معدن و مشاور عمومی کیتی سوینی اخیراً در مجلس سنا شهادت داد و گفت:

وی گفت: "برای عملیات موجود ، یک حق امتیاز ناخالص جدید که هرگز در برنامه بهره برداری از آن به حساب نیامده ، سودآوری را از بین می برد و به طور بالقوه منجر به بسته شدن اولیه معدن می شود. اگر حق امتیاز ناخالص جدید و تنبیهی و پیشنهادهای مالیاتی خاکی ... مجاز به ادامه کار باشد ، هیچ مقدار اصلاحات مجاز ، ایالات متحده را به یک صلاحیت سرمایه گذاری جذاب تبدیل نمی کند. "

چرا استخراج مواد معدنی با صنایع نفت و گاز متفاوت است؟

اکتشاف و استخراج مواد معدنی به طور چشمگیری با هر منبع طبیعی دیگر متفاوت است. برای شروع، در مقایسه با کانی‌های سیال مانند نفت و گاز، کانی‌های سنگ سخت از نظر زمین‌شناسی پیچیده‌تر هستند و اغلب پراکنده هستند، و برای تعریف ذخایر قابل تولید به اکتشافات گسترده نیاز دارند. زمانی که ذخایر قابل تولید مواد معدنی پیدا شد، سرمایه گذاری عظیمی برای ساخت معدن و فرآوری مواد معدنی مورد نیاز است. برخلاف نفت و گاز، مقدار مواد قابل پردازش تولید شده اغلب بخش کوچکی از مواد جابجا شده است. همانطور که سوینی در شهادت خود به کنگره توضیح داد:

مقدار مواد قابل پردازش تولید شده می تواند کمتر از یک درصد یا اونس از یک تن مواد جابجا شده باشد. سپس آن ماده قابل پردازش باید مراحل زیادی را طی کند تا بهره‌برداری، پردازش و ذوب شود.... بخش کوچکی از میلیون ها تن مواد جابجا شده و سنگ، علاوه بر پردازش پرهزینه، در نهایت یک محصول قابل فروش تولید می کند.

به این دلایل، یک حق امتیاز ناخالص جدید فدرال می‌تواند صنعت معدن ایالات متحده را درهم بشکند و تولید داخلی مواد معدنی را که برای امنیت ملی، انتقال انرژی و ثبات اقتصادی حیاتی تلقی می‌شود، خفه کند. ریچ نولان، رئیس و مدیرعامل NMA گفته است: "مسابقه خودروهای الکتریکی و برقی‌سازی اقتصاد به فلزات و استخراج معادن نیاز دارد و این باید انگیزه داده شود، نه متوقف شود."

استخراج مواد معدنی یک صنعت سرمایه بر، با ریسک مالی بالا است و شرکت ها را ملزم می کند تا فرآیند پیچیده و تکراری مجوزهای ایالات متحده را دنبال کنند. برای مثال، ۷ تا ۱۰ سال طول می‌کشد تا مجوز معدن در ایالات متحده صادر شود، در حالی که در کشورهایی مانند کانادا یا استرالیا فقط دو یا سه سال طول می‌کشد. طی دو دهه گذشته، بازه‌های زمانی ناکارآمد و پرهزینه مجوز سرمایه‌گذاری‌ها را متوقف کرده و باعث شده است که ایالات متحده برای 17 ماده معدنی کلیدی به واردات 100 درصد و برای 29 ماده معدنی دیگر بیش از 50 درصد متکی شود.

به گفته کیتی سوینی، «نزدیک به دو دهه پیش، ایالات متحده تقریبا 20 درصد از کل سرمایه گذاری معدنی جهان را جذب کرد. متأسفانه، از آن زمان تاکنون، کاهش شدیدی در سرمایه گذاری اکتشافی ایالات متحده وجود داشته است. این به دلیل کمبود منابع نیست، بلکه به دلیل عدم اعتماد به ایالات متحده به عنوان یک حوزه قضایی معدنی قابل دوام است.

به بیان ساده، حق امتیازهای جدید مجازاتی و هزینه های استخراج معادن برای دستیابی به اهداف تعیین شده توسط دولت بایدن برای دستیابی به انتشار خالص صفر، تولید خودروهای الکتریکی در مقیاس و استقرار اشکال پایدار انرژی، معکوس است. ما باید معدنکاری ایالات متحده را تقویت کنیم زیرا آینده اقتصادی ما به آن بستگی دارد.

از صفحه اقدام کن ما دیدن کنید تا صدای خود را به نفع سازش و حمایت از رقابت آمریکا، صنعت معدن و کارگران آن شنیده شود.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 21:07