تحریم ها و تحریم های روسیه با ارزهای رمزپایه

ساخت وبلاگ

تحریم هایی که به روسیه به دلیل حمله بی پروا به اوکراین تحمیل شده است ، از دفتر دارایی های خارجی خارج شده است که روسیه ممکن است به معدن رمزنگاری و معاملات برای دور زدن تحریم های غربی روی آورد. Crypto Mining (که برای اعتبارسنجی معاملات جدید ارز دیجیتال استفاده می شود) انرژی زیادی را مصرف می کند. نگرانی این است که روسیه ممکن است از منابع طبیعی خود برای انجام معدن رمزنگاری برای فرار از تحریم ها استفاده کند ، تاکتیکی که در گذشته توسط کره شمالی و ایران مستقر شده است. Crypto Mining می تواند غربالگری تحریم ها را دور بزند ، زیرا از به اصطلاح فیات به کریپتو روی و خارج از سطح در صرافی های مجازی جلوگیری می کند و تشخیص آن را دشوار می کند.

راهنمای غربالگری تحریم های رایگان ما را بارگیری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک فرآیند غربالگری موثر تحریم ها را در سازمان خود تنظیم کنید.

به نظر می رسد ، روسیه یکی از بالاترین سطح اتخاذ رمزنگاری در جهان را دارد و قبل از درگیری ، در بین کشورهایی که بیشترین سهم نقل و انتقالات رمزنگاری را به خارج از کشور ارسال می کردند ، در رده سوم قرار گرفت.

تحریم های رمزنگاری چگونه کار می کنند؟

همه نقل و انتقالات رمزنگاری قابل ردیابی است ، اما افراد و اشخاص تعیین شده از روسیه ممکن است سعی کنند از طریق قراردادهای هوشمند که در مبادلات غیرمتمرکز و سیستم عامل های مالی انجام شده است که هنوز برای شستشوی ضد پول یا تأمین مالی ضد تروریستی تنظیم نشده اند ، از تحریم ها فرار کنند.

بانکها و موسسات مالی از قوانین دانستن مشتری خود پیروی می کنند ، که شامل تأیید هویت مشتری است ، اما سیستم عامل ها و مبادلات رمزنگاری هنوز در ردیابی مشتریان خود خوب نیستند. وزارت خزانه داری ایالات متحده پیش از این گفته بود که ارزهای دیجیتال تهدیدی برای برنامه تحریم های ایالات متحده است.

روسیه چندین ابزار رمزنگاری در اختیار دارد ، از جمله یک روبل دیجیتال پیشنهادی که برای تجارت مستقیم با سایر کشورهایی که مایل به پذیرش آن هستند بدون تبدیل آن به دلار استفاده می شود. یک نماینده بانک مرکزی روسیه پیش از این به روزنامه ها گفته بود که این ارز باعث می شود که کشور در سال 2020 در برابر مجازات مقاومت بیشتری کند. با استفاده از این ارز ، اشخاص روسی می توانند معاملات خارج از سیستم مالی بین المللی را انجام دهند.

در حالی که معاملات cryptocurrency روی blockchain ثبت شده است ، و به درجه ای از شفافیت اجازه می دهد ، ابزارهای جدید توسعه یافته در روسیه (معروف به هیدرا) می توانند منشأ معامله را پوشانده و به مشاغل روسی اجازه می دهند بدون تشخیص تجارت کنند. در حال حاضر ، Hydra نمی تواند حجم معاملات مورد نیاز برای فرار از تحریم ها را انجام دهد ، اما سایر تکنیک های پولشویی می توانند مستقر شوند.

همچنین تهدیدی از باج افزار و تکنیک های هک وجود دارد که می تواند برای سرقت رمزنگاری مورد استفاده قرار گیرد ، همانطور که کره شمالی برای تأمین بودجه برنامه هسته ای خود در این زمینه انجام داده بود. سال گذشته ، 74 ٪ سود باج افزار جهانی (400 میلیون دلار رمزنگاری) به نهادهای وابسته به روسیه رفت.

واضح است که مبادله ارزهای دیجیتال خطرات قابل توجهی را برای جامعه بین المللی ایجاد می کند ، به ویژه اگر هدف آنها کاهش قدرت تحریم ایالات متحده و سایر کشورها باشد.

این برای مؤسسات مالی که با cryptocurrency سروکار دارند چیست؟

مشاغلی که رمزنگاری را نگه می دارند یا از آنها استفاده می کنند باید اطمینان حاصل کنند که معاملات از طریق مبادلات متمرکز در فرآیندهای AML/CFT و طبق مقررات قوی AML/CFT شامل: از جمله:

  • آدرس های کیف پول عمومی کلیه پرداخت های ورودی و خروجی باید با دقت بررسی شود.
  • در حال اجرای چک های تحریم در برابر مشتری.
  • بررسی و درک ساختارهای سودمند مالکیت و محدودیت های مالکیت و کنترل اشخاصی که ممکن است مستقیماً مجازات نشوند اما متعلق به یک فرد یا نهاد مجازات باشد.
  • شناسایی مشتریانی که مرتباً با روسیه معامله می کنند ، یا در صنایع مشمول تحریم در روسیه فعالیت می کنند
  • شناسایی مبادلات روسیه و اجرای نظارت پیشرفته
  • بررسی آدرس های کیف پول در برابر لیست تحریم ها
  • با استفاده از ابزارهای جغرافیایی برای شناسایی آدرس های IP در شهرهای مشخص شده در تعیین تحریم ها
  • توسعه الگوهای برای گزارش نقل و انتقالات مسدود شده یا مشتریان به مقامات مربوطه

نهادهای مالی همچنین باید تعیین کنند که آیا تعهدات گزارش دهی دوگانه به واحدهای اطلاعاتی مالی وجود دارد یا خیر و چه کسانی گزارشگری در حوزه های قضایی مختلف هستند.

شرکت ها باید مطابق با صلاحیت مربوطه ، کلیه معاملات رد شده و دارایی های مسدود شده را در یک بازه زمانی خاص گزارش دهند. در ایالات متحده ، در ابتدا دارایی مسدود شده و معاملات رد شده باید ظرف 10 روز پس از مسدود شدن طرف گزارش شود. دارایی های یخ زده باید به OFAC گزارش شود. سایر کشورها نیاز دارند که املاک مسدود شده سالانه گزارش شود. مقامات همچنین ممکن است درخواست های موقت را برای اطلاعات ارائه دهند.

تغییر در افق

درگیری اخیر بار دیگر نیاز به کنترل سختگیرانه تر در صنعت رمزنگاری را برجسته کرده است. وزارت دادگستری ایالات متحده قبلاً از ایجاد یک تیم ملی اجرایی رمزنگاری شده ، یک هفته پس از دستگیری مشهور که در آن یک زن و شوهر در منهتن پیدا شدند ، در حال سرقت چندین میلیارد در بیت کوین از Bitfinex بودند. وزارت خزانه داری همچنین کتابچه راهنمای انطباق تحریم ها را منتشر کرد که جزئیات مختلفی از جمله استفاده از ابزارهای جغرافیایی را برای علفهای هرز مشتریان رمزنگاری در حوزه های قضایی محدود منتشر کرد. با این حال ، این گزارش خاطرنشان کرد که ممکن است سالها طول بکشد تا شرکت ها با موفقیت روشهای لازم برای انطباق را انجام دهند.

خوشبختانه ، ابزارهای مختلفی در بازار وجود دارد که می تواند به شرکت ها کمک کند ، از جمله می توانید ابزارهای معاملات شما را بدانید که به مشاغل رمزنگاری هشدار می دهد وقتی اشخاص لیست سیاه سعی در استفاده از خدمات خود دارند.

همچنین شایان ذکر است که درگیری روسیه و اوکراین جنبه مثبت ارزهای رمزنگاری شده را برجسته کرده است: سرمایه گذاران توانستند بیش از 75. 6 میلیون دلار دارایی دیجیتالی را به دولت اوکراین در مدت زمان بسیار کمی برای حمایت از ارتش خود اهدا کنند.

نتیجه

یک سیستم مالی غیرمتمرکز نباید کاملاً مقرر باشد. در هر صورت ، درگیری اخیر در اوکراین خطرات عدم پایبندی به یک چارچوب قوی AML/CFT و همچنین اهمیت تحریم های مؤثر را نشان داد. تضعیف توانایی ایالات متحده و سایر اعضای G7 برای تحریم ، امنیت و امنیت جهانی را تهدید می کند. مؤسسات مالی که با ارزهای رمزنگاری می شوند ، مسئولیت حقوقی و اخلاقی دارند تا اطمینان حاصل کنند که آنها به بهترین شیوه ها پایبند هستند و از جلوگیری از تحریم ها جلوگیری می کنند.

تورستن بنیانگذار و مدیرعامل تحریم ها است. وی بیش از 15 سال در صنعت فناوری با تمرکز بر آوردن ایده ها به زندگی و ساخت تیم ها و محصولات عالی کار کرده است. در تحریم ها. او عمدتاً مسئول توسعه تجارت ، رشد و استراتژی است.

در حال حاضر در خبرنامه ما مشترک شوید و هرگز مقاله های جدید ، راهنما و محتوای مفیدتر را برای انطباق AML و تحریم های خود دیگر از دست ندهید.

کتاب آموزش بورس...
ما را در سایت کتاب آموزش بورس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : محسن زنجانچی بازدید : 25 تاريخ : دوشنبه 25 ارديبهشت 1402 ساعت: 18:08